Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ezek alapján nárcisztikus...

Ezek alapján nárcisztikus lehet a nagymamám aki felnevelt, vagy csak el vagyunk átkozva vagy esetleg mindkettő? Lehetséges hogy ő is az oka a sok pszichés gondomnak?

Figyelt kérdés

Muszáj megkérdeznem itt

hozzatennem hogy nekem nagyon nem szimpi ahogy szétszedték már ezt a szemelyisegzavart és dobálóznak vele, de közben meg mióta elkezdtem pszichologiával foglalkozni, egyszerűen olyan mintha megvilagosodtam volna és az egész családom nárcinak tűnik


A szüleim fiatalok voltak mikor véletlen jottem, az apám szülei házában nőttem fel nagymamám kezei között.


Bár nagyon erősen kiesik a gyerekkorom, mióta itthon vagyok egyedül sok idom van gondolkodni és visszajöttek dolgok

Leírom amit tudok róla:


A nagymamám nagyon fellengzős nő, kényszeres és tökéletesség mániás


Engem 6 éves korom óta befogott tanulni, mert azt akarta hogy én legyek a legjobb tanuló az iskolában és amikor én lettem az, ezzel kérkedett, mutogatta a bizonyítványom


Hegedűművészt akart belőlem csinálni, volt egy olyan “téveszméje” hogy mivel az osztrák határ mellett laktunk és a vezetékneve hasonlított Mozartéra azt mondta hogy biztosan a rokonai vagyunk és én olyan híres leszek mint ő 🤦🏼‍♀️


Folyton mindig mindekit szidott a saját rokonain kívül

A nagyapám testvéreit, az anyósát, az anyámat, szomszédokat, a kormányt.


De leginkább a könnyűvérű nőket, rengetegszer hallottam a szájából a pros.ti szót és hogy le kell őket hányni….


Emlékszem hogy 12 éves korom óta van egy bőrproblémám, a karomon és a mellkasomon sokszor vannak pattanások és ezt ő sokszor megjegyezte, aztán folytatta hogy ő egy pattanás miatt is megölné magát meghogy a szomszéd milyen irigy volt rá amiért neki milyen szép volt a bőre


Emellett vallási fanatikus volt.

Kiskoromtol kezdve rávett hogy menjek el vele a templomba, amikor már lázadtam volna, akkor látványosan sajnaltatta magát hogy jajj neki egyedül kell menni. Hittanra is ő íratott be.


A nagyapammal a házasságáról úgy beszélt mintha az lenne a legtökéletesebb, mindig elmondta hogy ok mennyire imádták egymást mint senki más.


Most 79 éves, már nem teljesen tiszta az elméje szerintem, de egyre szélsőségesebben viselkedik.

Ugyanúgy folyton szidja a kurv.akat, a “latrokat”, a nagyapám testvéreit, akik már meghaltak, direkt látványosan imádkozik és elmondja hogy senki a világon nem szenvedett annyit mint ő meg a családja.


A nagyapám húgáról elmondja hogy élősködőt rajtuk, a kisujját sem mozdította míg ők keményen dolgoztak.



Ha meglátja hogy van rajtam egy pattanás, ugyanúgy felhozza hogy a szomszéd rá milyen irigy volt, mert neki milyen szép volt a bőre és hogy ő nem bírná elviselni ha lenne rajta pattanás.


2 gyereke született, abból az apám egy emberi roncs, a nővére szinten az és ugyanúgy egész nap bőg és sajnaltatja magát.


Mióta annyira szorongok hogy már a boltba nem merek lemenni van idom gondolkodni meg voltam pszichológusnal, rengeteg emlék visszajött és elgondolkodtam hogy vajon lehet e ő az oka hogy a 2 gyereke es az egyetlen unokája is súlyosan mentális beteg es egyedül kell rohadnunk a világban?


Mit gondoltok?



2023. jún. 10. 11:34
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Van benne része, de te legalább meg fogsz tudni szabadulni a rossz hatásaitól, mert ráébredtél, hogy nincs igaza.

