Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan közölnéd ezt a gyereked...

Hogyan közölnéd ezt a gyerekeddel?

Figyelt kérdés

A 10 éves fiam keresztszülei elváltak és a húgom (aki a keresztanyukája) már az új párjával fog érkezni hozzánk látogatóba a következő hónapban.


Hogyan kellene ezt úgy közölni a fiammal, hogy ne okozzon benne semmilyen felnőttkorban jelentkező traumát, kötődési zavart? Egyáltalán, közöljem-e vele, vagy megvárjam, hogy ő kérdezzen és csak akkor válaszoljak?

Evidens, hogy nyilván elmondom, hogy keresztanyu és keresztapu úgy döntöttek, hogy külön élnek és új párt választanak maguknak, de nem tudom, hogy ezzel milyen folyamatokat tudok elindítani egy formálódó személyiségben. Eddig igyekeztünk mindent tudatosan csinálni a férjemmel, hogy jó mintákat lásson a gyerek (szerencsére nem is kell megerőltetni magunkat), de ilyen téren viszonylag kevés anyagot találtam a szakirodalomban. Inkább a szülők válásával kapcsolatban vannak anyagok, ami viszont egy sokkal nagyobb súlyú dolog és nem mennék rá hangyára tankkal. :D



2023. máj. 30. 17:36
 1/5 anonim ***** válasza:
94%

10 évesen ez nem fog benne kárt okozni. Kárt okozni maximum a túlféltéssel lehet, hogy ilyen nagy feneket kerítetek egy válásnak, ami a mai világban tök szokványos.

Na Balázs. Keresztanyuék egy olyan döntést hoztak az életükben, hogy ők szeretnének különélni, mert már nem boldogok egymással. Kati keresztanyád már az új párjával fog jönni a jövőhéten, akit Józsinak hívhatsz majd. Keresztanyukás és keresztapukád ugyanaz marad, csak nem együtt fognak jönni hozzád.

Nagy cucc?

2023. máj. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
73%

Szeretném rögtön az elején leszögezni, hogy nincs gyermekem, így a tanácsom sem személyes tapasztalaton, sem különösebb nevelési hozzáértésen nem alapszik.

Szerintem, mivel a fiad már nem tekinthető pici gyereknek, az óvatos, körültekintő 'felvilágosítás' és őszinteség volna a legjárhatóbb út a fent leírt helyzetben, nem beszélve arról, hogy a kettőtők közti bizalmat is erősítheti ez a 'felnőtt a felnőttel' beszélgetés. Tekintsük a 'keresztszülők külön utakra térnek' témát 'a Fogtündér nem létezik' komolyabb verziójának.

Mint ahogy említetted, ő egy fejlődőben lévő, még kiforrott személyiséggel nem rendelkező gyermek, így az információközlés mélységét is ehhez igazítanám. A tinédzerévek alatt úgyis meg kell majd értenie az emberi kapcsolatok működési mechanizmusait. Szerintem a legfontosabb őt is felnőttként kezelni a helyzetben, főleg, ha a keresztszüleivel közel állnak egymáshoz.

Teljes rideg valójában nem tárnám fel előtte a történetet, de amolyan tanmese szerűen mindenképpen megpróbálnám neki elmagyarázni a fennálló szituációt, mert az rosszabb lenne, ha magától, arcul csapásként érné a felismerés a keresztszülei kapcsolatát illetően.

Ha a távolság és a keresztszülők egymáshoz való viszonya lehetővé teszi, akár ők is csatlakozhatnának a beszélgetéshez, hiszen így az illetékesektől kaphatna pár megnyugtató és megerősítő szót. Emellett a családban betöltött szerepét is fontosnak érezhetné, ha látja, hogy nem titkolóznak előtte minden áron.

Remélem tudtam segíteni egy kicsit és, hogy a helyzet mielőbb és minél zökkenőmentesebben megoldódik!:)

2023. máj. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
73%

10 éves. Simán megmondod neki. Ha kérdése van,válaszolsz.

A fiad kiskamasz. Kezeld is úgy. Nem ovis már.

2023. máj. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
83%
10 éves. Milyen traumát okozna neki, hogy a keresztanyja más férfival van?
2023. máj. 30. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
41%

A mai világban a kapcsolatok (sajnos) jönnek-mennek. Szerintem 10 évesen is már hozzászokott ehhez.

Keresztszülőség meg nem rokoni viszony, akármennyire is erőltetik a valláskárosultak.

2023. máj. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!