Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit jelent ma a pszichiátria?

Mit jelent ma a pszichiátria?

Figyelt kérdés
Azt gondolom, hogy van egy enyhe hiperaktivitásom és úgy hallottam, hogy a hivatalos diagnosztika után megkönnyebbülnek az érintettek és gyógyszer is kérhető azokra a tünetekre, amik nehézséget okoznak az életvitelben. Mi történik egy vizsgálat során? A régmúltból az a sztereotípia él bennem, hogy ha valaki bemegy egy pszichiátriai vizsgálatra, akkor bent is tartják, lekötözik, leszedálják és vizsgálgatják (az emberi méltóságát és az akaratát figyelmen kívül hagyva, plusz rásütve egy elmebeteg bélyeget, ha szabadulna). Ma már nem történhet meg ilyen, ugye? Kell ilyesmitől félni? Kell félni a pszichiáterektől? Mi van, ha más betegség derül ki? Mi van, ha annyira eltérő az agyműködésem, ami jól "illene" egy kutatásba? Nem tarthat ott senki és nem végezhetnek olyan vizsgálatot, amit nem szeretnék ugye? A normál kórházban a szülés közben sem kérdezik meg a nők egy részét, hogy kérnek-e oxitocint vagy gátmetszést. Akkor miben lenne más egy pszichiátria?
2023. jún. 1. 12:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Lekötözni egészen biztosan nem fognak. Különleges kísérleteket sem végeznek az agyadon és a japánoknak sem adják el.

A többi meg az orvoson múlik. Vannak alapos, felelősségteljes pszichiáterek, valamelyik meg szarik bele az egészbe csak felír hatféle nyugtatót bármi bajod is van.

2023. jún. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2023. jún. 1. 13:06
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha olyan durva mentális betegséged lenne, akkor már rég a pszichiátrián lennél.


De ne aggódj, semmi olyat nem csinálnak amit nem szeretnél. Ha nem akarsz gyógyszert szedni akkor max felírja és nem veszed be, ennyi.

Ha meg kapnál egy kicsivel durvább diagnózist, akkor sem lesz semmi olyan amit nem akarsz. Maximum segíthet megérteni a diagnózis, hogy miért vagy olyan amilyen és hogyan tudsz rajta javítani/változtatni.


Amúgy engem is ezzel riogattak anno a szüleim, aztán semmi extra nem volt. Bementem beszélgettünk, teszteket töltöttem ki meg hasonlók. A dokim a gyógyszerezésben is partner, szóval megbeszéli velem, hogy ezt és ezt adná, de ilyen meg olyan mellékhatásai LEHETNEK! és, hogy megpróbálnám e.


De ha gyógyszert szedsz majd, arra készülj fel, hogy lehet az elsők nem biztos, hogy hatni fognak. Ez egy hosszú folyamat amire megtaláljátok a megfelelőt.

2023. jún. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2023. jún. 2. 01:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!