Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bevillannak képek, félek és...

Bevillannak képek, félek és olyan mintha filmben lennék? Mi ez?

Figyelt kérdés

Mostanában egyre többször érzem azt, hogy hirtelen elkap a félelem és rettegni kezdek. Összevissza jár a szemem a szobában, nehogy valami lecsapjon rám. Aztán néha bevillannak képek egy pislantás erejéig. Mintha ott lennék én is a képben, és teljesen meg tudom figyelni.

Ha pedig valami stressz ér, vagy valami bánt (veszekedés, néha vagdosom magam, sírógörcsöt kapok, ordítozok, kiborulok), akkor hajlamos vagyok teljesen kizárni az érzelmeimet, nem érzek olyankor semmit, később mikor visszagondolok rá, akkor meg az az érzésem, hogy ez nem is történt meg velem, csak egy film volt.

Nem tudom mi lehet ez..



2015. jan. 25. 23:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Tinikor. ELmúlik.
2015. jan. 25. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A tinit megkérdőjelezném, lassan 20 éves vagyok. De tény, hogy ezek jóval tinikorom előttről származnak (4-5 évesen), csak mostanában egyre durvábban. Lehet, hogy érdemes megemlíteni még a depressziómat, meg a szorongásomat.. a pszichiáterem szerint borderline vagyok. Ezeknek a tüneteit tudom hova tenni, de a félelmet és a bevillanó képeket nem nagyon
2015. jan. 25. 23:46
 3/12 anonim ***** válasza:
Minden érzékenyebb ember átmegy ezeken. 20 évesen még bőveb beleférsz ezekbe a tinikorban tapasztalt pszichés reakciókba. Szorongó típus vagy. Sokat figyelsz magadra, nincs minden rendben körülötted és benned sem. Esténként teremets nyugalmat magad körül (akár egy bulizás után is). Nagyon fontos, hogy szedj magnéziumot (lehetőleg magne b6-ot). Tereld el a figyelmedet először tudatosan, aztán már magától fog menni. Tegyél rendet magadban, olvasgass, mélyülj el, szeresd meg magad. Nekem anno sokat segített a Tao (az út és az erény könyve) és nagyon szerettem József Attilát. Teremts egy békés szigetet magad körül. Szedj valeriánát (macskagyökér), vagy egyéb ideglazító, természetes tablettákat. Mozogj többet napközben. És ami a legfontosabb: nyugi. Én 26 éves koromig produkáltam ezekeket, voltam én is minden, pedig csak szorongtam és tápanyaghiányom volt (nőként állandóan fogyóztam). Ízi.
2015. jan. 25. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ja, az én pszichiáterem első "beszélgetés" után egyből erős antidepresszánst írt fel, amitől nekem csak rosszabb lett. Amíg lejöttem abbahagytam,surrogott az agyam, akkor jöttem rá, mennyire nincs ilyen szarkákra szükségem. Most 35 éves vagyok túl vagyok a mély szorongáson, pánikbetegségen. Nem leszek átlagos, de boldog és teljes életet élek, vannak még félelmeim, de percek alatt legyőzöm őket. Ez ilyen. A lényeg a nyugi és az, hogy megtaláld, te hogyan éred el.
2015. jan. 25. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Próbálkozom én mindennel.. sajnos figyelemelterelésként a netezést választottam. Semmi más nem tudja elvenni a figyelmem, csak ha szörfözök, ami igazából már függőség és értelmetlen.

Én is mindig fogyózok.. tavaly sikerült 38 kilóra lefogyni, akkor kórház, és azóta is visszasírom azt a súlyomat (165centi vagyok) Sajnos már volt egy öngyilkossági kísérletem is, és nagyon nehéz nem rögtön ezekre gondolni. Ha meg rámjön az öt perc, akkor sehogy sem tudom elterelni a figyelmem..

Próbáltam már citromfűteát meg azt a macskagyökeret is, de ugyanolyan idegbeteg voltam tőlük :(

De legalább akkor ezek a képek nem vészesek.. bár kíváncsi lennék miért pont olyan képek jelennek meg, vagy ennek nincs semmi jelentősége?

2015. jan. 26. 00:08
 6/12 anonim ***** válasza:

Na, látod. Akkor nagyjából ugyanaz van/volt velünk. Próbáld ki, csak hétig, hogy nem netezel. Sok infó, erős vizuális hatás, stb. Vezesd be, hogy lefekvés előtt olvasol (tényleg, csak egy hétig próbáld ki). Olvass trónok harcát, vagy bármit, ami érdekel és jó.

Ami nagyon segítette nekem: naplót írok, olyat, ami nekem szól, nem másnak, nem olvashatja senki, ebben összegzem a történéseket, magamat, másokat.

Muszáj magadnak mengteremteni a saját harmóniádat, mert más nem fogja. A harmónia pedig nem kilókban mérhető. Persze, sokat segít, ha külsőleg elfogadod magad, és tetszel magadnak, de igazából -sajnos-lószar. :)

Örülj neki, hogy ilyen vagy: hiperérzékeny, valószínűleg rágódóbb, filozófikusabb, mint a többiek a környezetedben, ennek az az ára, hogy többet kell dolgoznod magadért.

