Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Használ az orbáncfűtea depress...

Használ az orbáncfűtea depresszióra? Letrox-szal lehet-e együtt alkalmazni?

Figyelt kérdés

2012. júl. 30. 16:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Enyhére használHAT, de mindenképpen hetekig tart, mire egyáltalán valamit várhatsz. Ne várj tőle sokat! A másikra nem mernék válaszolni, nem vagyok szakorvos. Úgy tippelem, hogy igen, de majd jön talán okosabb.
2012. júl. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem használt, 1 filter 1,5 decibe, nem finom, de jó. Jókat aludtam tőle és indokolatlanul jókedvem lett. Gyógyszerekkel nagyon erősen kölcsönhat (pl. fogamzásgátló hatását csökkenti!!), ezért mindenképpen beszéld meg az orvosoddal, hogy szedheted-e együtt a gyógyszerrel!
2012. júl. 30. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
70%
Az orbáncfű tea nagyon hatásos gyógynövény! Itt nem arról van szó, hogy 1mg ható anyagot feloldanak vízben, majd azokat még ezerszeresre hígítják. Kb alkalmazd két hétig naponta 2 csészével. Egy csészébe tegyél 2,5 teáskanálnyit. Majd nemj el pszichiáterhez, hogy ezt használod, és kérdezd meg, hogy lehet-e hosszasan természetesen az ő felügyelete mellett alkalmazni. Lehet, hogy tiltakozik, hogy nem hatásos, meg stb. Vágj a szavába, és ne fogadd el a gyógyszereket ha a gyógynövény hatására javul. A gyógyfüveket már nagyon régóta ismeri az emberiség (Erdélyben szinte mindenki gyógynövényekkel kúrálja magát) és bizonyítottan hatóanyagokat tartalmaz.
2012. júl. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Lefordítom, amit az utolsó írt: Menj el orvoshoz, kérdezd meg, mit mond, de ne higgy neki, hidd el inkább, amit ő mond láttatlanban! Logikus!
2012. júl. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, kipróbálom, max hosszútávon nem szedem. Pszichiáterhez nem megyek, már régebben voltam, egy könyvből írt ki valami gyógyszert, és hogy menyjek pszichológushoz. Ja, persze magán doki szóba se jöhet, a mentálhigiénén meg sz@rnak az emberre.
2012. júl. 31. 10:25
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsére vannak kivételek, nem mindenhol bánnak veled rosszul, nekem szerencsére a Szent Imre kórházból jó tapasztalataim vannak. Magán meg drága, igaziból azt mindig azért hagyom abba, mert már jobban frusztrál az óradíj, mint egyéb problémáim :)
2012. júl. 31. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hétköznapi esetekben igen.

tegyél mellé egy kis levendulát, az is nyugtató hatású.


Klinikai drepresszióra valami erősebb kell.

2012. aug. 1. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Még várok vele, mert most megint elkezdtem sportolni, és sokkal jobb, stabilabb vagyok. De legalább jó tudni, hogy azért van más is, mint a gyógyszer, azt nem szednék.
2012. aug. 2. 09:15
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Csak egy érdekes gondolat: Attól, hogy valami a természetben megtalálható, szerintem nem feltétlen egészséges, és attól, hogy valami gyógyszer, bizony nem feltétlen káros. Az emberi élet meghosszabbításában azért jelentős szerepe van a gyógyszereknek is, és adott esetben az életminőség javításában is. Van olyan eset, amikor fölösleges, de olyan is, amikor nagyságrendi javulás érhető el vele. (Utóbbit volt szerencsém saját magamnak is tapasztalni. Közben terápia helyretett, nem lett szükség rá, leállítottuk, maradt a jó közérzet, eltűnt a gyógyszer) Sokan olyan sarkosan látják ezt, mint azt, hogy "nem megyek pszichológushoz, mert nem vagyok bolond" :))) Azért ez sem arról árulkodik, hogy valami irtózatosan mély tudás birtokában van aki ilyet mond.
2012. aug. 2. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!