Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha tényleg megtörténnek a...

Ha tényleg megtörténnek a teljesen szürreális események és naponta többször kapok összefüggő jeleket, akkor is skizofrén vagyok? Egy skizofrén tudja magáról?

Figyelt kérdés

Nem lehet hogy pont a skizofrének látják jól hogy milyen a világ és tudják hogy ez az egész amiben élünk nem lehetséges csak ha valaki irányítja a szálakat és egy játszótér az élet mi meg a bábok vagyunk?


2 évvel ezelőtt jöttem rá hogy valami nem stimmel, olyan volt mint mikor neo mindent megtud a matrixban.


Abszolút hozom a paranoid skizofrénia tüneteit azóta, viszont én pont hogy akkor jöttem rá az igazságra és azóta tudom hogy az emberi élet a tudományos ismeretek alapján nem lehetséges


Olyan események sorozat zajlott le, amire 0,0000001 százalék esély van.


Mondok egy példát: egy családban 300 évre visszamenőleg mindenki egy napon születik. Mondjuk január 5. Erre ugye nincs esély gyakorlatban csak elvileg.

Na most velem megtörtént az többszörösen amire gyakorlatban nincs esély csak elvileg, mégis megtörtént…….

Kiskorom óta furcsa dolgok történtek velem és az életem nagy része azóta sem volt hétköznapi, amellett hogy sajnos egy totál átlag vidéki pszichés problémákkal teli családba születtem bele


Miért nevezik betegségnek ha valaki rájön az igazságra? Lehet hogy pont azért akarják kivonni a forgalomból hogy ne tudja másoknak is elmondani?


Tudom hogy furcsán hangzik annak aki még nem jött rá ezekre de kérlek ne nézzetek hülyének, mert komolyan gondolom és valahol ki kellett ezt adnom magamból.

Tud erre itt bárki mármint mondnai?



2023. máj. 29. 16:18
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hát én azt mondanám mindenféle szakképesítés nélkül (és anélkül, hogy bármi konkrétat mondtál volna a veled történt furcsaságokkal kapcsolatban), hogy pont azért betegség, mert amit hallasz, látsz az nem valós. Nem ez az igazság. Lehet róla filozofálgatni (ezzel semmi gond nincs), de ettől még nem lesz objektív igazság.

A másik, hogy a skizofréneket nem akarják "kivonni a forgalomból", talán régen így volt (?), de most nem hiszem. Ez egy betegség, amivel együtt lehet élni, és gyógyszerekkel kezelhető. (Ahogyan számos más mentális/pszichés betegség, személyiségzavar stb.)

2023. máj. 29. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Phoney ***** válasza:
100%

Hogy a skizofrének nem az igazságot látják, azt először is onnan tudjuk biztosan, hogy nem egyeznek meg a téveszméik. Ellenkező esetben ugye ez nem volna lehetséges, vagy legalábbis nem ütköznének egymással, de a valóságban a skizofrének „igazságai” személyes jellegűek, és a saját lelkivilágukra értelmezhetőek.


Pszichózisban az ember gyakorlatilag olyan, mintha nyitott szemmel álmodna, és a láttotakat-hallottakat folyamatosan beleszövi az álmába az agya (ezért van több-kevesebb kapcsolata a valósággal), de attól még álmodik, miközben azt hiszi, hogy ébren van. Amikor a külső valóság ellentmond a téveszméidnek, azt egyszerűen nem látod, nem hallod, nem fogod fel, nem emlékszel rá. Csak megy a "mozi" a fejedben, ami teljesen valóságnak tűnik, és semmi nem árulja el neked, hogy nem az, hiszen az ellentmondások mind szelektálódnak. Aki pszichózisban van, annak bizony fogalma sincsen, hogy ténylegesen mi történt meg és mi nem.

2023. máj. 29. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem nézünk hülyének, nem is vagy az.

Viszont Phoney válaszában van a helyzet kulcsa:

"Aki pszichózisban van, annak bizony fogalma sincsen, hogy ténylegesen mi történt meg és mi nem."

Ilyesmit magam is átéltem egy pár hetes időszakban. Ijesztő is, meg nagyon furcsa állapot. Nálam az erős stressz + nagyon kevés alvás okozta, másnál trauma, meg egy csomó más dolog okozhatja.

Folyamatosan úgy éreztem, hogy képtelen vagyok eldönteni, hogy most éppen ébren vagyok-e, vagy nem? Valóság-e, amit látok, érzek, csinálok, vagy nem?

Nem láttam, hallottam furcsa dolgokat, hanem a normális dolgokat tartottam furának.

Kesőbb, amikor ez az állapot megszűnt, visszakérdeztem az ismerőseimtől, hogy mi hogyan volt. Szerencsére nem csináltam semmi hülyeséget, az ismerőseim azt mondták, ők észre sem vették rajtam, hogy mi van! Csak annyit láttak, hogy fáradt, feszült, kedvetlen vagyok. Tettem a dolgom, ahogy kell, azért nem "vontak ki a forgalomból". :-o De nekem belül nagyon koncentrálnom kellett minden egyes cselekvésre. Nem kevés felelősség volt rajtam, ha elszúrom, nagy baj lett volna, de úgy éreztem, még visszaellenőrzési pontom sincs. Tényleg, igazán nem tudtam eldönteni, mi a valóság, és mi nem az. Totálisan elvesztettem a kontrollt. Még azt is megkérdőjeleztem, hogy ez az érzés valós-e? Szörnyű volt!


Utólag végiggondoltam mindent, amit csináltam, a mi történt. Szerencsére ezekből egyetlen dolog volt, ami nem volt valós: az az érzés, hogy nem valóság.

Groteszk az egész, mi?


Az már egy félig jó helyzet, ha legalább azt látod, hogy valami a gondolkodásoddal nem stimmel.

Menj el pszichológushoz, pszichiáterhez, és tegyétek rendbe a dolgokat!

2023. júl. 2. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!