Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pszichológus részéről ennyi...

A pszichológus részéről ennyi volt?

Figyelt kérdés

Extrém módon önbizalom hiányos, szorongó ember vagyok, egy közelmúltbeli csalódás teljesen a padlóra küldött lelkileg. Egy fiatal pszichológusnőhöz jártam, aki a hatodik alkalommal közölte, hogy nincs meg hozzám a kompetenciája, és majd ajánl mást, egy klinikai szakpszichológust, illetve szerinte pszichiáterrel is konzultálhatnék. Én lesokkoltam ettől. Bár korábban említette egyszer, hogy tulajdonképpen benne van a pakliban, hogy akár pszichiáter segítsége is szükséges lesz, de én úgy érezte, jó úton haladok az utóbbi időben. Igazából már az utolsó beszélgetést sem akarta végigvinni, mert megkérdezte, hogy abbahagyjuk-e, merthogy látja, megakadtam ettől... Meg utána is folyton az órát leste. Én ettől eléggé rosszul éreztem magam. Utána órákig sétálgattam, parkokban sírdogáltam...

Másnap küldött egy e-mailt, amiben két szakpszichológust ajánl. Viszont én erre azóta sem válaszoltam. Lassan egy hete...

Az ő részéről le van tudva a dolog ennyivel, hogy írt egy levelet, és kész? El is lettem felejtve? Pedig amikor egy teszt azt mutatta ki, hogy nagy bennem a szuicid hajlam, akkor még úgy tűnt, aggódik értem. De ha már nem vagyok a páciense, hisz részéről be van fejezve a dolog, akkor már tök mindegy? Simán ki is nyírhatom magam?



2023. máj. 27. 22:24
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
76%

Kérdező, csak nyugi. Ha a pszichológusnő azt mondta, hogy nincs hozzád megfelelő kompetenciája, akkor valószínűleg valóban ez a helyzet. A pszichológusoknak (az orvosokhoz hasonlóan) még sokat kell tanulniuk és gyakorolniuk a diploma megszerzése után, míg megszereznek bizonyos szakmai kompetenciákat. Sőt, vannak olyan kompetenciák, amelyek nem a pszichológus, hanem pszichiáter vagy pszichoterapeuta hivatásához tartoznak.

Ha a pszichológusod pl. (ezt most csak "ex has" írom) azt gondolta, hogy a Te esetedben mondjuk analitikusan orientált terápiára lenne szükség, de ő erre nincs kiképezve/feljogosítva, akkor az a tisztességes, ha elmondja neked, hogy ő nem rendelkezik a szükséges kompetenciával és ajnánl maga helyett egy (vagy két) megfelelő tudással rendelkező pszichoterapeutát. Ebben a helyzetben ezzel tud segíteni neked. Te pedig vsz. olyan módon tudod a legjobban megoldani ezt a helyzetet, hogy - ha megengedsz nekem egy tanácsot - írsz egy rövid köszönőlevelet a pszichológusodnak az eddigi segítségéért, + bejelentkezel az általa ajánlott valamelyeik pszichoterapeutához.

2023. máj. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
51%

Mint maganember, nem fogja magat belevonni. Minden letezot megtett. Te azt szeretned, hogy veled uljon a varoterem padjan?

J

Ha a kapott szamokon nem keresel segitseget, legfeljebb kenyszergyogykezelesre vihetnenek, ha indokoltnak latjak.

2023. máj. 27. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
79%
Igen, ahogy az orvosok is szakosodnak, és nem visszük a gyerekorvoshoz a nagymamát, úgy ő is egy magánál a te esetedhez jobban értő szakembert ajánlott. Felnőtt vagy, el kell tudnod intézni. Ő nem a dadusod, hanem a pszichológusod. Magadért meg te felelsz elsősorban.
2023. máj. 28. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
31%

Mit nem értesz azon hogy őszintén és nyíltan elmondta hogy nincs megfelelő kompetenciája hozzád? Magyarra fordítva súlyosabb elmebeteg vagy mint aminek elsőre tűntél csak nem így fejezte ki magát.


