Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A barátom minden este iszik,...

A barátom minden este iszik, lehet ebből baj?

Figyelt kérdés
Leginkább sört. Általában 2-4 doboz esténkét. Ezzel alapesetben nem lenne nagy bajom, csak az zavar, hogy minden nap iszik és ez már hónapok óta tart és kezdek aggódni, hogy függő lesz vagy már az.
2023. máj. 15. 13:11
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Már most baj.
2023. máj. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%
Én is aggódnék, mert valóban könnyű így belesodródni a függőségbe. Ugyan is az alkohol betegség progresszív folyamat, ami azt jelenti, hogy egyre több és több kell a szerból, vagy is az alkoholból. És ennek reális esélye van a barátoddal kapcsolatban is. Beszélj vele a félelmeidről, most még könnyen meg tud állni.
2023. máj. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%

Megmondom őszintén, hogy ez nem egészséges. Sokan fognak ezzel vitatkozni mondván, hogy de az nem nagy mennyiségű alkohol (és amúgy tényleg nem), de ha minden nap megiszik ennyit az hosszú távon nem fog jót tenni neki. Esetleg próbálj meg vele erről beszélni, hogy miért csinálja?

Ha így vezeti le a mindennapi feszültséget, akkor esetleg keressetek alternatív módokat, amivel szintén le tudja vezetni és nem károsak. Nekem pl. remekül bevált anno, hogy a párommal videójátékoztunk esténként és úgy vezettük le a mindennapi gondjainkat. De van még kismillió egyéb program is, ami szintén remekül oldja a stresszt, és nem káros.

Ha pedig csak a sör ízét szereti, akkor szoktasd át alkoholmentesre. Nekem ez is bevált (imádom a sört), és esténként általában azt szoktam iszogatni.

2023. máj. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Mi az alapeset?


Minden nap nem jó inni.

2023. máj. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

#4: úgy értettem, hogy alapestben nincs bajom az alkohollal. Heti 1-2 esti sörözés nekem beleférne, de minden nap aggasztó.

Egyébként beszéltünk már róla, ő is látja szerintem, hogy ez így nem lesz jó, de egyelőre nincs változás. Nagyon nem szeretném, hogy ebből valamilyen gond legyen.

2023. máj. 15. 13:29
 6/9 anonim ***** válasza:

Most kell megállni - ha még tud, mert ez majd "egyre több" lesz...

Eljön az idő amikor már "nemcsak este", "munkaidő után azonnal", (rosszabb esetben) már "munkaidőben is", stb...

Így - szinte észrevétlenül - hozzá lehet szokni...

A WHO-nak vannak kritériumai napi fogyasztás tekintetében, az alkoholizmust illetően... Ha érdekel nézz utána...

2023. máj. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ne legyen a barátod, ő alkoholista, te pedig nem tudod a függőségéből kihozni. Kíméld meg magadat az egy alkoholistával való együttélés elviselhetetlen kellemetlenségeitől. És ne érezz felelősséget iránta, te szóltál, a többi az ő felelőssége.
2023. máj. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
79%
Valami baja van ami miatt kell neki a szer. Lehet rossz munkahely, rossz párkapcsolat, pszichés betegség stv. Nem normális napi 2-4 doboz sort inni mert annak oka van.
2023. máj. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
Hst tudni kellene az okát, mert miért pont alkoholos italt akar inni mindig? Lehet rakattant a sörre, minden nap sok a 2-4 doboz szerintem, pedig én is szeretem, nekem egy-egy alkalommal elég 1 doboz. Az a baj ezzel, hogy ezt neki kellene leredukálni, neki kellene felfogni, hogy ez azért nem egészséges. Nekem anno heti 3 alkalomra mondta a párom, hogy sok amit iszok szerinte és ez neki nem tetszik, persze rosszul esett nekem, mert szerintem nem sok, viszont fontos a véleménye és ő is nekem, szóval leredukáltam, bár én bort ittam, de az alkalmi fél üveg lett alkalmi 1-2 pohár max. Szóval azt mondom, hogy mondogasd neki, mert ha szeret és fontos vagy neki, akkor megoldja, persze eleinte lesz vita belőle, de megéri.
2023. máj. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!