Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Adjak második esélyt a zolpide...

Adjak második esélyt a zolpidemnek, ha elsőre csak baj volt vele? Mivel lehet helyette próbálkozni?

Figyelt kérdés

Ettől a hírestől több mint félóra után aludtam el, hiába voltam hulla, aztán a szokásos jó négy óra helyett jó ötöt aludtam, csak épp folyton felébredezve, mondhatom, megérte. :D Aztán hogy valami hatása mégis legyen, úgy éreztem, nincs más választásom, mint kinyírni magam - még jó, hogy olyan fáradt maradtam, hogy nem bírtam felkelni reggelig. Persze lehet, ébredés után be kellett volna vennem a másik felet is, hátha visszaalszom, de szerintem inkább kuka.

Mivel érdemes még próbálkozni? A háziorvos frontint akart volna felírni (becsületére legyen mondva, csak miután kiderült, hogy több gyógynövényt ismerek, mint ő :D), de azt én meg nem eszem, nem akarok rászokni. Más miatt adott beutalót neurológiára, ha odajutok, megkérdem ezt is, de addig még ötször álmonhalok.



2023. máj. 7. 00:47
 1/10 anonim ***** válasza:
37%
A "Z-szerek", mint a zolpidem, zopiclon, zaleplon--csak elaltató hatással rendelkeznek, nem pedig átaltatóval. Én egyébként a kiváltó okoz kezelném, addig is megpróbálnám a Z-szerek közül pl. a zopiclont; egy igazi benzodiazepinre nagyon könnyű rászokni. Benzodiazepin altatók egyébként a midazolam (Dormicum), cinolazepam (Gerodorm), temazepam (Signopam), nitrazepam (Eunoctin), brotizolam (Lendormin). Ezek közül a Gerodormnak és az Eunoctinnak, Lendorminnak hosszú a felezési ideje, átaltat, viszont másnap fáradékony, deprimált lesz tőle az ember (hangover hatás).
2023. máj. 7. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
32%

Sajnos , ahogy az elozo irta, ez az altato csak az ELalvásban segít. Bár nekem abban is csak akkor, ha éhgyomorra kb 5 órát nem eszem előtte semmit és úgy veszem be… különben semmi. Tudtommal kulfoldon kaphato hosszu elnyujtasu ebbol , ami nem urul ki hamar, es igy segit az átalvásban is, de ugy tudom azt nem lehet nalunk kapni.


Nek tudom mitol nem tudsz aludni, de ha stressztol , akkor azt kene valahogy kezelni.

2023. máj. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
24%
1es...az azért nem igaz, hogy a Z szerek csak elaltatnak. Ugyan a Sanvallal mindössze 2-3 órát aludtam, ez a leggyengébb, de a Zopigen amit amúgy ajánlottál 4-5 óra lavást biztosít és utána is még beszoktam szenderedni 1-1,5 órát. Tény a Gerodorm a legjobb, viszont én nem tapasztaltam a másnapi rossz közérzetet tőle. Ma épp ezzel eludtam. Okot keresni? Igazad van, túl vagyok rajta és nem találnak semmit. Aludni viszont muszáj.
2023. máj. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
32%
Álmosító antidepik jobbak. Pl Mirtazapin, Trittico, Valdoxan stb.
2023. máj. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
33%
Én egyiktől sem tudok aludni, nem mindenkinek válik ba.
2023. máj. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mentazöld mindenkinek.

@1: az okot kezelném, ha ismerném. Az gyári hiba lehet, hogy nem alszom el könnyen, 3-4 éves korom óta biztos így van, a korai ébredésnek lehet valami megszüntethető oka, csak jöjjek rá.

A zopiklonra gondoltam én is, csak az elsőben mundjártbúzakeményítőt láttam, majd végignézem a többit is. Elvileg tovább is tart a hatása, meg zopiclone + suicide-ra rákeresve nem találtam semmi különöset, ez azért jó jel. Benzók kizárva, épp eléggé elhülyültem a kialvatlanságtól is,zombi sem szetetnék lenni.

2023. máj. 7. 17:55
 7/10 A kérdező kommentje:

@2: a stressz igaz, de az világéletemben volt, a korai ébredés meg csak pár éve.

@3: hát igazad van, aludnék már az okok ismetete nélkül is :D

@4: egy barátom mondta a Yarocent, neki segített, aztán gond nélkül tette le. De ő nem kiskorától rossz alvó, csak átmenetileg volt az. Azt mondják, a mirtazapin nem használható MAO-gátlóval együtt, én viszont nem adom a Remotivonat (enyhe MAO-gátló az orbáncfű), mindent annak köszönhetek, meg s húsnak

2023. máj. 7. 19:33
 8/10 A kérdező kommentje:

@5: lehet, én is így járok.

azt a szitaagyammal kihagytam, azért adnék ilyen leszereplés után második esélyt a zolpinak, mert pont nemhogy telihokd, de részleges holdfogyatkozás volt aznap éjjel + kb. 3 órával előttw vettem be Remotivot, bár elvileg, ha nem egyszerre veszed be, nem kavar be.

2023. máj. 7. 19:44
 9/10 anonim ***** válasza:
29%
Probalj meg elotte orakig nem enni semmit, hátha ugy jobban beüt!
2023. máj. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Tegnap megittam egy üveg irsait, aztán hajnalban arra ébredtem, hogy szoba, konyha ablaka sarkig, és ilyen jót talán évek óta nem aludtam, lehetett vagy hat óra, de elég fáradt mradtam, úgyhogy visszafeküdtem, és egy-két óra fetrengés után visszaaludtam. De ez csak arra volt elég, hogy átaludjam azt az egy órát, amíg időpontot lehet kérni neurológiára :D aztán nagyon hamar ugyanolyan álmosnak kezdtem érezni magam, mint bármikor. Lehet, az is segített, hogy letöltöttem a RedLight appot.

Látom, az eddig három példányban ámokfutó VPN-vitéz feltápolt egy negyedik profilt, már nagyon kornyadt lehet szegény a gyógyszereitől. :D

2023. máj. 8. 13:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!