Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az első ülés a pszichológussal...

Az első ülés a pszichológussal nem úgy alakult, mint ahogy vártam. Nem tudom szimpatikus-e. Érdemes így is elmenni egy következő alkalomra?

Figyelt kérdés

Ma voltam először a pszichológusnál és nem tagadom eléggé érzékeny állapotba kerültem és el is sírtam magam, miközben beszéltem. Kicsit azt éreztem, mintha elege lenne belőlem a reakciói alapján. Első körben azt mondta érez bennem egy kis hisztit is. Sajnos nem kérdeztem meg pontosan mit ért ez alatt, de így most csak még rosszabbul érzem magam és kicsit azt éreztem ezzel arra céloz, hogy túlreagálom a gondjaim és csak hisztizek rajtuk, de lehet nem így van, viszont elsőre nekem ez volt a benyomásom. Őszintén nem tudom érdemes-e a második alkalomra is visszamennem. Az első benyomás alapján nem túl szimpatikus, viszont nem akarok bezárkózni se, mert lehet csak én értettem félre és a második alkalom meg teljesen máshogy alakul. Volt már valakinek hasonló tapasztalata? Mindkét oldal érdekelne, ha valaki nem ment vissza és az is ha valaki igen.

Előre is köszönöm a válaszokat :)


2023. máj. 19. 16:02
 1/3 anonim ***** válasza:
24%

MINDENKÉPPEN egy második alkalmat be kellene vállalnod, egyrészt, mert ennyiböl semmit nem lehet mondani, másrészt viszont azt tudni kell, hogy eleinte normális, ha rosszabbul érzed magad, mert elö kell ásni a régi problémákat is, meg a mostaniakat is és ez nem könnyü dolog.


Ez a hiszti-téma meg csak annyit jelenthet, hoyg szerinte túlérzékenyen reagálsz a témákra, csak esetleg az ö megfogalmazása nem passzolt a te értelmezéseddel - ez is belejátszik, hogy feltétlen menj még egyszer, mert össze kell szoknotok, emberileg is, meg szóhasználat, stb terén is.


Egy pszichológus nem közli veled soha, hogy tedd ezt vagy azt, csak segít neked, hogy magadtól kitaláld, milyen út lenne a jó.

2023. máj. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
53%
Nekem volt olyan aki annyira unszimpi és semmilyen szakértelme nem volt hogy soha tobbe nem mennek vissza
2023. máj. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
81%

Ha már azt érzed, elege van belőled, az igencsak komoly red flag, hab a tortán, hogy hisztiről beszél, ami laikus esetében csak udvariatlan es béna dolog lenne, pszichológustól a szakmaiatlansag netovábbja. Nemhogy mindenképpen, de semmiképpen. :D

Itt gyakorin van egy-két mindenhez hozzászóló perverz, aki mindenkit a pszichológusa iránti alazatra és szubmisszivitásra int, mondj le minden jogodrol, elvárásaid pedig ne legyenek. Ne bolindozzunk, ha nyelvtanárhoz mégy, vagy vezetni tanulsz, matekból korrepetálnak, elvárhatod a minimális udvariasságot, és hogy ne legyen türelmetlen veled - nyilván nem mennél vissza, ha már az első órán éreztetné veled, hogy elege van (pedig vannak ám fafejű vagy nehéz természetű tanítványok).

Egy teljesen kezdő, nulla gyakorlati tudású pszichologus is majdnem kétszer annyit kér,mint a legeslegprofibbnyelvtanár min. húsz ev tapasztalattal, nyugodtan várd el, hogy nyújtson is valamit, nem szívessegből viseli el a "hisztidet". Semmilyen szolgáltatóval szemben nincs helye ájult tiszteletnek, és végtelen elnézésnek.

2023. máj. 19. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!