Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Jó pszichiáterek Budapesten?...

Jó pszichiáterek Budapesten? Bánki Györgyről vélemény esetleg?

Figyelt kérdés
Első alkalom lenne hogy felkeressek szakembert, ezért érdeklődöm. Eddig Bánki Györgyre gondoltam, vele sok interjú van neten, az alapján szimpatikusnak tűnik, de nem olvastam róla még személyes tapasztalatokat. De más is érdekelne, ha tudtok mondani. Ha található róla cikk, bemutatkozás neten, annak kifejezetten örülök.

2023. jún. 7. 19:18
 1/2 anonim ***** válasza:
64%

Mit keresel?


Aki felir barmilyen gyogyszert amit akarsz, vagy aki mondjuk ugy... "meggyogyit"?

2023. jún. 8. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik TB-s a "dealer" aki azt sem tudja milyen formatumban kell felirni olyan szenilis, a kemeny szerekre is azt mondja "az OGYEI szarik bele ugy is" es felirja. Ezt mar nem csak en allapitottam meg, hanem egy masik betege is es o is csak ezert jar hozza, mert mas nem irja fel neki a cuccot.


Hozzateszem, az osszeg amit kap a fuggony mogott lezsirozva, kemenyebb szerek felirasaert is szerepet jatszik, csak a korhazon kivul, ugye.


De volt mar ezzel a felirassal ugye az OGYEI-vel, elszolta magat.


Nem tudom, hogy jo szandekkal akar gyogyitani, de helytelen paradigmakat kovet es onkenyes elveket, ami undorito, ha tovabb olvasol, illetve ha eddig nem gondoltad annak.


(Pl. egy depressziosnak chlorprothixenet meg clozapinet javasol/ad, ezt kiegeszitve egy kis risperidone-al/quetiapine-al szorongasoldonak).


Aki ismeri ezeket a hatoanyagokat azoknak, ahogy nekem, hihetetlen ez a hozzaallas.


Leragadt kb. a 60-80-as evekben


Eleg bunko tud lenni bizonos diagnozisu emberekkel, es valamiert szeret veluk szarkasztikus lenni, felsobbrendunek tekinteni magat.


Ezert inkabb kussolok mindenrol es csak a gyogyszert kerem, es hazudok amit kell, csak hogy ellatast kapjak, ha ez nevezheto annak, mondom, kb. egy dealer. Azt mondja "ot mar nem erdekli hogy mi tortenik vele".


Ha egyeb problemad van akkor nincs nagy gond (pl anorexia, bipolaris, skizoaffektiv, fogyatekos, borderline, stb...), akkor tud rendes lenni.


De mentalis betegseg tekinteteben rasszista. Az alkoholistakat akik visszaestek 500-szor egy ev alatt, azokkal rendes.


Aki meg vagdossa magat es meg akar halni mert biplaris I, az meg alarendelt, "szubhumam". Ha van ilyen kifejezes.


Istent jatszik, ki erdemel valodi kezelest, ki nem. Ami nekem undorito.


Azonban ha csaladostul/parostul mentek be akkor olyan mint egy tunder, talan mert tobb ember elott nem meri felvallani az hanyadek szarkasztikus viselkedeset. De ha te viselkedsz ugyanugy vele akkor kikuld, meg jon hogy o felsobbrendu. Egyik pacienstol hallottam, akit el is kuldott ha megint vagdossa magat.


Valami nem oke nala. Az en tippem az, hogy mar idos, ami nem baj onmagaban, de mar kozel nem funckionalis mint pszichiater.


Velemenyem szerint a koraval es az uj innovaciok, megoldasok elutasitasai miatt az uj modszerekre nem hajlando atterni, tovabbkepezni magat mert o mar mindent tud es latott.


Ahogy az oreg szokta mondani "ezek a fiatalok semmit nem tudnak".Nem valo pszichiaternek tobbe, meg masfajta orvosi ellatasi reszben sem, max alapkezelesben pl. vervetel.


De ha orvoshiany van, meg a munka tartja eletben szerintem. Szoval egy darabig meg itt lesz. Hamarosan lehet jon a vegleges nyugdij, uj erzem. Jo lenne mar neki minden szempontbol.


Rengeteg hibat kovetett el es kovet el, es fog is a pacienseivel, es onmagaval szemben is. A pl. torvenyeket total nem ismeri, a fokozottan ellenorzott szerek felirasara.


Emellett tamogatasok kihagyasa (nem mindegy, hogy 300 ft-ot fizetsz vagy 24 000 ft-ot).


Tobbszor kell elismetelni 1 db gyogyszer felirasat. Alig hall, egy ujjal gepel, nagyon lassu.


Alap dolgokat nem tud kezelni a rendszerben mert mar lattam (a rendszert) es elso ranezesre felismertem hogy milyen, mert o hivott oda.


A hibaiert meg teged hibaztat.


Pl. nem mondtal ilyet, meg pszichotikus allapotodban voltal vagy nem emlitetted, pedig papiron is ott van es o is tudja nem vagyok pszichotikus, de azert mondja, hogy ot ne lehessen hibaztatni az oregsege miatt.


Aztan lamotrigine kezdesnek 400mg. Na errol hadd ne beszeljek mennyi hiba van ebbe. Nezz utana.


Ha meg kioktatod mas pszichiateri/orvosi velemenyevel, illetve ncbi tanulmanyokkal amiknek nagyon magas elismertsege van ha utananezel (garantalom hogy ne ismeri), azt mondja "hulyeseg".


A masik doki sokkal rendesebb, kulfoldon is dolgozott, Angliaba ha jol tudom, nemzetkozileg, apja is orszagosan/nemzetkozileg elismert.


Illetve, egy pszichiaterno meg egyeb szakkepesites de maganban van, es ha jol tudom a mostani pszichiater arakat akkor kb. 30 - 40 - 50 ezer Ft mindennel egyutt, ha nem tobb, egy rendes alkalom.


En regen kb. 12 - 15 ezerert mentem hozza. 3 - 5 eve? De lehet meg tartja az arat.


Az utobbi Dr. Rihmer Annamaria. Nezz utana ha nekem nem hiszel.

2023. jún. 8. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!