Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha az egyik baratom bulemias...

Ha az egyik baratom bulemias hogy tudnek neki segiteni?

Figyelt kérdés
Pl amikor atjon akkor mindig eves utan megy meghanytatni magat. Hiaba mondom neki hogy ne csinalja , egyszeruen bepanikol ha nem tudja megtenni. Hogyna segitsek neki?

2021. júl. 17. 16:43
 1/3 anonim ***** válasza:
18%
Nekem a barátnőm volt az. Vagy két hétig törtem a fejem rajta, hogy mit lehetne vele csinálni. Beszéltem is vele erről, de nem igazán tudtunk dűlőre jutni. Aztán az egyik családi vacsora után, pont mikor a fürdőben könnyített magán bement utána az apja. Meglátta, adott neki 2 nagy pofont. Utána ő sírva elmondta, hogy nem tud leállni, mert akkor nagyon fél ha nem hánytatja magát. Erre az apja annyit kérdezett, hogy "hülye vagy te? inkább ettől félj: ", aztán adott neki még két pofont. Ott nagyon mérges lettem rá, el is jöttünk utána kapásból. De működött végülis. Utána egyszer sem hánytatta már magát. Segíteni normálisan szerintem nem lehet. Ez egy mentális betegség, amikor utánajártam, akkor szinte mindenkit gyógyszerrel kezeltek ki belőle.
2021. júl. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem ajánlom a pofont, sokkal több kárt okoz, mint hasznot... Senkiből sem lehet "kiverni" egy mentális betegséget.

Először szerintem világosítsd fel a bulímia következményeiről, amik néhány esetben nem visszafordíthatóak. A savas gyomortartalom károsítja a fogzománcot; a hányás nyelőcsőgyulladáshoz, a hányás okozta kálium- és egyéb elektrolithiány szívproblémákhoz, sztrókhoz és kiszáradáshoz vezethet. A kitágult gyomor emésztőszervi problémákhoz, a sorozatos hányások miatt ritkuló emésztés pedig bélrenyheséghez vezet...

Az igazi megoldás az, hogy szólsz a barátnőd szüleinek. Ha magától nem képes leállni az önhánytatással - ami a legtöbb esetben sajnos így van -, akkor pszichológusra és pszichiáterre van szüksége. Ha nem kap megfelelő kezelést, az súlyos egészségkárosodáshoz vezet.

2021. júl. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg piszhológus kell neki, olyan aki ért az evészavarokhoz, mert ez magától nem múlik el..

meg próbáljatok olyanokat enni, amit benn is mer tartani. Kérdezd meg, hogy mi és mekkora mennyiség, ami még nem nyomja meg benne a vészharangot.

Biztos jól tudja, hogy mivel jár, szerintem hatszázszor utána olvasott már, de csapdában van, és ehhez segítség kell. A gyógyulás pedig nem 2 perc, inkább évek. De a hányással le kell állnia. Ha ott van, mint opció mindig, akkor el fog bukni.


Olyan kb mint egy alkoholizmus, csak ez viselkedéses addikció és nem szerhasználatos.

Esetleg nevezzen ki egy üveget, amibe kavicsot dob minden alkalommal, amikor kihányhatta volna az ételt, de erősebb volt az evészavaránál és megállta, avgy megállt egy falásrohamot. Egy idő után az elért sikerek is motiválják majd.

Hajrá!

2021. júl. 18. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!