Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért gond, ha valaki utálja...

Miért gond, ha valaki utálja a testét (a szervezetét)?

Figyelt kérdés
2023. jún. 27. 22:03
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
60%
Mert szomatizálja vele és előbb utóbb tünetek is lesznek.
2023. jún. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
59%
Mert amíg élsz, az hordozza a tudatodat. Utálni a tested olyan, mint vágni magad alatt a fát. Lehetsz vele elégedetlen, ez még jó is, ha arra sarkall, hogy jobbá, egészségesebbé tedd. Ha életmódváltáshoz, egészséges táplálkozáshoz, mozgáshoz stb. nem fűlik a fogad, azért ne a tested okold. A víz sem hibás, ha belefulladsz, mert nem éltél a lehetőséggel, hogy úszni tanulj.
2023. jún. 27. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:

"egészséges táplálkozáshoz, mozgáshoz stb. nem fűlik a fogad, azért ne a tested okold"


Na, ezt hogy mered látatlanban leírni, itt ítélkezni?

2023. jún. 28. 07:04
 4/32 anonim ***** válasza:
36%

#2 jó nagy baromságokat írsz. Az eszedbe se jut, hogy valakinek a teste nem 100%-os? Pl nekem van egy alapbetegségem, ami rohadtul nem az én hibámból alakult ki (colitis ulcerosa). Az erre szedett gyógyszerek (pl nagydózisú szteroidok) szétcseszik az egész szervezetemet. Fájnak az ízületeim, folyton fáradt vagyok, rendszeresen görcsöl a vesém és kb mindig wc közelben kell lennem, mertha baj van mennem kell, nincs várakozási idő. A 30-as éveim közepén egy roncs vagyok. Ja és nagyon esélyes, hogy egy idő után el kell majd távolítani részben vagy teljes egészében a vastagbelemet, ha majd súlyosbodik a dolog.

Ezen próbálj meg segíteni sporttal meg egészséges táplálkozással.

2023. jún. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
80%

Ha utálod a tested utálod saját magadat.


Én mindig utáltam a testem. Emiatt sose volt önbizalmam és a depresszióból is most próbálok kijönni szakember segítségével.


Az önbizalomhiany miatt sose teljesítettem jól sehol, ott se ahol tudtam volna.


Sose volt párkapcsolatom és a baráti köröm is szépen elpártoltak mert ők tudtak fejlődni és változni de én nem.

2023. jún. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
A belső szerveimnek csak nincs köze az önbizalmamhoz.
2023. jún. 29. 22:38
 7/32 anonim ***** válasza:
79%

Nem tudom, miért lett teljesen lepontozva az első, teljesen jót írt, hogy azért, mert más szavakkal épp testben épp lélek, a kettő összefügg, szimbiózisban kell élnünk a testünkkel, mert a testünk a lelkünk hordozója, és biztos vagyok benne, hogy te is ártatlan és tiszta lélekként jöttél világra, ám a megnyilvánulásaidhoz testben kell kiteljesedned. Ha meg már csak a tested által tud a lelked megnyilvánulni, akkor szükséged van rá, akkor is, ha nem mindig érted, hogy mit miért csinál és nem minden fölött van hatalmunk, pláne, ha esetleg valamilyen betegségről is szó van, legyen az akár testi, akár lelki.


Aki nem szereti önmagát egészséges szinten, nem önző szinten, az depressziós lesz, lelki beteg, amely esetleg tényleg testi betegségeket is okozhat a test elhanyagolása miatt...

2023. jún. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
67%
1-es vagyok, ledöbbentem az itteni színvonalon, hogy le lettem pontozva és a nézetazonos 7-es is, akinek köszönöm a kommentjét.
2023. jún. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:
Mert az ezotériába menjetek ezzel.
2023. jún. 30. 14:39
 10/32 anonim ***** válasza:
76%
Kérdező, fogalmad sincs hogy mit jelent az hogy "szomatizálja", igaz?
2023. jún. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!