Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Izomrángás mitől lehet? Félek...

Izomrángás mitől lehet? Félek hogy ALS

Figyelt kérdés
Olyan kérdésem lenne,hogy 2,5 hónapja érzek izomrángást a lábamban inkább a vádlimban rendszeresen,nem annyira erős nem nagyon látni csak ha jól megfigyelem,néha szokott lenni a combomban és a kezemben is.Ha befeszítem félig a combom akkor látok rángásokat ha teljesen befeszítek akkor semmi meg ha ellazítom akkor sem. Jó kondiban vagyok dolgozok napi 8-10 óra plusz még futok heti 2-3 nap. Voltam orvosnál ENG/EMG negatív, jobb vádlim néha feszül nem görcsöl csak feszül, amúgy más semmi tünetem nincs,de félek,hogy ALS. doki azt mondta menjek el 3 hónap múlva egy kontroll ENG/EMG-re. Elég rossz éven vagyok túl édesapám 1 éve halt meg ALS-ben amit nem örökölhetek mert a genetika negatív,plusz még volt egy here műtétem is ami jóindulatú lett. Magnéziumot szedek(Magnerot) Kalcium meg b-vitamin komplex 2 hónapja de sajnos nem múlik.Ha valakinek van jó tanácsa szívesen veszem, Köszönöm szépen!

2023. jún. 8. 16:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Igyal magneziumot meg kalium tartalmu kajat, vagy etrendkiegeszitot. Ha nem segit menj orvoshoz.
2023. jún. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Szia! Kiderült, hogy mi van?
2023. okt. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Engem is érdekelne mi történt azóta. Nálam is hasonló rángások vannak kb két hónapja.
2023. okt. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
ez a gond sajnos, hogy beirkálnak az emberek ha valami gondjuk van, de ha netán elmúlik akkor már nincs leirva hogy mitől lett jobb
dec. 27. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Bocsánat sajnos most sikerült válaszolni,sajnos nem múltak el a rángások,voltam augusztus végén újabb ENG/EMG-n ott sem volt semmi baj néhány izomrángáson kívül,azt mondták semmi baj BFS de néha fájnak és feszülnek a kezemen az ujjaim,nagyon félek hátha mégse jóindulatú.
jan. 5. 06:26
 6/14 anonim ***** válasza:
Nálam sem múlt el teljesen, de sokat enyhült az őszi állapothoz képest. (Kopp, kopp, kopp) D-vitamint, magnéziumot és B12-vitamint szedek. Nem múlt el teljesen, de közel sem állandó már. A bal kezemben időnként én is feszesebbnek érzem az ujjaim, főleg a gyűrűs ujjnál, de már az is ritkább. Szerintem a stressztől sem független. Lassan fél éve tart és nincs állapot romlás, így már annyira nem figyelek rá.
jan. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:

Sziasztok,


Én is beállok az izomrángásos sorba. Nálam sem látható olyan duván, de mondta a neurológus ez attól függ melyik izomzatban van és nálam főképp a vádli mélyizomban, 1-1 comban, és itt ott 1-1.Mikormozgolódom (pl lépcsőzés) utána aktívabb, olyan mint egy tüzijáték vagy mintha pattogna a lábamban a kukorica. Rohadt idegestő.

Voltam ENG/EMG-n 3 izmot néztek meg, mindkét lábam, szerencsére 1-1 észlelt izomrángáson kivül negatív. A doki szerint ez tuti nem motoneuron....de azért csak beszarik az ember az ilyen tünetektől.

Marokszámra szedem a vitamint, Milgamma, B,C,D,E és magnézium és kálcium. Most rendeletem elektrolit port.

Vérképemben a CK érték jó, viszont rohadt magas a kortizol (stresszhormon szintem), pedig nem vagyok mostanság stresszes.

Valakinek valami jó ötlete még?

Voltam masszíroztatni is hogy a bekötött izmokat kimozgassák. Mindent is kipróbáltam. 6 hete tart....:(

jan. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
#7 kortizol simán okozhatja
jan. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Off topic, de akik voltatok emg vizsgálatokon, megírnátok nekem esetleg privátban, hogy kinél voltatok? Sajnos rossz tapsztalatom volt több neurológusnál is, nem is akartak emg-re beutalni, nekem kellett kérni külön, illetve az emg-t végző orvos sem vett komolyan, rögtön rávágta hogy az izomrángás ártatlan, illetve csak 2 izmot vizsgált a lábamon és kész. Másfél éve megy nálam a dolog, semmitől sem lett jobb eddig.
jan. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:

9.es. sajnos amúgy tényleg komolytalannak veszik.

Budapesten a swiss clicicben voltam Nagy dr.nőnél. ő amúgy neurológus is. Komolyan vett, mindent végigvizsgált. Válaszolt a kérdéseimre keszségesen, kitértem az ALS félelemre, azt is végigmagyarázta. A vádliban igazábol 3 izom vizsgálható, a vádli belső része csak uh vezérelten mert nehéz elérni tűvel. Nekem megnézte eng-vel mindkét lábam, mutattam hol van jobban izomrángás, abból 2 izmot megszúrt ( hátsó vádlit, külső vádlit). Remélem segítettem.

jan. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!