Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha a pszichiáter írt gyógyszer...

Ha a pszichiáter írt gyógyszert a kórházban szakrendelésen,akkor azt köteles vagyok bevenni,és kontrollra menni,vagy még eldönthetem?

Figyelt kérdés

A klinikai szakpszichológus rám bízza,beszedem-e. Csak nem tudom, hogy lehet-e olyat,hogy nem megyek vissza.

Jó,tudom,ez nem kényszergyógykezelés,csak időközben meggondoltam magam.


2023. máj. 15. 13:50
 1/6 anonim ***** válasza:
35%
Nyilván azért írta, mert a diagnózisod alapján szükséged van rá. Nem kötelező, de ajánlott, tekintve hogy ön és közveszélyes lehetsz ennek hiányában.
2023. máj. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
30%
Én pár éve kaptam, nagyon rosszul voltam, depresszió, kétségbeesés. Egy darabig szedtem is Ketileptet, örültem, hogy van lehetőségem erre. Aztán abbahagytam, kicsit korábban, mint kellett volna, mert jött egy mellékhatás (nagyon fájt tőle egy régi sérülésem). Tehát arra biztatnálak, hogy kezd el szedni ,aztán figyeld, hogy hogy hat rád. Bármikor abbahagyhatod, persze a következmények rád fognak hatni. 50f
2023. máj. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
30%
A kontroll érted van, arra lesz jó, hogy megbeszéled vele, hogy mennyire hat, vannak-e mellékhatások. Gondolj erre így, hogy ez neked segítség. Beállítják, hogy neked hány mg kell, pl.
2023. máj. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Akkor nem kötelező visszamennem? Ez a lényeg.

Az életem elég hektikus a munka miatt. Nem tudok se nyugtatót bevállalni (hajnali kelés miatt), se ismeretlen hatású antidepresszánst. Ez van. Nekem hajnalban kelni kell, sokat dolgozom,nem lehetek napközben álmos,fáradt,vagy akármi.

Tudom, hogy értem van,más élethelyzetben bevállalnám. Most jelenleg csak a beszélgetést tudom vállalni. Semmi mást. Nem szokhatok rá drogokra. Nem lehetek függő tőlük.

2023. máj. 15. 15:34
 5/6 anonim ***** válasza:
30%

Ja, csak úgy írod ezt, mintha a gyógyszer csak egy hobbi lenne, és amúgy minden rendben. Ha minden rendben, akkor valóban nem kell. Ha meg a munkádban össze fogsz omolni, vagy balesetet okozol, az sem lesz rózsás.

Én nem függtem rá se a Ketileptre, sem a Frontinra.

2023. máj. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az antidepresszáns nem egyenlő a droggal. Ha orvos írta fel akkor szedd be és jobban leszel.

Szerinted a cukorbetegek pl. ha nem szedik a gyógyszert akkor az jó?

Vagy vérnyomásos betegek se szedjék be? Ez nem így működik. Nyugtatót én is azt mondom hogy ne szedj, de antipszichotikumot ajánlatos, mert rosszabbodhat az állapotod.

2023. máj. 17. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!