Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem akarja a pszichológu...

Sac kérdése:

Miért nem akarja a pszichológusom hogy diagnosztizáljanak nálam bármit?

Figyelt kérdés
Már 1 éve járok pszichológushoz heti 1x. Egyre jobban félek hogy valami komoly baj van velem. Ma megint megnyíltam neku valamiről és eléggé egyértelműen közölte velem hogy ugye nem akarom hogy diagnosztizáljanak nálam valamit? Miért nem akarja hogy komolyabb kivizsgálás alá kerüljek? Lehet hogy tényleg komoly bajok vannak velem?

2023. máj. 15. 23:45
 1/6 anonim ***** válasza:
83%
Mert lehet egy állandó diagnózist állítana fel, ami mindent megváltoztatna eddigi életedben pl csak egy példa Asperger szindróma stb vagy bármi olyan amiről ha papír van, nem biztos hogy az életben szerencsés sajnos
2023. máj. 15. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehetne, hogy titokzatoskodás helyett mondjuk mellékelnéd azt is, hogy milyen betegségtől félsz? A rákot nyilván ki kell vizsgálni, de mondjuk borderline diagnózishoz nem kell ragaszkodni.
2023. máj. 16. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
84%

Nagyon sok mindentől lehet.

Kezdjük a rosszal: rossz pszichológus, aki a saját érdekeit nézi és, ha ő úgy gondolja, hogy nem kell neked diagnózis akkor az a tuti, akkor is ha neked jó lenne.

Aztán, ami jó lehet:

Pl. barátnőmnek a terapeutája nem hajlandó diagnosztizálni ADHDval (pedig kb tuti van neki), mert barátnőm olyan fajta, hogy akkor neki az egész élete ADHDs lesz és minden arról fog szólni és nem akarja, hogy belelovalja magát. Helyette, csak segít neki kialakítani olyan rendszert, amit ha ADHDs lenne is működne.

Lehet, hogy hajlamos vagy hipochondriára (mi nem tudjuk, hogy mivel vagy pszichológusnál) és mondjuk nem akarja a doki ezt tovább fokozni neked.

Lehet, hogy törvényileg szerencsétlen lenne neked, ha diagnosztizálnának (nem tudom, hogy mik a törvények itt).

Stb stb


Nekem pszichológusom nem diagnosztizált hivatalosan, de megkérdeztem és azt mondta, ha kellene, akkor XYZ-t mondana. Ha ilyet nem tud a terapeutád és nem hajlandó megcsinálni neked viszont romlik az állapotod attól, hogy nem tudod, akkor érdemes elgondolkozni azon, hogy váltasz. De előbb ülj le vele beszélni, mindenképp fejtsd ki, hogy mit szeretnél, és hogy ezzel kapcsolatban mit lehetne tenni.

2023. máj. 16. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
53%
Több mint félmilliót otthagytál már nála, és még mindig jársz?
2023. máj. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az egy év nem azt jelenti hogy nem voltak hetek amiket kihagytam. Összesen kb 45x voltam nála. És amúgy meg viszonylag kicseszett jó áron járok hozzá.
2023. máj. 16. 16:14
 6/6 anonim ***** válasza:
69%
Mért magyarázkodsz egy kéretlen rosszindulatú kommentre, kérdező? Senkinek nem tartozol magyarázattal, egy láthatatlan beleszólós idegennek meg aztán nagyon nem!
2023. máj. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!