Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Alacsony önbecsülés és szociál...

Alacsony önbecsülés és szociális szorongás esetén megérné pszichológushoz menni?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben egyre durvább, már amolyan pánikrohamaim is vannak tőle.

Hova mehetnék vagy mit csinálhatnék, ha úgy érzem nem tudom egyedül leküzdeni?



2021. márc. 30. 19:16
 1/8 A kérdező kommentje:
Légyszi részletesen írjátok le, mert tényleg fogalmam sincs, hogy működik ez. Konkrétan azt se tudom, hogy tb által finanszírozottan is lehet pszichológushoz menni, vagy csak magán van?
2021. márc. 30. 19:18
 2/8 anonim ***** válasza:
Én inkább az "ÚJRATERVEZŐK" csoportot ajánlanám. A Pillangóeffektus Központ szervezi, nekem, amióta közéjük járok, folyamatosan javul az életem.
2021. márc. 30. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg létezik TB-s pszichológus is a helyi pszichiátriai gondozóban vagy a kórházban, gyakorlatilag - pláne most - nem biztos. És ha van, akkor is lehet, hogy online. De mindenképpen érdemes, fizetősre is, ha ki tudod gazdálkodni. A pszichiáter ingyenes, de csak gyógyszerezéssel nem jársz jól, amíg nem elengedhetetlen.
2021. márc. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Magán úton is elmehetsz pszichológushoz vagy pszichiáterhez...felkeresel egy magánrendelést és fizetsz.A másik lehetőség hogy a háziorvosodat keresed fel a problémával,és ő küld el a helyileg illetékes szakemberhez,amit a tb-d fedez.Ez az út nem fizetős.

Akármelyiket választod sajnos benne van a pakliban hogy nem megfelelő szakemberhez kerülsz.Sajnos ők is csak emberek.Az ember meg olyan amilyen.

De ettől függetlenül próbáld meg...jó a felismerés hogy szeretnél meggyógyulni,vagy jobban lenni.És az is jó hogyha egyedül nem megy,akkor nem félsz segítséget kérni.Az akarat fontos tényező a gyógyulásban!

2021. márc. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
18%

Kedves kérdező, ajánlom figyelmedbe az "Üzenet az ifjúságnak" című kiváló kötetet. A könyvet ingyen letöltheted erről a weboldalról: [link] De ez a könyv: [link] is nagyon hasznos.

Ezeket a könyveket olvasva sok kérdésre kaphatsz választ, és ha követni fogod az Igazságot, jellemed fejlődni fog, és megtudod, hogyan lehet megoldani azokat a problémákat, amelyekről kérdésedben írsz.

2021. márc. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, nehogy nehogy bedőlj vallási szektáknak csak azért, mert a gyakorin egy noname hittérítőbe futottál!
2021. márc. 30. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mindenképpen megéri ezzel foglalkozni, mert óriási hendikep az életben. Nem csak a pánikrohamok miatt: egyszerűen az önértékelési problémák bátortalanná és passzívvá teszik az embert, rengeteg mindentől megfosztva, amit amúgy a tehetségével és szorgalmával elérhetne.
2021. márc. 30. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen, megérné. A pszichoterápia/önismeret számtalan olyan dologra megoldás, amit az ember hajlamos az élet általános nehézségeinek felfogni vagy azt hinni, hogy az ő személyiségéből fakadó gondok. Kell találni egy jó terapeutát, általában többet is ki kell próbálni. Limitált alkalommal TB támogatott pszichológus is elérhető, de egy valamirevaló pszichoterápiás munka több év, így érdemes egy stabil magánterapeutát találni és úgy heti 1, minimum 45-50 perces foglalkozás, amíg gyümölcsöző a munka.
2021. ápr. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!