Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » De mi van akkor ha a váltó...

De mi van akkor ha a váltó romlott el, vagy pedig nincs is sebesség csak egy?

Figyelt kérdés

[link]


Itt azzal érvelnek, hogy feljebb kell váltani. Oké, de mi van ha rossz a váltó nem működik, vagy pedig csak egy sebességre van korlátozva valaki, és inkább még abban is fullad a motor, nem bír pörögni?


Ha valaki már ilyen mélyen van a mocsárban - mint én is - akkor már a kikapcsolódás is csak nyűg és nem okoz örömet. Próbálkozok, próbálkoztam, de csak süllyedek jobban.


2023. máj. 16. 08:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Pont ezt mondja, időben kell váltani, nem akkor amikor már késő. Te sem születésed óta vagy ebben az állapotban, tehát nem gyári hibás a váltó.
2023. máj. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És aki nem váltott időben, az így járt. Köszönöm. Jöhet a motorcsere, vagy a bontó... Talán utóbbi?
2023. máj. 16. 09:26
 3/6 anonim ***** válasza:
Dehogy. Jöhet a szakember keresése ha egyedül már nem tudod megbütykölni. A motorcsere ez esetben a gondolataid kijavítása. Azt tudják majd követni az érzéseid is. Még az is lehet, hogy adalékanyag is kell, ez esetben valami kis gyógyszer.
2023. máj. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#3 Nem gyógyszeren akarok élni, ki kéne lábalnom ebből az állapotból, csak ugye Münchhausen báró esete, saját hajamnál fogva a mocsárból nem tudom magam kihúzni, de nem tudom hogy teszem azt munkahelyváltás, "friss levegő" jót tenne-e. Olyat amit szeretnék csinálni biztos nem találnék egyelőre.


Nem muszáj amúgy rébuszozni mint ahogy elkezdtem, csak éreztetni akartam a dolgot, maradván a cikk szerinti hasonlatnál.

2023. máj. 16. 10:34
 5/6 anonim ***** válasza:

Megnyugodtam, mert nagyon nem értek az autószereléshez. :)

Nem akarlak ám én rábeszélni a gyógyszerre, félre ne érts. Csak van olyan helyzet, mikor az ember már annyira belepörgeti magát a saját gondolataiba, hogy pl. aludni sem tud, vagy üt-vág mert olyan ideges. Olyankor mondjuk rövid időre (míg "kipiheni" magát a túlhajtott idegrendszer) nem ördögtől való.

Az azért "jó" a helyzetedben, hogy ezek szerint tisztán rálátsz, mi okoz neked gondot. Tehát megvan az, hogy min kellene változtatnod, "csak" a mostani feltételek nem megfelelőek hozzá. Azt tudjuk, hogy mindenről csak utólag tudjuk eldönteni, jó vagy rossz lépés volt. A munkahelyváltás pl. pont ilyen. Ki a franc tudja, jobb lesz-e az új helyen, vagy még rosszabb. Próbáltad már összeírni mindazt ami most épp nem jó? Okos dolog ám, pedig csak időpocsékolásnak tűnik. Összeírhatnád azt is, mire tudnál támaszkodni, mit tudnál összerakni kezdőcsomagként a változáshoz. Kidolgozni minden egyes eszedbe jutó lehetőséget. Az agyadnak jót tenne, jobbat, mint az egymás után eszedbe jutó, össze-vissza csapongó hirtelen gondolatok. Bár nem tudom, milyen típusú ember vagy, egyáltalán rá tudnád-e venni magad ilyesmire. Mert ezt a listádat már "csak" bővítgetned kellene mikor eszedbe jut valami okosság, vagy ha ugyanezt éppen máshonnan közelíted meg. Saját magunkat úgy ki tudjuk fárasztani az állandó gondolkodással, hogy ihaj. Csak pont sehova nem vezet, mert mindig a saját fejünkkel gondolkodunk. Pedig úgy is lehetne, mit tanácsolnék a legjobb barátomnak ha ő lenne ilyen helyzetben. Mert akkor kívülállóként néznél a saját helyzetedre, eszedbe juthat más is.

2023. máj. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

"hogy pl. aludni sem tud, vagy üt-vág mert olyan ideges"


Pontosan, mind a kettő jellemző rám...


Sokat agyalok ezen-azon igen, egy darabig jó volt, de már kezd idegesíteni az is. A hobbira gondolok itt, nincs sikerélményem benne ezért feszültté tesz.

2023. máj. 16. 12:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!