Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 7,5 mg Zopigen milyen hatással...

7,5 mg Zopigen milyen hatással van a szervezetre?

Figyelt kérdés
Tegnap a házi orvosom felírta a 7,5 mg-os zopigen-t. De nem írta rá hogy mennyit lehet belőle beszedni, és a beteg tájékoztató sem egy értelmű. Igy tegnap etse bevettem kezdésnek rögtön 3 szemet. De csak 6 órát aludtam, Amit kevésnek érzek. Ma bevehetek 6-ot is? Hogy legalább minimum 8 vagy 9 órát aludjak? Egyáltalán mennyire erős vagy gyenge a 7,5 mg-os zopigen? És a 3 szem 7,5 mg-os zopigentől miért csak 6 órát tudtam aludni? Egyáltalán mennyire hatásos a 7,5 mg-os zopigen? És mennyire veszélyes-e a 7,5 mg-os zopigen?

2023. jún. 30. 17:48
 1/7 anonim ***** válasza:
26%

"A készítmény ajánlott adagja:


Felnőttek: 1 filmtabletta (7,5 mg) közvetlenül lefekvés előtt. Ezt az adagot nem szabad túllépni."

Mi nem egyértelmű?

2023. jún. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
22%
Ez csak az elalvást segíti, rövid hatóidejű. Attól, hogy többet veszel be, nem fogsz több órát aludni, viszont gyorsan függő leszel, és akkor már két óra alvásnak is örülni fogsz.
2023. jún. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
97%

1,2


Nem igazan igaz.


1, Nekem a doki peldaul zolpidemre azt mondta vegyek be dupla adagot, pedig a csodalatos betegtajekoztatoban az van irva amit te irsz. De szedtem mar be egyebkent sokkal tobbet. Semmi bajom nem lett.


Ez tudod olyan, mint amikor rairjak nehany neuroleptikumra "nem ismert gyakorisag"-kent, hogy "hirtelen halal". Ezzel csak a cegek vedig magukat, hogy ne lehessen perelni, mert nem figyelmeztettek. Ezert persze felirnak minden hulyeseget.


2,


Minel tobbet veszel be valoban rovid hatoideju, de egyre nagyobb a koncentracio a szervezetben, igy tobb ideig tart lebontani azt a mennyiseget, igy tovabb hat.


Az hogy fuggo lesz, attol fugg hogy mindennap csinalja vagy sem. En szoktam, de nem ugy hogy rafuggjek.


Okosan kell csinalni a dolgokat nem barbar modra, mert ugy persz hulyeseg lesz.

2023. júl. 1. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
3-as! Tegnap este 27 db 7,5 mg-os zopigent vettem be, és itt vagyok.
2023. júl. 1. 10:56
 5/7 anonim ***** válasza:
28%
Ennek a hosszabb távú következményeit (alvászavar, májelégtelenség, tolerancia, stb.) most még nem tudjuk. Olyan orvos pedig nincs, aki heti 3 dobozzal felírjon neked, mert 27-esével jutott eszedbe szedni. Legalább most egyszer jót aludtál?
2023. júl. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
92%

Fix hogy jól aludt ilyen mennyiséggel. Alkoholt inni rá nem szabad egyedül, meg opioidokat szedni rá mert azzal tényleg meg lehet halni.


De ha csak magában veszed be, ezt több kilóra kell szedni, hogy belehalj.


Ráadásul rövid ideig hatnak.


Lehet lesz egy kis anterográd amnéziája, de kidőlt úgy kb. 20 perc alatt az fix.


Aludni meg szerintem akkorát aludt mint a téli micimackó. Aztán lehet egy picit szédült de az csak pár óra.


Egyébként az én "filozófiám" ebben hasonlít az előző 3-mas kommentjére meg amit csinált a kérdező.


Hogyha beveszed mind egy nap alatt a kb. 10x - 20x - 30x as kiszerelésű gyógyszert (benzodiazepine vagy z-szerek), akkor függővé nem válsz.


Ha mellette okos is vagy akkor a dokitól nem kérsz újat másnap vagy 2 nap múlva, mert ráírja az anamnesisre hogy szenvedélyfüggő (szerhasználat függő)


Illetve ha 1 000 000 ból akár 1 doki felírja a kívánt gyógyszert, akkor az is morcosan rád nézve 5 percig talán a szemöldöke is őszről barnára fiatalodik, de morci-maci módra felírja a legkisebb adagot, a legkisebb kiszereléssel és a legnagyobb figyelmeztetéssel.


Mind ezt magánban és nem TB-n. Magánban van motiváció. TB-n is van, hogy elküldjenek a pcsaba mert hosszú a sor és mindenkit le akarnak gyorsan tudni


A TB-sek ugyanis reggel 8-tól 12 vagy 13 óráig "dolgoznak", páciens kimegy addig isten tudja mire vár az ember 45 percet, majd behívják a következőt, kb 8 percet szánnak rá, és ez ismétlődik úgy 11 ig.


Jön az ebédidő, 1 óra hosszú kb. Ez a nap csúcspontja, és már lihegve a tele hastól de keményen dolgoznak 30 percet az utolsó pácienssel és elvégezték a kemény, szorgalmas és esküvel letett munkát.


De nincs vége, mert amikor hazaérnek, rögtön morognak az újabb kaja mellett, hogy "mi a francért kellett a hálapénzt betiltani" - amit egyébként kapnak csak hát... most már nem kézbe, hanem zsebbe.


Majd jön a kemény, izzasztó légkondis másnap, amikor megint meg kell emészteni a páciensek gondjait, de inkább az aznapi mákosgubát és tiramisut, amit ugye OTP szép kártyával vesznek.


Nehéz a szakrendelői élet bevallom. Sok a feladat, sok a munka, sok az emészteni való és a panaszkodni való. Na a munkaidőről nem is beszélve, kegyetlen szinte.


Köszönm hogy kiprovokáltátok belőlem ezt a kommentet, mert most a bal szememből egy csepp könny kifolyt az szakrendelő orvosok lelkére.


A jobb szemem meg az asszisztensek miatt.

2023. júl. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Kedves 6-os válaszíró!


"opioidokat szedni rá mert azzal tényleg meg lehet halni."


- Köszi a tippet.

2023. júl. 1. 12:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!