Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Brintellix vs. Rexetin tapaszt...

Brintellix vs. Rexetin tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Pánikbetegségre/szorongásra írt fel a pszichiáter még 2018-ban Rexetint. Arra nem emlékszem pontosan mennyi idő után, de arra igen, hogy teljesen jól lettem tőle, kinyílt a világ, elmúlt a pánik/szorongás. Sajnos volt mellékhatás is, 10kg felugrott, koleszterin megemelkedett (8) plusz libidó csökkenés. De legalább jól éreztem magam. 2021 végén kezdtem csökkenteni az adagot (dokival egyeztetve) 2022 elején teljesen leálltam a gyógyszerről. Jól voltam.


Azután 2022 végén munkahelyi és egyéb problémák miatt visszajött a pánik. Eleinte még tűrhető, de aztán egyre erősödő mértékben.


A korábbi dokim nyugdíjba ment.


Az újnak elmondtam a tapasztalataimat a Rexetinről, hogy jó volt csak voltak mellékhatások is. Brintellixet írt fel, azt mondta hasonló módon hat mint a Rexetin, csak korszerűbb készítmény kevesebb mellékhatással.


15 napja szedem, de nem igazán érzek változást. Maximum annyit, hogy kb. egy hete a gyomrom kavarog hol jobban hol kevésbé (ezt említette a doki, hogy előfordulhat).


Szóval a kérdésem az lenne, hogy aki szed/szedett Brintellixet mennyi idő után hatott? Jelenleg csak annyit érzek, hogy tompább a fejem, de a pánik/szorongás ugyanúgy megvan, talán kicsit enyhébb, de elhanyagolhatóan. Az biztos, hogy a Rexetin mellett ezek a tünetek teljesen eltűntek.


Megyek amúgy vissza dokihoz egy hét múlva, csak addig is jó lenne valakitől tapasztalatot hallani.



2023. jún. 14. 09:36
 1/3 anonim ***** válasza:
48%
A Brintellixnek valóban kevesebb mellékhatása van általában, mint a rexetinnek, viszont az, hogy szorongás ellen érdemben hasznàlna az elég vitatott (vagyis inkabb nem bizonyitott). De 15 nap még egyébként is kevés lenne arra, hogy kifejtse a hatását. Meg tipikus mellékhatása a hányinger/gyomorpanasz, és ezt is érzed most.
2023. jún. 14. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Hamarosan eltelik 5 hét a kezdés óta.


Gyomrom rendeződött, a kavargás elmúlt (90%-ban).

Vannak jobb időszakok, pánikroham igazából nem volt, de erős túlzás lenne azt mondani, hogy teljesen jól lettem. Tompaság, derealizációs (álomszerű) érzés, befelé fordulás. (tegnap este 10-kor lefeküdtem, éjféltől reggel 6-ig félóránként felébredtem, mellkasom szorított, pánikközeli állapot, nem volt jó).


Amikor visszamentem a dokihoz (3 hét után) azt mondta kell még 2-3 hét mire teljesen kifejti a hatását a gyógyszer, legyek türelemmel.

Viszont ő elköltözik, úgyhogy hozzá már nem tudok visszamenni.

Nagyszerű...


Gondolom így az 5. héten már nem kellene a fenti dolgokat éreznem.

Az biztos, hogy az eddigiek alapján a rexetin (mellékhatásokat nem számolva) jobb volt.


Most kereshetek egy új dokit megint.

2023. júl. 3. 09:35
 3/3 anonim ***** válasza:
48%
Totál lottó, hogy ki mire hogyan reagál. Van akinek a brinti nagyon bejön, van aki meg hót pocsékul lesz tőle. Paroxetinnel szintén. Találgatni kell, aztán előbb-utóbb valamelyik jó lesz. De ha a Rexetin bevált neked, akkor érdemes lehet arra visszatérni talán pszichés szempontból is: ismered a gyógyszert, tudod mit kell hoznia.
dec. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!