Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Gyászfeldolgozás?

Gyászfeldolgozás?

Figyelt kérdés

Ha valaki úgy dolgozza fel az édesanyja elvesztését, hogy "nem gondol rá" ...az egész folyamatot kizárja a tudatából mintha meg se történt volna...illetve az addig ahhoz kötődő emlékeit se hozza fel??


Ez mennyire normális vagy természetes? Hosszútávon lehet valami következménye??


2019. júl. 20. 22:31
 1/10 anonim ***** válasza:
Teljesen normális. Előbb utóbb változni fog.
2019. júl. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem problematikus. Volt egy ismerősöm, mindig nevetgélt, menekült a fájdalom elől, ugyanígy söpörte szőnyeg alá a gyászt. Szerintem amit elfojtanak, az valamikor, valahogy ki akar majd jönni...
2019. júl. 20. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
a gyászmunka hosszú, és különféle fázisai vannak. De kell ez, és jobb lesz utána, csökken a veszteség miatti fájdalom. Nem gondol rá = lenyomja a tudat alá. Onnan pedig atavisztikus erővel néha feltörnek az akkumulálódott tartalmak. Ezt nem tudja tudatosan szabályozni.
2019. júl. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
5 éve történt
2019. júl. 20. 23:07
 5/10 anonim ***** válasza:

" Ha valaki úgy dolgozza fel" "hogy nem gondol rá"


Ugye érzed,hogy a kettőnek nincsen köze egymáshoz?


A példával csak a nyelvtani különbséget akarom érzékeltetni,nem a történtekkel akkor párhuzamba hozni.


"Ha valaki úgy csinálja meg a munkáját" "hogy nem gondol rá"


Tehát van egy menete ennek,hogy miként kell feldolgozni a gyászt,avval nincsen megoldva semmi,ha nem foglalkozol vele. Valaki úgy dolgozza fel,hogy végigpörgeti a régi képeket és eseményeket, esetleg rengetegszer kijár a temetőbe. Ebben a helyzetben a leírtak alapján nem sikerült ezt feldolgozni, mindenképpen pszichológusnak a szolgáltatását kell véleményem szerint igényelni a mentális megbetegedések megelőzése miatt is.

2019. júl. 20. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Igen hasonlóan gondoltam.

Ezen csak orvos/pszichológus segíthet??

Vagy hozzátartozó??


Milyen következményei lehetnek?

2019. júl. 20. 23:36
 7/10 anonim ***** válasza:
5 éve történt és nem sikerült feldolgozni, amennyiben az ismerős nem pszichológus akkor nem, mivel nem vagyok jövőbelátó és pszichiáter egyszerre ezért nem tudom megmondani,hogy milyen mentális betegségek vagy viselkedési zavarok alakulhatnak/alakulhattak ki nála.
2019. júl. 20. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

lemaradt még ez


Az orvos nem tudom,hogy honnan jött mert nem írta senki.

A pszichológus nem orvos és az orvos sem pszichológus.

2019. júl. 20. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Egy újabb veszteség majd sokkal súlyosabban fogja érinteni. Nem hiába tart nála ez az időszak öt évig, akár élete végéig sem fejezné be. Lehet érzelmi disszociáció is, bármi, ami hozzája kapcsolódik, erős érzelmi fájdalmat okoz. Azért is kerülheti még csak az említését is.
2019. júl. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Hasonló volt a sejtésem.


Nagyon ritkán beszél róla. Akkor is csak tárgyilagosan...


Most kerül sor, a szülői ház eladására. Ez esetleg nem segíthet a feldolgozásban?


Vagy mindenképp pszichológuss?

2019. júl. 21. 22:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!