Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek ha úgy érzem meg...

Mit tegyek ha úgy érzem meg fogok őrülni? Tudnak valahol segíteni?

Figyelt kérdés
Ideges vagyok, rossz gondolataim vannak, az öngyilkosságra gondolok, hogy olyan egyszerű lenne túladagolni magam gyógyszerekkel. Pszichiáterhez még 1 hónap múlva van időpontom, már 4 hónapja járok de nem nagyon segítenek a gyógyszerek amiket felírt. Ezeket írte fel: Dulodet, Frontin, Lamolep. Már több hónapja szedem és semmi érdemleges változás. Nem tudom hova forduljak már segítségért, rettegek, hogy elveszítem a munkámat amit amúgy utálok de persze a pénzre szükség van ezért próbálom bírni. De nem nagyon látom értelmét az egész életnek. Lehet, hogy gyógyíthatatlan vagyok? Hova forduljak még segítségért, hogy normális ember legyek? Úgy érzem már kifogytam a lehetőségből teljesen.

2023. jún. 16. 22:19
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

"az öngyilkosságra gondolok, hogy olyan egyszerű lenne túladagolni magam gyógyszerekkel."


"rettegek, hogy elveszítem a munkámat amit amúgy utálok"


A haláltól nem félsz de attól igen hogy elveszíted a munkádat amit alapból utálsz? Háát nem vall valami túl logikus gondolkozásra.


A legjobb amit tehetsz hogy keresel normális munkahelyet meg növesztesz komoly pacekot + önbizalmat és egyből fain lesz az élet

2023. jún. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De félek a haláltól, azért nem tettem még meg mégis valahogy vonz a gondolata de azért megtenni valamit nehezebb, mint gondolni rá. Inkább azért vágyok a halálra, mert nem érzem magam jól az életben és az legalább megszabadítana a szenvedéstől.
2023. jún. 16. 22:31
 3/8 A kérdező kommentje:
Gondoltam rá, hogy felhívom a pszichiátriai gondozót ahova járok de nem merem, félek nem vesznek komolyan és még úgy is 1 hónap múlva van időpont.
2023. jún. 16. 22:40
 4/8 anonim válasza:
100%
Tudom, könnyebb leírni, mint megtenni, de én azt tudnám javasolni, hogy keress valamit az életben, amiért érdemes élned. Ami miatt mindennap érdemes lesz felkelned, ami miatt úgy érzed, hálás lehetsz. Például egy olyan munkahelyet, amiről mindig is álmodtál vagy egy izgalmas új hobbit. De ez akár egy személy is lehet, családtag, akinek el tudod nyíltan mondani az érzéseidet, szerető, vagy barát. (Bár nem profi lévén,) de ezt tanácsolom.
2023. jún. 16. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem is az segített amit a 4es írt.



Találj vmi eletcelt vagy valamit amiben sikert érsz el.


Amíg nem volt nekem ilyen minden napom ugyanolyan szar volt.


Aztán felvettem képzési hitelt és beiratkoztam iskolába, szakmát tanulni (IT)

2023. jún. 16. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Azért csak hívd fel hétfőn. Nem értem: csak kéthavonta kell menned? Többhavi gyógyszert felírnak előre? Bipoláris vagy? Merthogy a Lamolep arra való.
2023. jún. 16. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én is megrekedtem, de még az is eszembe jut, hiába váltanék munkát ,ott is megtalálom mi a rosz benne és azt is utálni fogom..

Hobbijaim, amik segítenek időnként: testmozgás főleg zenére! (akkor is, ha hülyén néz ki, már nem érdekel ki mit gondol, jól érzem magam utána és kész.), könyvolvasás - legalább ott izgalmas, mi fog történni, Bob Ross videoi alapján festés, biciklizés város külterületéig és vissza.


Kitartást és sok sikert kívánok!

2023. jún. 17. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
*rossz
2023. jún. 17. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!