Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez melyik drog hatása?

Karcsi022 kérdése:

Ez melyik drog hatása?

Figyelt kérdés

Többünknél a következő tünetek tűntek fel az egyik szomszédnál:

A késő esti / hajnali órákban "tör ki" belőle a következő:

Zavaros viselkedés, ami abban mutatkozik meg, hogy fel-alá mászkál a lakásban, de esetek többségében rohangál, nyitja-csukja az ajtókat, de szebb kifejezés lenne rá a "beb*ssza" folyamatosan, pedig tök egyedül van az egész lakásban. És ezt szokta úgy, hogy be megy a szobába, valószínűleg lefekszik az ágyra, de hirtelen felpattan, és akkor tőr rá ez. Aztán kb 30-60perrcel később megint, be megy a szobába, csönd, eltelik kb 10-15 perc és megint ugyan azt csinálja, hogy rohangál fel-alá és csukogatja az ajtókat... Na de most jön a hab a tortán, ami igazán ijesztő az egész történetben: Ugyanis a "kedves" kis szomszéd magában beszél és sikoltozik... Nem vicc, bizony, ezt szokta csinálni nap-mint nap... És mint mondtam, tök egyedül van a lakásban, minden szomszéd tudja ezt jól. És órákon keresztül csinálja ezt, ameddig vagy elfárad és végre kifekszik vagy elmúlik a drog(?) hatása. De egy konkrétabb szitut írnék le: Hajnali 2óra körül, arra ébred fel mindenki (a szomszédból), hogy rohangál és az ajtókat csapkodja, elrohan egy bizonyos pontig, ott megáll, majd el kezd sikongatni, káromkodik, vitatkozik(!) és ezt ismételgeti órákon keresztül, de csak és kizárólag a hajnali órákban, nappal semmi extra, pedig mindenki tudja, hogy otthon van, és mint mondtam, nincs vele senki, tök egyedül van, és telefonálni sem telefonál, mert WC-n keresztül olykor azt is lehet hallani, főleg ha közvetlenül a WC-n ülve telefonál akkor a telefon másik végén lévő illetőt is simán lehet hallani, de ez a WC-n van, és bizony magával beszélget és vitatkozik, és a falat ütögeti dühében, felverve ezzel a feljebb és lejjebb lévő szomszédokat is, mert már nem csak a közvetlen szomszédok tapasztalják ezt, főleg, ha még a radiátort is b*szogatja dühében.... De érdekes, mint mondtam nappal semmi extra, szoktuk látni olykor, és normálisan viselkedik, gondolok arra, hogy nem tébolyogva sétál, hanem teljesen normálisan. Persze azt azért hozzáteszem, hogy közelebbről, főleg a tekintetén lehet látni sokszor, hogy valami nem kóser vele. Szóval ja, eléggé para az illető. Gondoltam megosztom ezt az egészet és akinek van ötlete az ossza meg, mik a vélemények, mert biztosak vagyunk benne, hogy szed valamit, mint sem az, hogy csak úgy magától viselkedne ilyen zavarodottan. De most a rendőrség mit tudna tenni? Álljanak a lakása közelében minden nap és próbálják megfejteni rá jönnének abból? Nem akarok ebből viccet csinálni félreértés ne essék...



2023. máj. 15. 15:17
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
pl kangörcs is lehet
2023. máj. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%
Lehet alvajár és nem is tud róla.
2023. máj. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Hivd a mentőt amikor ilyet tapasztalsz. Nem is értelek benneteket, hogy eddig miért nem léptetek. Valószínűleg valami komoly pszichés állapotban van.
2023. máj. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlen kell hozzá drog. Az agy ennél még sokkal ilyenebb trükköket is tud produkálni. Lehet szerhasználat, de lehet betegség is, vagy mindkettő.


