Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon kellemetlenül érzem...

Nagyon kellemetlenül érzem magam, mit tehetek?

Figyelt kérdés
Pszichés betegséggel vagyok leszázalékolvan. Rokkant ellátás mellett dolgozom takarítóként egy helyen négy órában, míg egy másik helyen 1 órában. Pár éve fele ennyi pénzből éltem. Nekem nincs semmiféle káros szenvedély, max annyi hogy két-három havonta elutazok külföldre, közeli országokba 1-2 napra. Viszont már most május 1-én szinte nincs pénzem, a munkahely remélhetőleg ad egy tízest egy hétre. De az zavar a legjobban , hogy amikor ismerősöktől próbálok segitséget kérni, rögtön az utazást fordítják ellenem. Nagyon megvisel ez az egész, két helyen dolgozom és alig van látszata. És az még hagyján hogy ismerősök nem segítenek , de még belém is rúgnak. Ez csak rosszabb lesz.
2023. máj. 1. 16:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen ismerősöktől ne kérj segítséget.

Én sem akarok okoskodni, nem azért írom, a költségek, ráfordítást se tudom mennyi.

Az mennyire járható út, hogy például 9 hónapig nem utazol sehova, addig egyfajta pénzügyi tartalékot próbálsz képezni.

Persze ilyen 4 órás minimál tudom hogy nagyon-nagyon kevés.

2023. máj. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom a helyzeted.

Próbálj inkább házaknál, lakásoknál takarítást vállalni, biztos sokkal jobban keresnél.

2500-4000 forint között is elkérnek óránként, munkától függően a takarítók.

2023. máj. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha téged az utazás tesz boldoggá akkor gyűjts rá és ne is mondd el senkinek mert ezek szerint irigyek rád. És ne kérj kölcsönt jó tanács. Lenézik rögtön az embert. Kaján még mindig rengeteget lehet spórolni, használt ruhák jobb minőségűek mint az új HM és a többiek. Ha bírod akkor adj fel hirdetést és hétvégén is takarítani eljárhatsz családokhoz,idős emberekhez.
2023. máj. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szinte mindenki költ olyasmire, ami nem létszükséglet, még a mélyszegénységben élők is, azt a szemedre lobbantani, hogy neked is kell örömforrás az életben, nettó genyaság. Viszont hallgattassék meg a másik oldal is: tényleg beléd rúgtak, vagy csak megmondták, hogy az ő életük sem fenékig tejfel, előbb az utazásról mondj le, ne őket terheld? Én is rokkantságit kapok, azért van arról fogalmam, hogy 5 óra meló+rokkantsági, ha okosan gazdálkodsz, már elég a megélhetésre, és sokan hosszú évek óta belföldön sem voltak üdülni, mert 8 óra munka mellett sem telik rá, és még a szabad idejük is kevesebb, közgyógy sincs, ha megbetegednének... ezeket érdemes mérlegelni, mielőtt a gyakorisokkal szidatod az ismerőseidet.

Nem tudom, mit tehetnél, nem ismerem a körülményeidet, de szerintem az előző hozzászólók jó tanácsokat adtak, az élelmiszereken, ruhaneműn az emberek 90%-a úgy spórolhatna, hogy még a minőség is jobb lenne. Meggondolandó az is, milyen képet mutatsz magadról pl. facebookon, mert ma divat az irigységre panaszkodni, közben közben próbálni irigylésre méltónak tűnni. (útiképek posztolása irritálhatja azt, aki teljes állás mellett nem jut el nyaralni) Tényleg meg kell azt is válogatni, kitől kérsz kölcsön, de az sem mindegy, ők mennyire számíthatnak rád, ha nem is anyagilag, de szoktál-e nekik segíteni.

2023. máj. 2. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!