Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek a stressz, szorongá...

Mit tegyek a stressz, szorongás ellen?

Figyelt kérdés

Kb. 4-5 éve elég stresszes az életem. Rendszeressé vált, hogy testem bármely pontjában remegnek az izmok de nagyon durván és kb. 4 éve a mellkasomban is érzek remegést és néha plusz dobbanást a szívemben. A plusz szívdobbanásról nem tudom eldönteni, hogy az izmok ránganak-e vagy a szívem, mert volt, hogy azt hittem, hogy a szívem, de pont ott volt a kezem és éreztem, hogy az izom ráng, üt. A szívdobbanás van amikor a bordámnál van, van amikor a mellkasom közepén, van amikor bal oldalt érzem, ez is mindenfelé van és váltakozó erejű, van hogy alig érezni, máskor erősebb, ha jobban kivagyok idegileg. Érdekesség, hogy néha máshol is érzek olyan izomrángást, ami olyan mintha testen belüli lenne. A szívemet kivizsgáltattam és teljesen egészséges.

A magánéletem rémes, múlt héten történt velem egy dolog ami megrázott nagyon és két éjjel nem aludtam. Most alszom, de olyanok álmodok, hogy elképesztő. Hétfőn is rémálmom volt, de olyan, hogy kivert a víz és felébredtem, csurom izzadtság voltam.

Eleinte amúgy ezek a tünetek, csak stresszes napokon jöttek ki. Most már ha van egy stresszes időszak, akkor azt végigkísérik.



2022. okt. 5. 10:10
 1/8 anonim ***** válasza:
63%

Kezdj el aktivan mozogni pl napi 7-10.000 lepes ahol tartasz

Mellette figyelj oda mit eszel iszol etrend szerint.

Mindfullnesst gyakorold, x ido semmitteves egyenes hattal ulve. Mikozben vagy iranyitottan gondolsz a legzesedre vagy masra vagy semmire.

Mindfullnes hatasa 3-4het napi 30p gyakorlas akar 2x15p es a gondolataid is rendbejonnek

Alvas elott kulonosen jo

Pm es kuldok anyagot ha gondolod

2022. okt. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%
Mindfullness kieg, csukott szemmel vegezve. Alvashoz hasonloan pihentet mikozben ebren vagy. Nem ritkan elalszok kozben.
2022. okt. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%

Olvasgass a neten a stressz kezelésről, rengeteg okosság van.

Ami stresszt lehetséges, iktasd ki, pl fárasztó idióták.

Idegi stressz esetén alapszabály, hogy az idegeket pihentetni, a testet pedig fárasztani kell. Magyarul relaxálás + sport. Nyugis könyvek, filmek, zenék, meditálás, kreatív hobbik, stb + séta, bicajozás, jóga, úszás, ki mit szeret.

2022. okt. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Hát biciklizek meg elmegyek sétálni egyelőre vagy torna. Az a baj, hogy Anyukám is beteg, mert meghalt Nagymamám hónapokkal ezelőtt és egyedül nem tudja leküzdeni, még úgy sem, hogy beszélgetünk erről. Az antidepresszánsokat nem tudja szedni, mert szinte mindnél jön valami mellékhatás neki. Érte is aggódok, néha már gyomorgörcsöm van, mert olyan rossz az idegállapota és látom rajta.

Napközben amúgy nem vagyok feszült, csak néha elkezdek kattogni fejben például ezen az izomremegés-szívdobogás jelenségen meg magánéleti gondokon. Például tegnap elmentem gyalogolni és végig ezen agyaltam. Aztán lefekszek és álmodok valami ökörséget.

Köszönöm az eddigieket mindenkinek. :)

2022. okt. 5. 10:53
 5/8 anonim ***** válasza:
Fizikai munka. Az amellett, hogy nagyon kifáraszt, bizonyos szempontból alkotó tevékenység is, vagyis jól lefoglalja az agyad, attól függően, mit csinálsz éppen.
2022. okt. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
#5 Ahha és egyenes út a kiégés felé is egyúttal a depresszióba csapó stressz mellett, már ha azzal telik a napja, mert mondjuk az a munkája.
2022. okt. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

6

Igen, ha alapból is az a munkája, lehet nem a legjobb megoldás.

2022. okt. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Mert a stressz halálos!"


Manapság már mi nem az... Amit te említesz az az valóban, de nem rövid hanem hosszú távon nyír ki. Először lelkileg, aztán fizikálisan. Vagy együtt, kinél hogy.


Engem már elkezdett leépíteni.

2022. nov. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!