Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ma voltam pszichológusnál...

Ma voltam pszichológusnál beszélgetni, azzal ment el egy csomó idő hogy a gyógyszereken beszélgettünk, hogy ő szerinte a Xanaxot le kellene csökkenteni stb. Köszönöm nagyon jól vagyok a gyógyszereimmel. Ez nem az ő kompetenciája, miért okoskodik?

Figyelt kérdés
2023. máj. 8. 16:12
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Akkor egyszerű!

Ha nem az Ő "kompetenciája", akkor ne kérj XANAX felírást.

Ha nem Ő a kompetens abban amivel kezel, akkor...?!?

2023. máj. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
27%

Szóval azon háborodtál fel, hogy nem akar pszichotikumokkal tömni, hogy idős korodra az impulzusokat kiölve (gyógyszerek által) az agyadból ne egy vegetáló növény legyen?


Hosszú túra lesz, mire kilábalsz..

2023. máj. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Olvassátok el, pszichológus...

Nem Xanax felírásért voltam nála nyilván...

2023. máj. 8. 16:54
 4/9 A kérdező kommentje:
Nekem orvosok állították be így a gyógyszereim, nyilván nem véletlenül
2023. máj. 8. 16:55
 5/9 anonim ***** válasza:
65%
Az orvos mindig gyógyszert fog ajánlani, ez a szakterülete. A pszichológus meg anélkül próbál helyrerakni. Az, hogy neked az a standard állapot, hogy gyógyszert szedsz és nem akarsz rajta változtatni viszont már aggasztó.
2023. máj. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nem ismeritek a körülményeket. Kerületet szedek, Rexetin, Helex SR

Szkizofrénia a.diagnózisom

Szenvedtem eleget mindenféle tünettel

Örülök hogy jól be van állitva a gyógyszer

2023. máj. 8. 17:13
 7/9 A kérdező kommentje:

Kerület=kvetiapin

Minden évben kórházba kerülök szinte

2023. máj. 8. 17:14
 8/9 anonim ***** válasza:
Sajnálom, neked kell érezni. JObbulást!
2023. máj. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A pszichológus az emberi érzelmi, hangulati működések oldaláról közelíti meg a problémát, a pszichiáter az orvosilag megközelíthető (gyógyszeres) beavatkozás oldaláról. A kétféle megközelítés nem feltétlenül fedi le egymást tökéletesen. A pszichológus folyamatosan kénytelen olvasni a vonatkozó szakirodalmat, ahol időnként újabb megközelítési szempontok merülnek fel, míg a pszichiáter orvos a kezelés tekintetében kénytelen igazodni a vonatkozó szakmai protokolhoz és attól nem térhet el. Mivel pontos műszeres mérés az ő szakmai területén nem lehetséges, ezért nem is tudja igazán pontosan felmérni egy adott gyógyszer adagolásának finomabb részleteit.
2023. máj. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!