Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichológusom szerint alacson...

Pszichológusom szerint alacsony lett az önbizalmam ettől lettem szorongó?

Figyelt kérdés

Sok rossz dolog ért az elmúlt években.


Egyre rosszabb lett az önbizalmam, ami a végén odáig alacsonyodott, hogy már szinte minden szitut kerültem.


A végén eljutottam oda, hogy már az ágyból is féltem kímélni


Most pszichoterápiával elkezdtunk rajta dolgozni hogy visszaallitsuk a régi egészséges állapotot.


Már egy után éreztem a pozitív hatását. De nyilván az is erőt adott hogy vezetve volt a dolog.


Vajon hány hét (alkalommal) kell ezt végezni hogy alap állapotnak érezzem majd ezt a stabil állapotot és ne csak akkor ha vezeti a gondolkodasom egy szakember?


2023. jún. 25. 11:21
 1/4 A kérdező kommentje:
Ágyból kikelni féltem, mert féltem hogy mikor ér stresszhelyzet vagy valami pszichoszomatikus tünet amitől megijedtem
2023. jún. 25. 11:22
 2/4 anonim ***** válasza:
Az mindenképp jó, hogy szakemberhez fordultál, de ne sürgesd magad. Nem lehet megmondani hány alkalom után leszel újra önmagad. Adj magadnak időt :)
2023. jún. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én is hasonló helyzetben voltam. Hogy kértél segítséget így “könnyebb”, de nekem az segített legjobban, ha kimozdultam. Egy egyszerű séta is rengeteget ad, de már színházba is elmentem egyedül. Eszméletlenül nehéz volt elindulni, de napról napra jobb lett. Legyél türelmes magaddal és közben folyamatosan tegyél valamit… egy kis olvasás, mozgás bármi ha csak 5 perc is… Menni fog
2023. jún. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha sérülékenyebb vagy, akkor elbújsz, magadra húzod a takarót, hogy ösztönösen védd magad. Ez kellemetlen tapasztalatok, trauma miatt alakulhat ki. Ha nyitott lennél, meg mernéd mutatni magad, akkor lennél egészséges.
2023. jún. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!