Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek butaság, hogy...

Szerintetek butaság, hogy zavar engem az, hogy anya beszél a pszichológusommal? 18/L

Figyelt kérdés
Bevallom, engem zavar kicsit, hogy anya állandóan kíváncsiskodik minden alkalom után, hogy mit beszéltünk, meg bizonyos időközönként beszélni is szokott a pszichológusommal. Nekem pont az lenne jó, ha lenne egy "csatornám" arra, hogy bármit el merjek őszintén mondani, anélkül hogy az kiszivároghatna vagy következménye lenne.De amikor anyának mondom, hogy zavar, hogy beszélnek rólam, akkor elkezd vallatni, hogy mit akarok előle eltitkolni. Nekem meg ebből elegem van már. Szerintetek tényleg butaság, hogy ez zavar engem? 18/L

2023. jún. 13. 16:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez most vagy kamukérdés, vagy pedig súlyos szakmai vétség.


Ha utóbbi, 18 éves vagy, keress másik pszichológust. SEMMIT nem mondhat rólad anyádnak a beleegyezésed nélkül, másrészt meg szakmailag kifogásolható az ilyen beszélgetés, mert nem tud tárgyilagosan kezelni téged.

2023. jún. 13. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Így van, elsőnek teljesen igaza van.
2023. jún. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
96%

Én is egyetértek elsővel.

A másik meg az, hogy majd ha külön fogsz élni x év múlva, anyád megy a kezelőorvosodhoz és kivallatja, hogy mi bajod van. Semmi köze hozzá…

2023. jún. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
94%

Egyszerűen kérd meg a pszichológust, hogy ne mondjon semmit, még azt sem, hogy te kérted erre, hanem azt, hogy köti a szakmája és nem mondhat semmit.

Esetleg a pszichológustól is megkérdezhetnéd ezt.

2023. jún. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Bárcsak kamukérdés lenne... Kérdező, te ezt a pszichológust ne kérd semmire, semmit ne beszélj meg vele, hanem hagyd ott azonnal, és jelentsd ezt a súlyos etikai vétséget, nehogy eszébe jusson másokkal szemben is elkövetni. Attól még, hogy anyád fizeti az óradíjat, ehhez nincsen joga. Sajnos sok gyerekekkel vagy fiatalokkal foglalkozó pszichológus jól érzi magát a szülő zsoldjában álló nevelőtiszt szerepében, érdemes lenne az ilyenek nevét nyilvánosságra hozni, mert nagyon kártékonyak. Anyádnak meg fel kellett volna nőnie, mielőtt szül.
2023. jún. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A pszichológusom állítása szerint nem oszt meg semmit a beszélgetéseinkből. De akkor viszont nem értem, miről tudnak beszélni annyit?
2023. jún. 13. 18:31
 7/7 anonim ***** válasza:
92%
A végeredmény szempontjából lényegtelen, mit oszt meg anyáddal, mivel így már nincs meg köztetek a bizalom, a terápia meg halálra van ítélve.
2023. jún. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!