Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Gyászfeldolgozás több éve nem...

Gyászfeldolgozás több éve nem sikerül? (Hosszú lesz bocsi)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szóval hol is kezdjem...

Én nagyon anyás voltam 20éves létemre is. Amikor kiderült, hogy anyu rákos elkezdte a kemót, megműtötték, majd kapott sugárkezelést is. Sokat volt kórházban de én minden nap mentem hozzá a kórházba munka után. Úgy csináltunk mintha nem lenne semmi baja. Nekem eközben alakulóban volt egy kapcsolat egy férfivel akit anyu nagyon szeretett, örült nekünk én is hisz akkor ő volt egyedüli örömforrásom. Aztán egyre romlott anyukám állapota. Mondta nőverem, hogy ha valamit szeretnék még elmondani neki mondjam mert hamarosan nem lesz rá alkalom. Én nem mondtam semmit, úgy gondoltam nincs mondani valóm. Amikor közölték, hogy sok áttéte lett én csak annyit tudtam fapofával kijelenteni, hogy oké. Már nem mertem felmenni hozzá egyedül. Volt olyan, hogy elmentem ott álltam egy órát a kórház előtt majd bementem a szobájába aludt én meg fel perc után ki is jöttem és haza mentem. Nem tudom megmagyarázni miért. Talán akkor roppantam meg a legjobban mikor bent voltam nála és mamával beszéltem telefonon és anyu elkérte a telefont, hogy megköszönje mamának, hogy életet adott neki. Rosszul éreztem magam mikor boldog voltam a párommal akár csak percekre miközben anyukám haldoklott. Aztán 2hónapot mondtak még neki, 2hétre rá meghalt. Annyit veszekedtem vele régen, néha olyan bunkó voltam. Nem nagyon tudom kimutatni senki fele az érzéseim de túl érzékeny vagyok. Nem volt könnyű élete de kihozta mindig a maximumot. Nem szoktam rá sokat gondolni fa pofával tudok róla beszélni. De ha eszembe jut és egyedül vagyok újra úgy érzem mintha most tudtam volna meg, hogy meghalt. Nem bírom elfogadni pedig ma van 4 éve. Annyi mindent mondanék neki, úgy felmennék hozzá a kórházba és beszélnék vele. Állandóan azok az emlékek jönnek fel mikor veszekszünk vagy bunkó vagyok vele vagy valami szomorú dolog. Csak onnantól tudok rá emlékezni amióta beteg lett azelőtti emlék egyszerűen nem jut eszembe, bár tény, hogy nagyon keveset voltunk együtt mert sokat dolgozott de akkor is. 1éve született egy gyermekem az akkori páromtól de már vele se olyan a kapcsolatom nem szeretnék vele lenni és a legnagyobb felelőtlenségnek tartom most, hogy szültem. Félre értés ne essék imádom a kicsit de nem kellett volna megszületnie. Ide nem. Mert a páromtól elvállok nem látok vele közös jövöt annyira nagyon nem érzem jól magam vele se, hogy elmondhatatlan. Kezdem úgy érezni, hogy hiba volt vele összejönnöm mert lehet csak az a sok rossz miatt mivel ő volt akkor nekem a mentsváram nem is igazi szeretet volt felé? Bár szerettem nagyon de mostmár úgy érzem annyira ki szeretném használni az életet ahogy anyukám . Mármint a jó részét ő annyira tudott élni egy rakás szar ellenére is. Én meg itt vagyok 24 évesen és nem vágyom másra csak, hogy vele legyek. Le akarok feküdni a sírja mellé és többet nem felkelni. Tudom, hogy hülyeség az egész de én egyszerűen nem látom már értelmét, hogy éljek se barátok, családról ne is beszéljünk. Semmi boldogság nincs az életemben csak a gyerekem de én nem nyújtok neki annyit amennyit kéne egyszerűen nem tudok.


Köszönöm, hogy kiönthettem a lelkem.



2023. máj. 14. 15:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
16%
Kérdésed is van vagy csak ezt szeretted volna leírni? Örülök neki, ha jobb lett attól, hogy kipanaszkodtad magadat, csak nem jöttem rá, mire vagy kíváncsi.
2023. máj. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel feltétlenül pszichológushoz kell menni. Lehet, hogy pszichiáterhez is a depresszió miatt. Ha nincsen pénzed magánpszichológusra, akkor menj el a pszichiátriai gondozóba, holnap kérj időpontot. Vannak gyászcsoportok a gyaszportal.hu oldalon, egy olyanba is jelentkezhetsz, ott legalább emberi kapcsolatokat találsz. Kire tudsz számítani: rokon, barát, régi iskolatárs, valaki csak van!
2023. máj. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Pszichológust javaslok. Anyád halálát soha nem fogod feldolgozni, de idővel majd egyre távolabb kerülsz az emlékétől és könnyebb lesz. Valószínűnek tartom, hogy a gyereked megbánását és a férjed elutasítását is anyád el nem engedése okozza. Depressziós vagy, és a családtagjaidon töltöd le. Pedig ők még itt vannak, velük most még együtt tudsz lenni, anyáddal már nem. Ha holnap a párodat vagy a gyerekedet elveszted például balesetben, nem fogod bánni, hogy csak anyádra tudtál fókuszálni, magadra és a családodra pedig nem? Az is nagy bibi, ha anyád emlékét jobban szereted, mint a családodét.

A gyerekedre nem tudsz fókuszálni, aki a te testedből lett! Fordulj azonnal orvoshoz, mert ez csak rosszabb lesz. A gyereked érezni fogja, és sosem fog kötődni hozzád.

2023. máj. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Félre értettél 3# nem szeretem anyám emlékét mert csak a rosszra gondolok és mint írtam nem sokszor jut eszembe pont, hogy elég ritkán. Viszont a depresszió már régóta rajtam van. Kötödés megvan a gyerekkel imádjuk egymást viszont a párommal való viszonyom az ami rá nyomja a béjeget a gyerek és az én kapcsolatomra mert szinte ellenségek vagyunk. Pedig fontos számomra nagyon de együtt nem működünk nagyon nem. Viszont félek elhagyni mert félek, hogy kárt tenne magában vagy leépülne mert olyan tipusú ember és én azt nem tudnám feldolgozni.
2023. máj. 14. 16:42
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy jól . Ez nem a gyászfeldolgozás hanem egy súlyos depresszió. Mindent sötét szemüvegen át látsz. Ide pszichiáter kell, mert még rosszabb is lehet! Kérj segítséget! Gyorsan!
2023. máj. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék gyógyszert szedni.:(
2023. máj. 14. 16:51
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Azzal te ne foglalkozz, hogy a párod (azzal fenyegetőzik? hogy), kárt tenne magában. Az az ő dolga, te magaddal és a gyerekkel törődj. Ha ez a kapcsolat inkább boldogtalanná tesz, mint boldoggá, akkor szakítani kell, kérdés, hogy hol laktok.

Senki nem szeretne gyógyszert szedni, de van az az állapot, amikor a normál életvitelhez az kell. Ezt pszichológus/pszichiáter állapítja meg. És csak addig kell szedni, amíg ki nem lábalsz a depresszióból.

2023. máj. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
68%
Szedd össze magad de villámgyorsan!
2023. máj. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
8# veletlen nem a párom vagy?🤣🤣
2023. máj. 14. 18:37
 10/13 anonim ***** válasza:
41%

9*


Szerencsére nem vagyok a párod. Nincs párom, mert aki volt az is ilyen hisztis liba volt mint amilyennek téged érezlek. Egyenlőre elég volt a toxikus emberekből. Csókollak.

2023. máj. 14. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!