Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Metoprolol vagy Propanolol...

Metoprolol vagy Propanolol szorongasra? (beta-blokkolok)

Figyelt kérdés

Pszichiaterem nyomja hogy vegyek be metoprololt ha palpitaciot erzek szorongastol, mert szoktam - ezt sok szorongo erzi, ilyen az amikor ugy erzed kihagy egy utest a szived.


En oszinten kertem metoprolol helyett propanololt, mert a metoprolol alig hatott. Meg mindig ereztem a palpitaciokat.


Most mar semmit nem erzek ilyet, hihetetlen.


Annyi a kulonbseg, hogy a metoprolol szelektiven hat, a propanolol meg nem szelektiven.


Es maga a sima tabletta (nem a retard, elnyujtott hatasu) kb 12 oran at tartja a hatasat, a metoprololnal nem ezt tapasztaltam.


De lehet gyarto/forgalmazo fuggo.


Ajanlom mindenkinek a valtast ha meg nem szedi.


metoprolol velemenyek: [link]


propanolol velemenyek: [link]



2023. jún. 26. 10:00
A kérdező szavazást indított:
Propanolol szorongasra, palpitaciora
Metoprolol szorongasra, palpitaciora
6 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
13%

Az, hogy neked ez a jó nem jelenti, hogy másnak is. Nagyon sok béta blokkoló van.


Viszont ha rászoksz úgy, hogy egészséges a szíved akkor kb életed végéig veled marad. Olvass a hosszú távú elettani hatásairól


Ha valakinek stressztől fáj a feje, nem az a megoldás hogy élete végéig fejfajascsillapitot szed rá.

2023. jún. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

1


Én csak mások véleményét kérdeztem szavazással, hogy melyik opció jobb szerintük.


Nem azt állítottam, hogy csak ez jó, amire az a válasz illene, hogy "Az, hogy neked ez a jó nem jelenti, hogy másnak is".


"Viszont ha rászoksz úgy, hogy egészséges a szíved akkor kb életed végéig veled marad. Olvass a hosszú távú elettani hatásairól"


Ezt szerintem hanyagold ezt a gondolatot.


"Ha valakinek stressztől fáj a feje, nem az a megoldás hogy élete végéig fejfajascsillapitot szed rá"


Neurológus és egyben pszichiáter főorvos írta fel Xanax meg ilyenek helyett.


Szerintem ő jobban tudja mint te.

2023. jún. 26. 12:11
 3/10 anonim ***** válasza:
11%

Akkor olvasd el a gyógyszer hivatalos tajekoztatojat, abban is benne van.


Ha abban van leirva és annak se hiszed el, akkor téged tényleg nem lehet meggyozni

2023. jún. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

És egyébként magas vérnyomásom van, magas pulzusom, szorongás miatt.


Szóval már a kondíciómat is tudod...

2023. jún. 26. 12:14
 5/10 anonim ***** válasza:
40%
De egy gyógyszerfüggővel kár vitatkozni, már látom is, hogy nyomtad a negatív szavazatot a teljesen értelmes kommentemre.
2023. jún. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

5


Milyen hivatalos tájékoztató?


Alaptalan baromságokat beszélsz ember... a betegtájékoztatóra még a hirtelen halált is ráírják majdnem minden gyógyszerre.


Most meg már gyógyszerfüggő vagyok.


Ez kész. Szívgyógyszer vérnyomásra és pulzusra "gyógyszerfüggő". Eszednél se vagy.

2023. jún. 26. 12:18
 7/10 A kérdező kommentje:

Te már mielőtt én írtam rögtön állítottad, hogy nekem nincs szív problémám.


Persze, hogy leszavaztalak és szerintem a többiek is valamiért, vajon miért?


Előbb írtam, hogy szívproblémám is van és szorongásom.


Betegtájékoztatóban ott van a HUMA-pronol-nál vagy OGYEI alkalmazási előírásban, hogy szorongásra is adható a propanolol pl.


A metoprololnál ha jól tudom valóban nem, abban igazat adok.


De neurológus-pszichiáter írta fel mindkettőt, csak előbb metoprololt szedtem, majd váltottam és sokkal nyugodtabb a szívem és a szorongásom is kisebb.


Menj és vitatkozz kardiológussal meg neurológus-pszichiáter főorvossal és háziorvossal aki belgyógyász is farmakodinamikáról, kezelési módszerekről és vedd elő nekik a betegtájékoztatódat


HUMA-pronol betegtájékoztató OGYEI-ről: Amibe még az is bele van írva idézem "Nem ismert (gyakoriság): pszichózis". Még azt is beleírják ami nem ismert gyakoriságú - lehet elő sem fordul.


[link]


Ennyit a betegtájékoztatódról.


Ne terjessz itt hülyeséget, hogy egy életre vele maradsz, istenem. Nézz utána a dolgoknak rendesen előbb, mielőtt fals infót terjesztesz.


A magas vérnyomás meg kihat kb. ha majdnem de minden szervre. A te "orvosi" foteltudásoddal mondd meg, melyik a jobb. Levinni a vérnyomást/pulzust, vagy hagyni magason őket.


Többet nem válaszolok neked, értelmetlen.


Jó egészséget.

2023. jún. 26. 12:40
 8/10 anonim ***** válasza:

Sajnalom, kicsit indulatos voltam. Elnézést kérek


Jobbulast kívánok én is, ne haragudj

2023. jún. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én bizoprololt szedek, mert magas a pulzusom alapjáraton, de mondta a pszichiáterem, hogy vehetek be még egy felet, ha pánikrohamom lenne, mert segít rajta. És valóban jó olyankor. Volt hogy propanololt szedtem, az is jó volt.
2023. jún. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Pedig a bizoprololt nem is mondják kifejezetten szorongásra. Előző voltam.
2023. jún. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!