Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mentálisan kezdek rámenni az...

Mentálisan kezdek rámenni az egyetemre, úgy érzem. De szégyellném is otthagyni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A történet a következő. Belevágtam egy osztatlan képzésbe, ráadásul 3 év kihagyással érettségi után, de amióta ezt csinálom, azt érzem, hogy teljesen kivagyok. Folyamatos pánikrohamok, a mostani vizsgaidőszakban egyre több alkohol is fogy, ráadásul tömény, pálinka, vodka, aminek érzem, hogy nem lesz jó vége. Van, hogy elkeseredettségemben éjszaka lesétálok inkább 15 km-t, mert annyira nem bírom a bezártságot. Az, hogy egy tárgyból rajtam kívül nem sikerült egy vizsga, meg sem említem. Nagyon azt érzem, hogy lépnem kellene, de akkor meg egy csődtömegnek érezném magam. A helyzetet az is bonyolítja, hogy van egy szép szaktárs, aki így biztosan nem állna szóba velem. Tudom, s azt mondjátok, hogy férfiatlan vagyok, de borzalmas, ami ilyenkor, most is lejátszódik bennem. Ha elmennék szakmát tanulni, nem kellenék a kutyának sem, mert nem lennék intellektuális, széles látókörű, de talán nem készülnék ki.
2023. máj. 23. 14:53
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Az, hogy egy tárgyból rajtam kívül egy embernek nem sikerült az egyik vizsga, meg sem említem.
2023. máj. 23. 14:56
 2/18 A kérdező kommentje:
Ja, s 1. évem az egyetemen a mostani.
2023. máj. 23. 15:00
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Milyen szak? Attól is függ, hogy esetleg megérné-e maradnod. Ha orvos, akkor felveszed a ritmust és igen, ha tanár, akkor lépj, mert akkor se most, se utána nem lesz életed.
2023. máj. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Tanár.
2023. máj. 23. 15:12
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor nem kérdés: menekülj!
2023. máj. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Mik a szakjaid?
2023. máj. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Gondold végig, hogy mit akarsz az életeddel kezdeni. Egy biztos: a pálinka rossz tanácsadó.
2023. máj. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
20%
Ha elmennél szakmát tanulni, akkor talán ember lenne belőled felnőtt korodra. Miért ne lehetnél intellektuális, széles látókörű azért, mert nincs diplomád és szakmát tanulsz? Nem csak suttyó emberek lesznek asztalosok, kőművesek, esetleg villanyszerelők. Mint ahogy tanárnak sem csak okos emberek készülnek, erre te vagy az élő példa...
2023. máj. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Szövegkörnyezetből rájöhettél volna, hogy nem én mondom ezt. De látom, jó belerúgni a másikba, amikor úgyis lent van. Na, mindegy, azért neked is köszi, s szép napot!
2023. máj. 23. 20:07
 10/18 anonim ***** válasza:

Kérdező, teljesen megértelek.



Én nagyon sajnálom, hogy rámentem idegileg erre, most is vizsgaidőszak van, tanulnom kéne, de semmi kedvem már...


Élni sincs kedvem, kudarcba fulladtam.


Viszont nekem ezerszer rosszabb, mint neked. Bár ez tudom, hogy semmit nem dob a hangulatodon.

2023. máj. 24. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!