Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Történt már veletek olyan,...

Történt már veletek olyan, hogy éjszaka felébredtél és akkor hallucináltál, ez kóros?

Figyelt kérdés
Olyan volt hogy aludtam éjszaka a sötétben felébredtem és szinte biztos voltam benne hogy ül ott valaki a széken vagy nézz rám valaki teljesen kivehető alak volt fel is ordítottam hirtelen, nagyon ijesztő volt. Persze nem volt ott semmi valószínűleg tényleg hallucináltam, borzasztó érzés volt
2023. júl. 4. 21:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Igen. Pszichiáter lett a vége.
2023. júl. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
61%
Igen, minden reggel ébredéskor azt hallucinálom, hogy be kell mennem egy céghez, ahol sz@r fizetésért, alantas munkát kell végezzek. Tudom ,hogy ez nem lehet a valóság...
2023. júl. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet hogy csak azt álmodtad hogy felébredtél, és valójában csak az ijedtség pillanatában ébredtél fel?
2023. júl. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
58%
Az, hogy éjjel a székre dobott ruhákra azt hiszed, hogy egy ember, mert sok horror filmet néztél az nem kóros és nem beteges :D
2023. júl. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
66%
Ezzel nincs semmi baj, ritkán megesik ilyesmi.
2023. júl. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
31%
Kérdező, hány éves vagy? Biztos, hogy halucináltál? Sötét volt, rosszul láttad, stbstb
2023. júl. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
38 éves vagyok és már többször volt ilyen kivehető alak volt egyértelműen
2023. júl. 4. 23:06
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezt úgy hívják, hogy hipnagóg hallucináció. Az alvás és az ébrenlét határán előfordulhatnak ilyen furcsa jelenségek. Félelmetes tud lenni, de alapjában véve ártalmatlan. Sok emberrel előfordul. Ha nem társulnak hozzá más tünetek, akkor nagy valószínűséggel nem utal pszichiátriai betegségre. A stressz csökkentése és egyébként az alvásminőség javítása ajánlott. (Az elalvás előtt nem fogyasztani nehéz vacsorát, alkoholt, koffeint, csendes, nyugodt hálószoba stb.)
2023. júl. 4. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Teljesen normális, hamarabb eszedhez tértél, mint az agyad kijött volna a hipnanóg fázisból, ahogy 8-as is írja. Sokaknak ehhez alvási bénulás is társul, ezt hívták régen lidércnyomásnak. Ha sűrűn előfordul említsd meg egy orvosnak, de semmi baj sincs.
2023. júl. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Szerintem alvási paralízis, “lidércnyomás” ahogy fentebb is írják. Nekem már 13 éves korom óta előjön néha, de megtanultam kezelni nagyjából. Elvileg ha az oldaladon alszol, akkor kevesebb esélye van, hogy előfordul.
2023. júl. 6. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!