Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bulemias baratno / lakotars -...

Bulemias baratno / lakotars - mit tehetnek hogy ne bantsam meg?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

2 eve lakom együtt a legjobb baratnommel es egy fiuval egy alberletben Budapesten.

Mind a harman egyetemre jarunk meg.

A Fiu kb sosincs otthon...heti 2-3x jön de megy is mivel van egy baratnoje.


10 eve ismerem a baratnomet, kb 8 eve Bulemias. Ez sosem volt titok elfogadtam ugy ahogy van es nem zavart be sose a baratsagunkba.

Meg az osszekoltozesnel is kerdezte nem e lesz baj ... es nem nem volt sosem.

nemtudom van e itt aki ismeri ezt a betegseget...de mivel aranylag nyitottan beszeltunk rola szamomra nem volt zavaro. Megmondtam neki amig nem hazudunk egymasnak semmiben ez igy oke. es persze hogy tamogatom hohgy meggyogyuljon de tudom ez tole kell hogy jojjon es o meg nem nyitott erre.


Na mindenkepp:


Mostanaban mas lett a helyzet.

Tünnek el cuccok ami az enyem, eddig ha valamit megevett megmondta es vett masnap. teljesen ok. De mostanaban eltunik es nem o volt ( a masik srsc tuti nem volt aki velünk lakik).


Elosszor nem zavart...gondoltam ok mind1 akkor veszek meg egy vajat, egy tejet, szalamit, egy kenyeret stb. Viszont amiota dragabbak lettek a termekek azert enis erzem hogy na most akkor hol van mar megint az az 1 L tej... vagy a ketto tabla csokim.

Van egy gyanum hogy pont emiatt hogy minden draga lassan elfogy a penze mert lazan napi 15 000-18.000 ft-ot szokott bevasarolni es megenni.

Ami ugye regebben nem volt problema de most az lett.


AMikor rakerdeztem akkor kicsit merges lett es elohozta apamat - aki fizeti az alberletem reszet es tamogat. Hogy nekem gazdag szuleim vannak miert csinalok az 500 ftos pogacsabol ekkora balhet ami eltünt - ezt azert vallotta be mert akkor leptem be a lakasba amikor ette eppen.


Különben jol megvagyunk meg tudom hogy o is nagyon szeret de ez mostmar kezd engem zavarni - plane hogy hazudik. nemtudom hoyg kezeljem mit tegyek. A szuleivel nem beszelhetek anno megesküdtem neki hogy nem arulom el...


köszönöm a segitseget - hatha van itt mas aki Bulemiassal el egyutt



2023. máj. 8. 12:51
 1/7 anonim ***** válasza:
87%

Nem laktam együtt bulímiással (bulímia, nem bulémia), de a kollégiumban több olyan lány is volt, akinek volt egy kis depije, egyéb nyűgje, és ha nem is lopott, de rendszeresen kunyerált, vagy csak átjártak olyan szobákba, ahol kedves, kínálgatós arcok laktak, aztán ha épp nem esett le pár falat, álltak odébb. Nem nagyon vették észre magukat, nem kötötték ezt (sem) össze azzal, hogy fogy körülöttük a levegő. Egy depis szaktársam képes volt rá, hogy amikor a súlyosan testképzavaros, anorexiás szobatársa végre főzött valami ínyencséget, és leült enni, odamenjen kunyizni - ez nem a depresszió tünete, ez jellemhiba.

Mindenképp beszéld meg vele, hogy hagyja ezt abba, vagy szét kell költöznötök, mielőtt rámegy a barátságotok. Elnézést, de ha ennyi kihányni való pénze van, akkor egyrészt jutna pszichoterápiára is, másrészt röhejes felhoznia, hogy téged támogat az apád. Az, hogy valakinek mentális betegsége van, még nem jelenti azt, hogy minden hibát és gyengeséget el kell neki nézni, és a végtelenségig kell kímélni. Nem beszámíthatatlan, ha bolti lopáson kapnák, még enyhítő körülményként sem igen vennék figyelembe a bulímiáját, főleg, hogy lenne pénze kezeltetni.

2023. máj. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Meséld el neki, hogy a gyomorban sósav van. Ez annyira maró hatású, hogy időnként a teljes gyomornyálkahártya megújul. Mivel ő napi többször hány,ez a sósav olyan helyre kerül, ahová nem kellene. Károsítja a nyelőcsövét, a fogzománcát. Fekélyes lesz a nyelőcsöve, vért fog hányni, a fogai elrothadnak. Mivel a belekbe(itt szívódna fel a tápanyag) nem jut el az étel, vagy alig hiánybetegségek alakulnak ki. Ki fog hullani a haja a vitaminhiánytól.


Ezek elég elrettentőek lehetnek ahhoz, hogy szakemberhez forduljon. Vagy bele fog halni.

2023. máj. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
*ezzel meg fogod bántani, de meg kell. Az élete a tét.
2023. máj. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
koszonom. es igen, tenyleg bulimia. koszonom a kijavitast
2023. máj. 8. 19:16
 5/7 anonim ***** válasza:
Mi a helyzet azóta?
2023. szept. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Sajnos kiköltözött. Összevesztünk. Penzt lopott tölem. Eltönt 50 ezer Forintom aztan 20 ezer es egyszer csapdat allitottam es lebukott.


Visszaadta a penzt tisztessegesen de egy hetre ra kiköltözött. nemtudom mi van vele. Azota nincs kontaktus.

2023. szept. 28. 11:05
 7/7 anonim válasza:
100%
Szomorúan olvasom a soraid, én is ugyanebben a betegségben szenvedek már kissé több, mint 10 éve. Ha bárkinek van a témával kapcsolatban kérdése, nyugodtan írjon nekem, szívből szeretnék segíteni, ha a tapasztalataimmal tudok. Sajnos én is volt, hogy loptam, ha arról volt szó, hogy ételt kell vegyek, teljesen kifordít magából ez az egész és képes vagy olyan dolgokat is megtenni, amiket soha nem tennél. A legnagyobb konklúzió, amit le tudok vonni, tudomány is talán meg érdemleges, hogy a cukornál nincs nagyobb legális drog, talán az alkohol és aki hajlamos erre rakattani, mert az édes is stb, melyen összeköttetésben van a szeretethiánnyal is.
2023. okt. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!