Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Olyan embert leszázalékolhatna...

Olyan embert leszázalékolhatnak, aki még nem dolgozott soha?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm, 37 éves, de a pszichés problémái miatt még nem volt rendes munkahelye.

Ilyenkor leszázalékolhatják?



2023. máj. 1. 13:11
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
15 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem hinném.
2023. máj. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%
De ha mégis van ilyen, az olyan kevés összeg lesz, amiből meghalni sem tud rendesen.
2023. máj. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
És akkor ilyen esetben mit lehet tenni?
2023. máj. 1. 13:22
 4/8 anonim ***** válasza:
79%

1) Végezzen el valamit, amivel tud home officeban dolgozni.


2) Megnyeri a lottót.


3) Éhen hal.


4) Kezelteti magát, aztán megpróbál fejlődni, hogy tudjon dolgozni menni.

2023. máj. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
82%
Le lehet százalékolni, csak nem fog pénzt kapni. Én is ebben a cipőben voltam. De kaptam megfelelő állást, amit képes voltam elvégezni. Ma már teljes munkaidőben dolgozom. Köszönhető ennek és a gyógyszereknek.
2023. máj. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A leszázalékolás nem menti meg senki életét sem.
2023. máj. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Persze. Pszichiáter szakorvos ad véleményt. Ha mindennemű munkára alkalmatlannak ítéli (mert pl. olyan súlyos skizofréniában szenved, vagy hasonló) akkor leszázalékolható és rokkant nyugdíjat kap.

De aki még az élete elején-közepén van, azt nem szokták csak úgy leszázalékolni. Ahhoz tényleg olyan súlyosan betegnek kell lenni, hogy még gyógyszeres és pszichoterápiás kezelés ellenében is súlyos tüneteket mutat.

2023. máj. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Túl van népesedve a bolygó (és magyarország ) A nyolcmilliárd emberből minimum hatmilliárd mélyszegény,és hát valóban, magyarországon is a lakosság 10% a munkanélküli illetve rejtett munkanélküli azért mert nincs elegendő vállalható munkalehetőség az országba .Multinacionális cégek munka tempóját magyarok közül csak nagyon kevesen bírják (esetleg a fiatalabb versenyzők) hosszútávon a többség pedig egy idő után "burnout"- os meg gerincsérves lessz a stressztől meg a cipekedéstől.
2023. jún. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!