A fizikai kimerültség sokat segít még, én a barkácsolásban találtam meg ezt, te biztos másban fogod.

Én 16 éves koromtól vagyok netfüggő, de már napközben egyáltalán nem netezek, csak ilyenkor, esténként, viszont nem szörfölök, hanem a bejáratott utakat járom.


Kérlek, csak egy hétig próbáld ki, amit mondok, az út és az erény könyvét olvasgasd, vagy esetleg Weöres rongyszőnygét, vagy a teljesség felét.


Bármikor elérsz a gyakorin keresztül, ha akarod mesélek az én képeimről, küzedelmeimről, rájövéseimről, félelmeimről, nem múló beidegződéseimről, pasizásokról, barátságokról, bármiről. Nem vagy egyedül.

2015. jan. 26. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
És, ami még nagyon fontos: tápanyag pótlás. Nem csak c vitamin és társai. Magnézium, kálium, cink. Guglizd meg, esetleg, mi hiányozhat a táplálkozásod okán. Engem pl. a magnézium és kálium hány teljesen, fizikálisan is taccsra tett.
2015. jan. 26. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Bocs, még annyit, én 174 centihez voltam 49 kiló, volt minden ami evészavaron belül elképzelhető, hosszú évekig. Nehéz lejönni, és nagyon nehéz visszapótolni a tápanyagot. Nekem pl. elképesztő hajkoronám volt, mára egy kicsi copf maradt. A fogaim törnek, a körmöm...na, arról ne is beszéljünk. Ha sanyargattad magad, akkor sajnos a test visszakéri az árát... Én nagyon hülye voltam...

Jó hír, hogy, van kiút, most boldog vagyok, és te is az leszel:)

2015. jan. 26. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm! :)

Olvasni szoktam elalvás előtt.. vagyis hogy hát alvás. Napi kb. 3-4 órákat alszok, így elég kimerült szoktam lenni, ebből megint egy csomó probléma adódik (nem tudok koncentrálni, rosszabb jegyek, ideges vagyok, feszült, állandóan éhes).

Néha az a baj, hogy nem vagyok biztos benne, hogy rendbe akarok jönni. Gyűlölöm a testem, meg magamat is és csak el akarok tűnni erről a világról. Addig éheztetni magam míg a káliumszinten olyan alacsony nem lesz, hogy egy jó kis szívritmuszavarom legyen, aztán elmenni tornázni, futni, úszni, bicajozni, és végül összeesni és meghalni. Sokszor nem érzek magamban erőt ahhoz, hogy én rendbe tegyem magam körül a dolgokat, mert túl sok volt az elmúlt pár év és nagyon elfáradtam. És ez a legrosszabb, amikor abban sem vagyok biztos, hogy meg akarok gyógyulni és egy normális életet élni.

2015. jan. 26. 00:46
 10/12 anonim ***** válasza:

Nah, akkor megvagyunk.

Itt vannak a fő problémák.

Élni nehéz. Sok fájdalommal jár és viszonylag kevés örömmel.

Egy a lényeg, hogy mindig egyedül vagy. Mindig. A születésed pillanatában és halaálodkor is egyedül leszel. Lehet, akadnak melletted emberek, de nem lesznek abban az állpotban, amiben leszel, ezért nem a folymatban segítőleg, hanem esetleg csak spirituálisan, átételesen tudnak segíteni.Ez természetes.

Ahogy az a folyamat is, hogy az ember megismeri magát. EZ sokunknak nehéz, így atnikortól kezdve sokan járunk poklot. Ha van családi zűr, akkor meg pláne.

Az élet tehát genny. Ugyanakkor, vannak nagyon kellmes részei és egészen boldog lehet az ember, ha elfogadja önmagát és a valós énjéhez igazítja az egész életét. Én pl. tudom magamról milyen vagyok (nagyon érzékeny, ugyanakkor sok esetben érzéketlen, nagyon kevés ember fontos számomra, de értük bármt megtennék és valódi, hű szeretetet érzek, imádom az állatokat és ez nem csak duma, cselekszem is, állatvédőr vagyok szabadidőmben, folyamatos paranoiáim vannak, mi történik, ezt nem részletezem, tudod), az ilyenségemhez találtam párt, a férjem így szeret, nem olyannak amilyennek elképzelem magam. Pl. a holnapi aszteroida nekem egy hetes program. Látom a képeket, megy a katasztrófa film. Nagyjából mindig megy a film, de már rá tudok legyinteni.

Azért kurta jó dolog ám élni. Létezni, belecsodálkozni. Rádöbbenni, mi az élet. Min élünk mi, milyen csodálatos ez az egész naprendszer. És milyen jó mértéket tartani, sokszor lemondani. Elfáradni az elveszettkutya-keresésben, vagy madármentésben, vagy bármiben, aminek haszna van. Úgysem tart örökké. Olvass sokat és teremtsd meg magadnak a világodat, ami harmonizál a külvilággal is, ne csak kívül, de belül is.

2015. jan. 26. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!