Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Orbáncfű és altató együtt?

Orbáncfű és altató együtt?

Figyelt kérdés
Röviden az a helyzet, hogy szeretnék leszokni az altatóról. Fél szemet szedek éjjel amikor felébredek, mert magamtól nem tudom végigaludni az éjszakát. Most egy addiktológus konzulenshez járok, ő nem orvos, valamilyen pszichológus végzettsége van, szóval ő mondott egy teakeveréket, amit igyak meg este, éjjel pedig vegyem be az altatót, de csökkentett adagot. A tea elvileg segít aludni is, és az elvonási tüneteket is enyhíti. Nem tudtam, hogy van benne orbáncfű is. Szóval most nem tudom, hogy el merjem-e kezdeni inni? Gondolom mindenkinek ezt a teát ajánlja, szóval valószínűleg nem okoz gondot, csak én elég parázós vagyok ilyen dolgokban, és hát mindenhol azt írják, hogy nem szabad együtt alkalmazni őket. Egyébként írtam már emailt, csak még nem válaszolt, és szeretném minél előbb elkezdeni a leszokást, azért gondoltam hátha itt valaki tud erre mondani valami megnyugtatót.
2023. máj. 27. 18:21
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Konzultáns, bocs rosszul írtam
2023. máj. 27. 18:25
 2/21 anonim ***** válasza:
26%
Teaban koffein van, így közvetlen alvas előtt inni nem érdemes.
2023. máj. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
59%

Az orbancfu nem tea, nincs benne koffein. En csak azt tudom, nekem annak idejen nem hasznalt semmit. Citromfu igen, de csak akkor, ha annyit ittam, hogy tobbszor kelljen pisilni.

Az igazi altato valoban artalmas, es csak atmeneti. Viszont az almossagot, jo alvashoz segito nyugtato, pl a rossz hiru Xanax ( tiz-husszoros adagra piaval valoban nem kene), az igazi jo alvast okoz.

2023. máj. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim válasza:
Az orbáncfű gyógynövény, és depresszió ellen ajánlott, ilyen hatása van. Éjjelre inni nem ajánlott, konkrétan legkésőbb délben ajánlott fogyasztani. Magamon tapasztaltam, hogy ez igaz, mert egyszer ittam este, és nem tudtam aludni. Forrás: Maria Treben Egészség Isten patikájából c. könyve.
2023. máj. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, de senki nem a kérdésre válaszol.
2023. máj. 27. 19:22
 6/21 anonim válasza:
4. vagyok. Konkrétan: én nem innék orbàncfű tartalmú teát estére, alvás céljából, altatóval, nyugtatóval együtt pedig főleg nem! Innék mondjuk citromfűteát, csak az gyengébb.
2023. máj. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Milyen altatót szedsz?

Az orbáncfű az antidepresszánsokkal "összeférhetetlen". Az altató viszont nem antidepresszáns, szóval nem feltétlenül kontraindikált.

2023. máj. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Zopigen a neve
2023. máj. 27. 20:28
 9/21 A kérdező kommentje:
Én ha rákeresek az első találat ezt írja: Terhesség, szoptatás alatt, erős vérhígító, antidepresszánsok, altatók szedése és epekő esetén, valamint gyermekeknek 12 éves kor alatt nem ajánlott.
2023. máj. 27. 20:29
 10/21 anonim ***** válasza:
Ne szedj ilyen gyogyszereket, csak kicsinaljak idővel az ember agyát
2023. máj. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!