Amúgy a fő kérdés az, hogy mi a motiváció? A saját nyugalmatok megőrzése/helyreállítása, én akkor is arra hajlanék, hogy először kooperatívan lenne érdemes megközelíteni. Persze ez függ attól, hogy egyébként pl. nappal együttműködő-e? Ha látjátok lehet köszönni, meg lehet kérdezni, hogy pl nem szokott-e ő is zajokat hallani éjjel, mert nagyon zavaró ajtócsapkodás van az utóbbi időben. Lehet nem is tudja, hogy másokat is zavar, és ha tényleg használ valamit és szóltok, akkor lehet állít magán. Ez mindenkinek jobb, mint a rendőrséget bevonni.


Persze ha agresszív vagy nem lehet vele kommunikálni, akkor előbb-utóbb muszáj valamit csinálni. Senkinek nincs joga mások pihenését tönkretenni. De elsőre egy lightosabb próbát javaslok, ahogy írtam.

2023. máj. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
48%
Cerdekax yindex
2023. máj. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a válaszát!

Sorban:

1: No comment, de köszönöm, hogy időt szántál a hozzászólásodra...

2: Egyébként fene tudja, de szerintem az nem jár beszéddel, hangoskodással, de nincs kizárva ez a tény sem.

3: Mindent letagad, szerintem abban az állapotában is, vagy az ajtót sem nyitná ki mert félne, vagy nem is foglalkozna vele hiába csöngetnek meg kopognának, ebben biztos vagyok. De köszönöm a kulturált hozzászólásodat egyébként!

4: Neked külön köszönöm, hogy ennyire kifejtetted a dolgokat! Bizony, az elme, főleg ha az ember valami szer vagy hogy is mondjam, szellemi betegség alá kerül akkor valóban furcsa lehet az ilyen, hogy az ember nincs képben a dolgokkal. Nos, a 3. válaszhoz hasonlóan csak a következőt tudom mondani: Mindent letagad! Volt már, hogy próbáltunk beszélni vele, de azzal jön, hogy nem ő az, meg hogy kintről jönnek a zajok meg az ordibálások. Hát tökéletesen lehet hallani, hogy ő az, arra meg főleg nincs mentség, hogy a WC-n keresztül illetve a fal és a radiátor ütögetése nincs összefüggésben sem, hogy kintről jönne a zaj. De egyébként amikor ezt mondja, letagadja, tisztán látszik rajta, hogy hazudik, nem tudja elrejteni a hazugságát semmi mögé sem. Beszél össze-vissza mindent, a legnyílvánvalóbb dolgot is letagadja pedig tudja jól, hogy mindenki tudja, hogy hazudik... Már egyébként régebben is szóltunk neki, és normálisan, hogy legyen szíves halkabban, főleg mert gyerekek is vannak. Na most ha hiszed/hiszitek ha nem, de minő érdekes, hetekig tudott viselkedni! Aztán megint elölről minden, mintha kimenne a fejéből... És az a gond, hogy ezek nem véletlen dolgok, hogy pl. ami velem a leggyakrabban előfordul, nem találom a távirányítót mert valahol a takaró alatt van, aztán amikor leszedem magamról a takarót akkor leesik a földre. Az is hangos tud lenni, de az ilyen tényleg nem direkt van, hanem figyelmetlenségből, nyílván az ilyen és ehhez hasonló dolgokat soha senki nem hányja a másik szemére, de az ő esete tökre teljesen más egyszerűen...Az utolsó bekezdésedet külön köszönöm szépen, mintha szívemből írtad volna! :)

Összegezve, noha még jöhetnek válaszok a témában, hogy kinek mi az ötlete, de ki kell mondani: Menthetetlen és kész, persze szomorú ez rá és mindenkire nézve. Ő is tudja jól, hogy más házban máglyán égetnék már el ennyi idő után, hiszen ilyen házak/szomszédok is vannak, akik keményen lépnek fel. Csúnyán hangzik, de lehet igazuk is van...

2023. máj. 15. 18:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!