Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyire elfogadható, ha egy...

Mennyire elfogadható, ha egy pszichológus nem emlékszik az első terápiás ülésen azokra az információkra amiket leírtam neki az emailben, amiben megkerestem, hogy járhassak hozzá terápiára?

Figyelt kérdés

2023. jún. 24. 22:51
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
Nem elfogadható. Akkor most mi lesz? De lehet, hogy csak személyesen is szerette volna hallani ugyanazt, élményszerűen.
2023. jún. 24. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
63%
Az emailt azért írtad, hogy el tudja dönteni, tudja kezelni a problémádat, nem azért, hogy bemagolja. A bemutatkozó emailed még nem a terápia része.
2023. jún. 24. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Konkrétan mondta, hogy nem emlékszik, vagy csak megkért, hogy meséld el személyesen is, miért kerested fel? Utóbbi teljesen érthető, de szerintem az első eset is abszolút elfogadható. Nem tarthat minden emailt fejben, ráadásul az email nem váltja ki az első alkalmat, ami direkt arról szól, hogy elmondod, mi a problémád, és kicsit megismerkedtek.
2023. jún. 24. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nevem, korom, egyetmi szakom neve volt leírva. Pár kulcsszóval a problémáim. De nem tudta, hogy hány éves vagyok, vagy mit tanulok. Azt mondta adatokat nehezen jegyez meg, de érzelmileg fontos dolgokra emlékezik.
2023. jún. 24. 23:29
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell bemagolnia. Hanem az ülés ülés előtti este vagy aznap kb. 1 perc alatt (valószínűleg nem Tolsztoj jelentkezett terápiára) átolvasnia. Merthogy a terapeuta az ülésre felkészül. Az elsőre is. Ha már 15-20 ezret kap 50 percért.
2023. jún. 24. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Két bekezdés volt az emailem összesen, ami nem túl sok szerintem. Ez öt perc alatt megjegyezhető.
2023. jún. 24. 23:33
 7/8 anonim ***** válasza:
34%
Bocsi, de komolyan az zavar, hogy nem tudta pontosan, hogy 20 vagy 22 éves vagy? Meg hogy orvosira jársz vagy mérnöknek tanulsz? Ha megismersz valakit, általában személyesen, akkor te egyből szoktál emlékezni mindenre róluk? Mert én tökre nem, néha még a nevüket is elfelejtem, ha éppen csak futólag lettünk bemutatva egymásnak, pedig szerintem jó a névmemóriám. Emailben az egész sokkal nehezebb, még egy archoz sem tudod társítani ezeket az adatokat. És most képzeld el, hogy a pszichológus több ilyen emailt is kap egy nap. Valószínűleg örül, ha azt észben tudja tartani, hogy pl. 2 órakor új kliense érkezik, akit Bélának hívnak, és aki hangulati tünetekkel jelentkezett be hozzá. Mert neki ez a lényeg. Azt hadd ne kelljen már laptop előtt ülve bemagolnia, hogy Béla 21 éves, és harmadéves mérnökinfón a BME-n.
2023. jún. 24. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
71%

Az elso email-es megkereses utan, felorat beszeltunk telefonon, az elso alkalom megis ugy kezdodott, hogy ki vagyok, mi vagyok, miert jottem. A bemutatkozo email csak arra jo, hogy eldontse konpetens-e, vagy akar-e az illetovel foglalkozni. Az nem az ismerkedes resze, vagy a terapia kezdete!

Masfel eve jarok, sohasem fordult elo, hogy lenyeges dolgokra ne emlekezett volna.

2023. jún. 25. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!