Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Meddig van jelen a szervezetbe...

Meddig van jelen a szervezetben a Restigulin nevű antidepresszáns?

Figyelt kérdés

Már vagy 3-4 éve szedtem a gyógyszert, de körülbelül 2-3 hete nem szedek egy mg-ot sem.


De az elvonási tünetek nagyon megkeserìtik az életem. Próbálom nyugtatni magam, viszont ezek a hangulat ingadozàsok. Akkor hányingerem van. Meg iszonyú módon szorongom.


Mikor lesz jobb ? Úgyértem mikor ürül ki teljesen a szervezetemből?



2023. máj. 10. 22:16
 1/2 anonim ***** válasza:
A restigulin nem antidepresszáns. Antipszichotikum. Hatóanyaga aripiprazol. Úgy emlékszem, már rég volt.
2023. máj. 11. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

A kiürülés és az elvonás az két külön dolog.

A felezési ideje 75-90 óra. Ez az az időtartam, míg a szervezetedben felére csökken a koncentrációja. Ez egy átlagos gyógyszerhez képest extrém magas, de azért 2-3 hét alatt már biztosan kiürül.


Az elvonás az egészen más dolog.

Mivel neurotranszmitter szinten belenyúltál vele az idegrendszeredbe évekig, ezért a szervezet kialakított rá egyfajta toleranciát azokon a pontokon, ahol belenyúltál, mert mindig a saját egyensúlyára törekszik.

Amikor megszűnik a gyógyszer hatása, a szervezet felismeri, hogy vissza kéne állni az eredeti állapotra, de nem hiszi el azonnal, hogy abbahagytad, hiszen évekig kapta a hatást. Szép lassan áll vissza. Hónapok, akár évek alatt.

2023. máj. 11. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!