Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha tavaly november óta járok...

Ha tavaly november óta járok pszichoterápiára, akkor meg tudja mondani a pszichoteraputám, hogy borderline személyiség zavarom van-e?

Figyelt kérdés
Régóta gyanakszom erre. 30 éves férfi vagyok. Érdemes-e rákérdeznem. Ha rákérdezek, akkor válaszol-e a szakember?

2023. márc. 11. 15:04
 1/9 anonim ***** válasza:
20%
üldözési mániával kombinálva:)
2023. márc. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ezt miből gondolod?
2023. márc. 11. 15:20
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
:)
2023. márc. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
67%
Erről mondjuk egy pszichiáter hitelesebben tud nyilatkozni, bár lehet, hogy terapeuta is az.
2023. márc. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Psycho ***** válasza:
100%
Elvileg ezt néhány alkalom alatt meg kellene tudnia mondani, ha volt pszichodiagnosztika.
2023. márc. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg szakember, 1-2 alkalom után fel tud állítani egy diagnózist, mert ismeri a megfelelő vizsgálati módszereket. Egyébként minden pszichoterápiánál ez lenne az első lépés: megállapítani, mi baja a betegnek és ennek megfelelően kell irányítani a terápiát. Ha ez nem történt meg tavaly november óta, van egy rossz hírem, de szerintem kitalálod, mi az.
2023. márc. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A terapeuták nem mindig mondják meg direktben a diagnózist, mert a kliensnek ez árthat is. De most gondolom megkérdezem majd. Mi az a rossz hír?
2023. márc. 11. 21:23
 8/9 anonim ***** válasza:
65%
Pszichológus (szerencsére) nem diagnosztizál. Az a pszichiáter. Jobb, ha nem futsz diagnózis után, mert sokszor diagnosztizálnak félre, s egy diagnózis egy életre megbélyegez, ráadásul kiveszi a kezedből az irányítást, felmentheted magad, hogy miért ne dolgozz magadon. Miközben a társadalom nagy résznek voltak ugyanúgy inkompetens szülei, miáltal szert tett defektes mintákra.
2023. márc. 11. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én Bpd-s vagyok. Konkrétan kiskoromtól fogva tapasztaltam bizonyos tüneteket csak megfelelő tudás/ tapasztalat hiányában azt hittem magamról még 18-19 évesen is hogy én szimplán ilyen vagyok. Akkor kezdtem el gyanakodni amikor már gyakorlatilag nem tudtam volna úgy kimenni az utcára vagy buszra akármire, hogy ne azt hidjem hogy az emberek nem engem néznek, beszélnek ki stb. Meg amikor elkezdtek kezdődni a pszeudohaluk. Szó-szó egy véletlen folytán futottam bele egy cikkbe erről a szem. zavarról és már ott sokkot kaptam mikor olvastam a diagnosztikai kritériumokat. 9/8. Aztán ahogy mélyebbre hatoltam a témában a legkissebb részletek nagyrészével megvolt a párhuzam. Napokig sokk aztán telefon orvosnak. 5. alkalmamkor megszületett a konszenzus a szakpszichológus és pszichiáter között, hogy az vagyok. A különbség az öndiagnózis és az én példám között, hogy semmit nem tukmáltam be magamnak abból amit ott olvasok hanem az állam leesett a hasonlóságtól. Ha ennyi ideje jársz oda terápiára és nem esik le ez nekik akkor nagy valószínűséggel ez csak számodra létezik.
2023. máj. 2. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!