Hosszú út áll előtted. Sok sikert!

2023. jún. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Hasonlóképp nőttem fel. Terápia, rengeteg önismeret. Elképesztően sok melóval jár, és úgy érzed, hogy ennek sosem lesz vége. Én már évek óta csinálom, és bár kilátástalannak tűnik néha, mégis ha visszanézem az akkori önmagamat és összehasonlítom a mosttal, akkor tényleg nagy a változás. Már nem megyek bele súlyosan bántalmazó kapcsolatokba sem, mert egyre inkább felismerem még az elején. De a valóban egészséges kapcsolatot még nem értem el, viszont egyre "szelídebb" bántalmazókat fogok ki. Kitartóan fejlesztem magam, hogy egyszer végre teljes értékű életem és kapcsolatom lehessen. Nagyon sajnálom, ami veled történt, de hidd el, hogy megéri fejleszteni önmagad. :))) Fel a fejjel :) Ami történt, megtörtént, de csinálhatsz magadnak egy új, boldogabb életet <3 És akkor a világ is szebb lesz.
2023. jún. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Cséryné Oláh Mária is ilyen, egy fokkal enyhébb. Csak egy szerette halála segíthet rajta.
2023. jún. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Kérdező én hasonló helyzetben vagyok mint te ugyan így a nagyanyámmal.tönkre tette az egész életemet ahogy csak lehet muszály tőlle elmenekülnöm mert különben soha nem lesz normális életem de nincs hová.nem tudom mihez kezdjek.már annyira elfáradtam lelkileg.Állandóan a kiutat keresem de tanácstalan vagyok.
2023. júl. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Munka, albérlet, akár csak egy szoba bérlése. És szakítsd meg vele a kapcsolatot. Aztán terápia, pszichológusnál. Segít a gyermekkori traumák és a rosszul berögzült sémák átalakításában. Drukkolok nagyon!
2023. júl. 4. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

A saját albérlet még egy egészséges embernek is nehéz, nemhogy nekem


Már nagyon idős, de a mai napig nyomatja ezeket a dolgokat, már egy éve nem láttam, az apám ugyanolyan, sőt még betegebb mint ô, már nem is emlékszem hogy mikor láttam utoljára


Pszichológus nem igazán tud ezzel mit kezdeni

Voltam már

2023. júl. 5. 00:46
 7/9 anonim ***** válasza:

Én is így nőttem fel. Saját albérletet tartok fenn, persze igyekeztem a legolcsóbbat megtalálni a piacon. Tehát meg lehet csinálni és te is meg tudod csinálni :) Akármennyire is nem hiszel magadban, igenis ügyes vagy. Ha kibírtad ezt a bántalmazást, amit kb egész életedben kaptál/kapsz, akkor igenis erős vagy.


A pszichológusoknál érdemes többet is kipróbálni. Voltam többnél is egyébként, de egy kivételével nem váltak be sajnos. Nekem rengeteget segített már egy fél éves terápia is nála, kb azóta tudtam magam annyira összeszedni, hogy albérletet tudjak fenntartani. :)

2023. júl. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Ha kibírtad ezt a bántalmazást, amit kb egész életedben kaptál/kapsz, akkor igenis erős vagy


Attól függ mi számít kibírásnak

Hogy meg nem lettem öngyilkos?

Akarok lenni és nem csak emiatt, de sajnos nagyon nehéz


Eleve ki akarna olyan életet élni amiben az a sorsa hogy bántsák?

Más már attól elbogi magát ha egyszer rászólnak

Engem folyamat szekalnak


Én nem erős akarok lenni hanem nyugodt életet mint ami mindeki másnak van

2023. júl. 6. 16:24
 9/9 anonim ***** válasza:
Meg tudlak érteni, ugyanezeket éreztem én is. Nekem a kiút a terápia volt, a rengeteg könyv amit elolvastam a témában, és utána az, hogy szépen a saját lábamra álltam. Nehezen ment, de most érzem igazán, hogy megérte. Ne add fel. <3
2023. júl. 6. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!