A pszichológus is egy szakember pl. ha egy fogorvos nem tudja kihúzni a fogadat mert olyan mértékű probléma van vele akkor ő is elküld szájsebészetre magasabban kvalifikált, nagyobb tapasztalattal rendelkező orvoshoz. Ugyanez történt az esetedben is, olyan szinten mentálisan sérült vagy hogy az már nem az ő hatásköre épp ezért küldött tovább komolyabb és tapasztaltabb szakemberhez, mert az vélhetően kezelni tud.

2023. máj. 28. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem rájött, hogy te messze nem pszichológusodként gondolsz rá, és inkább kilépett a helyzetből. Nagyon helyesen tette és nem, nem kell magyarázattal szolgálnia.


Írt egy mélt, ennyi, bőven elég.

2023. máj. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Örülj, hogy lepasszolt. Ha nem látja a közös utat, akkor ez volt a korrekt eljárás. Nekem volt olyan, hogy egy agyturkász évekig fogadta el a pénzem, pedig teljesen értelmetlen két év volt (ebből a szempontból).
2023. máj. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
94%

Mint pszichológus, szeretném árnyalni a korábbi válaszolók által adott képzet. Az igaz, hogy valóban az a legkorrektebb, ha továbbirányít, ha nincsen kompetenciája ahhoz, hogy megoldjátok a problémát.


Ugyanakkor a továbbküldés nem mindegy, hogy milyen módon történik és ez nem volt egy jó megoldás, ha így történt ahogy te megírtad. Ez így elég váratlanul jött, még ha korábban beszéltetek is róla, és az alkalom hátralévő részén kívül semmilyen lehetőség nem volt ezt feldolgozni és lezárni. Ahogyan az is fontos, hogy a szakpszichológusokhoz lehet hogy hónapok kérdése bejutni és addig is teljesen egyedül egyedül vagy hagyva, annál meg már sokkal jobb lenne ha legalább szupportív keretben néha beszélgetnétek arról, hogy vagy, amíg megfelelő szakemberhez nem kerülsz.


Szóval én azt csináltam volna, hogy megmondom hogy le kell zárni, és kikérem a te véleményedet is, hiszen mint mondtad, úgy érzed, hogy haladtál. Elküldöm az elérhetőségeket, bejelentkezel és amíg várakozol a megfelelő szakemberre addig a számodra haladást jelentő tényezőkkel dolgozunk addig amíg már te is azt érzed, hogy kimerítettük a lehetőségeket. Ebben az esetben pedig egy alkalmat rászánunk a lezárásra.

2023. máj. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

17


Köszönöm válaszod!


Azt hozzá kell tennem, hogy volt róla szó, hogy ha nem tudok egyből bejutni a szakpszichológushoz, akkor addig esetleg két hetente tudna fogadni (eddig hetente jártam hozzá), de az e-mailben már nem vetette fel ezt a lehetőséget... Őszintén szólva részemről megtört a bizalom. Komolyan derült égből villámcsapásként ért. Az ötödik alkalom után sokkal jobban éreztem magam, mint az utóbbi időkben bármikor...

2023. máj. 29. 00:55
 19/19 anonim válasza:
100%
Nem azért emberek, de hogy lehetnek egyesek ennyire bunkók? Le írta a kérdését ha valami nem tetszik ne válaszolj rá, ne szólj be neki. Lehet, hogy ő csak segítséget akart kérni, lehet javulni akar. Én is járok pchihologushoz és néha van amikor én is elgondolkodom vajon zavarom-e a bajaimmal. A pchihologusoddal általában jó ha az ember jóban van.. Szóval kérem azokat az embereket akiknek nem tetszik valami ne bántanak másokat és ne szóljanak be nekik! köszönöm!
2023. júl. 19. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!