Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mintha filmben lenne?

Mintha filmben lenne?

Figyelt kérdés

Milyen mentális betegségre utalnak a következő tünetek:

Mindig elfoglaltnak mondja magát, (az igaz hogy magas beosztásban van, ez reális lenne emiatt, de a valóságban ezzel rázza le a barátait, mondván nincs ideje semmire sem, de ezzel már többször lebukott hogy nincs így)

Mindig mindenben magát helyezi előtérbe, passzív-agresszív, notorius hazudozó, és a minimális kritikát sem viseli, mindenre besértődik, mindenben versenyt lát, szeret uralkodni másokon, szabotál másokat, önsajnáltat. Mindenre amit a másik ember kér tőle, van kifogása és ez mindig az "időhiány". Kitalál valamit amit szeretne, és ha megkapja, akkor csak néz hogy mi ez, ez neki mégsem kell.

Az utóbbi időben olyan hazugságai vannak, amiket filmekből szedett össze. Ezen mindenki csak ámul, annyira ordas hazugságai vannak, és szemrebbenés nélkül adja elő. Megszállottan nézi a neten az embereket, illetve azt hogy róla írtak-e valamit. Mindenkiben ellenséget és rosszat lát. Csenddel bünteti azt, aki nem hisz neki, vagy ha konkretizálást kér az általa elmondottakról. Az illető 45 feletti férfi. Mi többen nárcisztikus személyiségzavarra gondoltunk. Szerintetek?


2023. máj. 2. 18:50
 1/9 anonim ***** válasza:
73%
Mi változik, ha diagnosztizáljátok? Kaptok róla szakértői papírt?
2023. máj. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Megköszönném ha a kérdésemre válaszolnál.
2023. máj. 2. 18:56
 3/9 anonim ***** válasza:
68%
Kevert személyiségzavarként diagnosztizálom. A dokik több ülés után szokták, nekem megy így is.
2023. máj. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Mik a keverékek szerinted?
2023. máj. 2. 19:05
 5/9 anonim ***** válasza:
51%

A 3-as egy nagyon bölcs ember.


De szerintem a helyes diagnózis:


F61.2-Nem diagnosztizálhatsz, ha nincs róla papírod csak mert tudsz arról, hogy létezik 10 fajta mentális probléma -jelenleg súlyos vagy közepes buta viselkedés


Ezt a betegséget szerencsére tudom kezelni.


Itt egy vény/recept: Foglalkozz a saját dolgoddal.

-Minden gyógyszertárba kiváltható

2023. máj. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
5-ös nem értem minek vagy ezen az oldalon? Ennyi erővel te is foglalkozz a saját dolgoddal, ne az itt lévő kerdeseket szemlézd.
2023. máj. 2. 19:43
 7/9 anonim ***** válasza:
51%
Na 5, ki vagyunk bszva! Mi lappanghat itt a háttérben, kolléga? :)
2023. máj. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
8-as már értem miért irkálsz ebbe a kategóriába...
2023. máj. 2. 20:35
 9/9 anonim ***** válasza:
73%

De komolyan mit vársz milyen válaszok jönnek?

Egy pszichiáter éveken keresztül tanulja a szakmáját, hogy értsen hozzá.


Ennyiből amit leírtál nem lehet diagnosztizálni senkit. És szerintem ti sem vagytok pszichiáterek, hogy megállapítsátok róla.


Rengeteg hasonló mégis különböző mentális betegség van.

Lehet ASPD, BPD minden, de lehet simán az is, hogy 0 az önbecsülése és kitalál dolgokat, hogy érdekesebb legyen stb.


Te sem örülnél, ha tegyük fel kopaszodsz, mert ilyen a genetikád és a munkatársaid meg pl. ràkot diagnosztizálnának nálad, a hátad mögött.


Meg ha az is lenne és esetleg már van is papírja róla, hogy az. Neked mitől lesz attól jobb, hogy tudod, hogy nárcisztikus? Valószínű ugyanabba a pozícióba marad

2023. máj. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!