Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez morálisan hogyan ítélendő el?

Ez morálisan hogyan ítélendő el?

Figyelt kérdés

Kezelés rezisztens rekurrens unipoláris depressziós vagyok. A remissziók (javult állapotok) egyre kevesebbek és az ellentettjuk meg egy több.


Nem tudok mit tenni. Terápia nem hat, gyógyszer nem hat.


1-2 napig nem eszem max pár falatot de nincs is kedvem rájövök. Csak aludnék.


Aztán másik nap hirtelen rengeteg csokit ennék, de nincs pénzem. És itt a baj.


Van egy közös "kassza" amit csak kajára költünk.


Én havonta kapom terápiákra a pénzt, de elköltöm fagyira mert következő hónapban ennek a ciklusnak véget vetek, 6. alkalomra.


Kapok eleget, hogy visszafizessem ezeket.


Egyedül ezek tudtak 7 napból 2 - 3 nap rövid örömet okozni, semmi más.


Nincs örömérzetem.


Véget akarok vetni már, ez a konstans... melankólia, kinek tartozom ezzel? Miért vagyok ebben a körben? Hogy kerültem ide?


Felesleges kérdések...


Csak kérlek ne írjátok, hogy "mmm majd jobb lesz, tarts ki" meg ilyen clichéket. Annyit hallottam már hogy felrobbanok mert annyira nem igazak.


Ha igazan lennének nem ölné meg magát naponta 700 000 ember, amiből oké pár nem ongyilkosság, hanem lehet gyilkosság, de mondjuk az "csak" 10% - sajnálom hogy így kell áldozatokról beszélnem.


[link]


Direkt kérdeztem meddig beszélhetünk: "Ameddig Ön szeretné".


Már hívtam krízis vonalat helyzetemben a segélyvonalat - közli velem a személy 2 perc után, hogy lejárt a műszakja ad valaki mást.


"Haló tessék" sóhajtottam egyet és kinyomtam. Mert tudtam, hogy semmi haszna őket hívni ha ilyen emberek vannak ott.


Majd megtettem, itt sem lennék, de elcsesztem valamit és túléltem volna. Akasztás szerű esemény volt, de nem tartott semmi. Nem részletezném, nem adnék ötleteket.



2023. jún. 21. 12:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
Mi a kérdés tulajdonképpen?
2023. jún. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
58%

"Ha igazan lennének nem ölné meg magát naponta 700 000 ember"

. Ebben semmi logika nincs. 700 ezer ember simán láthatja - tévesen - kilátástalannak az életét.

Egyébként nem naponta, hanem évente: "Annual number of deaths from suicide"

2023. jún. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
31%

Ha pszichológia nem segít, akkor följebb kell kapirgálni.


Ami pedig az évi 700 ezret illeti, ahhoz képzeld hozzá az évi pár milliárdot, aki nem megúszni akarja az életet, hanem becsületesen eljut az élet végéhez, jól eltöltött napokkal.

2023. jún. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Koszonom a flegma, es hihetetlenul oszinte valaszokat. Ezzel lezarom a kerdest.
2023. jún. 21. 16:09
 5/11 anonim ***** válasza:
68%

Ne haragudj, én is fáradt vagyok már attól, hogy leírom a megoldást, aztán lepontoznak. Remélem, hogy megtalálod, amit keresel. Úgy érzem, hogy akik olyan kérdést írnak ki, mint te, azok nincsenek tudatában, hogy a többi ember is szenved, és sokszor az van, hogy valaki jó szándékkal idejön vigasztalni, aztán lehúzzák, és totál elmegy az ember életkedve. Nekem kb. most fogyott el a lelki erőm ehhez az oldalhoz. Kérdező! Te még nem tűnsz annyira elkeseredettnek! Drukkolok neked, hogy találd meg, ami boldoggá tenne!

3-as.

2023. jún. 21. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
74%

Először is nőjél fel!


Aztán semmilyen gyógyszert ne szedj mert csak az érzelmeid tompunak le, amíg teljesen meg nem szűnnek!

2023. jún. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
43%
#4: azt veszem észre, hogy elsősorban azok szeretik a "flegma" szót használni, akik nem tudják, hogym it jelent.
2023. jún. 21. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálattal ítélendő MEG.
2023. jún. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
91%

Mi mozdítana ki?


Őszintén kérdezem...


3-5: Hát nem csöpögtél az empátiától vagy a vigasztalási szándéktól és még te vagy meglepve..

2023. jún. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
38%
#9: Szerinted a csöpögés szeretet?
2023. jún. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!