Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Számítógép (játék) függőség...

Számítógép (játék) függőség okozhat szorongást, depressziót?

Figyelt kérdés

Világ életemben nagyon sokat játszottam számítógépen, most 30 éves vagyok. Egy ideig teljesen leálltam, kb másfél évre, most az utóbbi 1 évben megint nagyon sokat játszok.


Általában olyan heti 50 órát. A gondom az is, hogy görnyedve ülök a gép előtt 10-12 órákat és fájnak az izmaim, izületem is ebből kifolyólag.


Valamint van egy ilyen önmarcangolás, hogy tudom, hogy kár erre pazarolni az időmet, mégse tudok vele leállni.


Meg kéne próbálni, hogy teljesen abbahagyom az egészet? Próbáltam mostanában, de akkor meg nézem itthon a falat.


Sajnos sok barátom nincs, akikkel jóba vagyok azokat internetről ismerem, ezért is egy kapaszkodó a játék (velük szoktam online játszani), mert ha az nincs, akkor velük sincs kontakt.


Most az elmúlt 2 napot végigjátszottam és ma estére eljutottam oda, hogy remeg a kezem a szorongástól. Most törlöm le épp a játékot.. :(


Nem trollkodás mielőtt valaki annak hinné, sajna tényleg ez a valóság.


F/30


2023. ápr. 30. 20:06
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

"szint úgy egész nap játszom, de sose volt semmi bajom. Inkább a túlsúly vagy az alkohol lehet a probléma. Vagy is én csak ezektől éreztem eddig ilyen kellemetlenségeket magamban."

Ha egész nap játszol és egész nap túlsúlyos vagy és egész nap alkoholizálsz, akkor honnan tudod, hogy ami kellemetlenséget érzel, az nem a játéktól van még részben sem, csak a másik kettőtől?

2023. máj. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!