Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Azokhoz szól a kérdésem akik...

Azokhoz szól a kérdésem akik már jártak pszichológushoz.mindent el kell mondani neki vagy maradnak titkaid?

Figyelt kérdés
Ha például van egy nagyon nagy titkom és én kisebb problémákról beszélek tud rajta segíteni?
2023. máj. 15. 16:30
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Arról beszélsz amiről szeretnél, de ha a nagy titkod miatt szorongsz a mindennapokban, akkor lehet egyszerűbb ha azt is megosztod és feldolgozod. Úgysem fog elítélni, kinevetni, leszólni vagy bármi.
2023. máj. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Tudom csak ez nem olyan dolog mint hogy hogy áll a hajam vagy mások mit gondolnak rajtam. Ez inkább tettleges történés és másnak ártok ha elmondom.
2023. máj. 15. 16:38
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem akarod elmondani nem kötelező, így kezdtem.

De ha úgy érzed, hogy emiatt lehetnek esetlegesen egyéb tünetid vagy zavaró tényezőid magaddal, akkor könnyebben haladsz, ha ez a szálka is kikerül a lelkedből. De ha nem, akkor nem.

2023. máj. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a segítséget
2023. máj. 15. 16:43
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nem voltam meg pszichologusnal, de józan ésszel azt mondom mindent mondj el, hogy rendbe jöhess.

Kiskorú vagy? Abuzáltak? Nem tudom mi a határa a titoktartásnak. :(

2023. máj. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
igen
2023. máj. 15. 17:04
 7/10 anonim válasza:
Aha. Mindent. És mi van ha olyat is tettem ami konkrétan Btk-ba ütközik és börit jelentene ha kiderülne? azt is mondjam el?
2023. máj. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Orvosi titoktartás efelé is tartozik.

Nekem is volt olyan ami engem, rokonaimat vagy exemet érintett btk szerint és még akkor bőven nem évült el, mégsem pihenek most semmilyen büntetés-végrehajtási intézetben…

2023. máj. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mindent érdemes elmondani neki, ami azzal a problémával kapcsolatos, amivel felkerested. Ugyanis könnyen lehet, hogy éppen az a probléma gyökere.


Ez olyan, mintha orvosnál lennél: ott is, ha nem mondod el, hogy mondjuk migrénes fejfájásod van, akkor lehet, hogy más gyógyszereket fogsz kapni, mint ha elmondanád. És valószínű, hogy azok a gyógyszerek kevésbé lesznek hatékonyak, mert nem arra a problémára kaptad őket, amid tényleg van. Ugyanez a helyzet a pszichológusnál is.


Amúgy pedig, amint azt előttem is írták, titoktartási kötelezettségük van.

2023. máj. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Ha nem akarod elmondani nem kötelező, elmodnod hogy ez nehéz téma és átugorjátok. De figyelembe kell venned, hogy minél többet tud annál többet tud segíteni. Amennyiben egy jó pszihológus.
2023. nov. 8. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!