Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen mentális betegség ez?

Milyen mentális betegség ez?

Figyelt kérdés

Nyilván nem tőletek várom a hivatalos orvosi diagnózist, de kíváncsi vagyok a véleményekre.

Alvászavar: nagyon nehezen tudok elaludni, sokszor órákig vergődöm, van hogy komplett éjszakák maradnak ki, totál fel van borulva a bioritmusom, amit nem tudok stabilizálni.

Megnövekedett étvágy, testsúlygyarapodás

Általános fáradtság, erőtlenség: sokszor egész nap az ágyban fekszem és netezek. Egyedül lakom, ezért megcsinálok mindent a lakásban (főzés, mosás, takarítás), de erőt kell vennem hozzá magamon. Még sokszor egy hajmosáshoz is.

Beszűkült érdeklődés, motiválatlanság, apátia: nem dolgozom, nem is keresek állást (pedig nagyon kéne), nem élek társasági életet, szociálisan izoláltam magam.

Konstans lehangoltság, boldogtalanság.

Alkalomadtán koncentrációs zavar, ha egy bonyolultabb szakmai cikket olvasok.

Mindez 10 éve tart. Akkor kezdődött amikor kirúgtak a munkahelyemről. Ez egy komoly munkahely volt, amit 8 órában végeztem az egyetem mellett párhuzamosan. Persze nem tudtam a kettőt együtt csinálni, a végére úgy éreztem, hogy kiégtem. 1 év után nem hosszabbítottak velem szerződést. Rá egy évre még befejeztem az egyetemet színötössel (ahogy addig mindent), aztán "letettem a lantot". Azóta ez van.



2023. jún. 22. 06:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Depresszió
2023. jún. 22. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Azért elég sok a szakszó...nyílván már megnézted
2023. jún. 22. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
10 éve nem dolgozol? Az komoly...jól.megy
2023. jún. 22. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Na elmondom, hogy miért tettem fel a kérdést. Mert a szociális izoláció a skizoaffektív zavar egyik fő tünete. Ezt a betegséget gyakran keverik a depresszióval. A skizoaffektív zavarnak kétféle tünete van: pozitív és negatív.

Negatív tünetek: szociális elszigetelődés, motivációhiány, érzelmi sivárság, érdeklődés elvesztése. Ez mind jellemző rám.

Pozitív tünetek:

hallucinációk, hanghallások: ez nálam teljesen kizárt

téveszmék: ez nekem a leírások alapján nagyon tág fogalomnak tűnik. Például valahol írtak olyan példát, hogy az is ide tartozik, ha valakinek féltékenységi téveszméi vannak. Ami szintén valahol lehet egy tág fogalom, amit bárkire rásüthetnek. Például hányan belenéznek a párjuk telójába, ha elkezdenek gyanakodni, akár ok nélkül (ez most nem rám vonatkozik, csak a példa kedvéért). Akkor az illető már téveszmés? Ez alapján lehet én is téveszmés vagyok és ebből fakadt, hogy mindig azt éreztem maximálisan kell teljesítenem. Szóval beleástam magam a témába és már ott tartok, hogy lehet skizoaffektív zavarom van (ami a skizofrénia egyik típusa gyakorlatilag). Amit meg kőkemény gyógyszerekkel kezelnek.

2023. jún. 22. 07:22
 5/8 anonim ***** válasza:
10 év alatt azért már elmehettel volna egy orvoshoz
2023. jún. 22. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ez a másik. Nem szívesen mondanám el, hogy ilyen sokáig nem kértem segítséget. Nem tudom mitévő legyek. Mert meg akarok gyógyulni, fel akarok állni. De azt sem akarom, hogy olyasmivel diagnosztizáljanak amihez közöm sincs. Egyrészt mert a büdös életben nem mosom le magamról. Másrészt olyan gyógyszereket kapok, amiket lehet nagyon nem kéne. Több helyen lehet olvasni, hogy ahány pszichiáter annyi diagnózis. Hát kösz. Írhatna valaki, aki képben ezzel a skizoaffektív zavarral, esetleg diagnosztizálták is vele. Mert lehet, hogy ez nálam sem egy szimpla súlyos depresszió.
2023. jún. 22. 07:43
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha ilyen okoska vagy akkor menjél orvosnak látod 10 év alatt már kitanultad volna ..unatkozás forever
2023. jún. 22. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ne diagnosztizáld magadat. 10 év kevés kitanulni az orvosit (6 év) + rá a pszichiátria szakorvosit (5 év). Szedd össze a bátorságodat és keress valakit, aki nem az ágyban fekve netezéssel töltötte az elmúlt 10 évet, mert biztos, hogy jobban ért a pszichés bajokhoz egy végzett pszichiáter, mint te.
2023. jún. 22. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!