Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Autogén tréning közben sírás?

Autogén tréning közben sírás?

Figyelt kérdés
Pszichológusom ajánlotta és 1x meg is csináltatta is velem ott teljesen el tudtam lazulni. Most pár hétre szabadságon lesz és itthon kéne naponta csinálnom. Elmúlt 2 hétben kb 3x tudtam magam rávenni, energiám sincsen. De akárhányszor belekezdek az első 5 percben elkezdek sírni. Ez nagyrészt azért, mert alapjáraton erős szívdobogás miatt kezdtem el járni pszichológushoz és miközben csinálnám ezt, ugyanúgy érzem. Van amikor aludni se tudtam ettől, most relaxálni nem tudok és ettől az érzéstől rámjön a sírás és nem tudom megcsinálni normálisan. Ettől megnyugodni se tudok, pedig ezzel pont ezt kene lecsokkenteni.

2023. máj. 16. 17:08
 1/3 anonim ***** válasza:
35%
Milyen ez a tréning? Hogyan kell csinálni?
2023. máj. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
76%
Hát ha nálad nem jön be, akkor hagyjad. Ennek megnyugtatnia kéne, nem felzaklatnia.
2023. máj. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

SZia itt vagy meg, kedves Kerdezo?

Remelem, megoldodott, de ha nem, vagy valaki meg erre teved, valaszolok neked:


Mint minden relaxacios format, az autogen treninget is meg kell tanulni eleg jol ahhoz, hogy egyedul is elengedd magad. Tehat ha egy alkalom volt a relaxacios terapeutaval, es jo elmeny volt, az jo hir! De utana meg sokszor probalni kell, hogy egyedul is menjen. Plane ha kimerult vagy a szorongastol, nincs mar energiad, szeretnel mar jobban lenni - termeszetes, hogy sirva fakadsz, hogy nem megy.

Az autogen trening elvileg segit abban, hogy az eros szivdobogas megnyugodjon, de ez majd idovel, lassan jon el. Ha ez a fo panaszod, amivel a pszich-t felkerested, akkor elofordul, hogy te, a relaxalo arra a szivveresre fokuszalsz, es ezert nem mulik el,sot rosszabb lesz. Mondjuk ha 3-5 masodpercenkent figyeli, es meg mindig nem csokken, akkor megijed.

Ilyenkor termeszetes a siras,a ketsegbeeses, a frusztracio.

Ilyenkor azt lehet csinalni, hogy azt mondod magadnak ELOTTE: "relaxalni fogok, ez a stressz-szintemen altalaban csokkenteni fog. A gyors eros szivdobogas nem biztos, hogy elmulik, azt hagyom, az még belefer." Minden masra figyelj es koncentralj, "felmelegitem a vegtagjaimat, elnehezitem a kezemet, labamat, lehutom az arcomat,minden masra figyelek, koncantralok, a legzesemre is - de a szivem verjen,ahogy gondolja."

2-3 proba utan mar nyugodtabban leszel egy kicsit, még ha a szived még mindig szalad is.

Ha nem koncenralsz a szivedre, akkor ha ugy lelegzel, hogy melyen beszivod a levegot, es LASSABBAN fujod ki, mint ahogy beszivtad, az mar elettanilag csokkenti egy kicsit a sziv frekvenciat. De ha gyorsan odafigyelsz, akkor megint meglodulhat, az elejen.

Az is lehet, hogy tobbet kellene gyakorolnod a relaxacios terapeutaval, hogy egyedul is menjen.


Legvegso esetben lehet arra gondolni,hogy masik relaxacios modszert valassz, ne az autogen treninget. Sok mas is van.

En majdnem 4 eve minden nap gyakorlom az autogen treninget, minden este, es szupernek tartom. Eleinte legyen egy jo terapeuta, kesobb jo szovegek, felvetelek, es turelem. En alvasra hasznalom foleg, es hogy ne legyek olyan stresszes napkozben, es nagyon bevalt.

jan. 14. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!