Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Érdemes lenne pszichiáterhez/p...

Érdemes lenne pszichiáterhez/pszichológushoz fordulni ezekkel a tünetekkel?

Figyelt kérdés
Már amióta ilyen 11-12 éves voltam is tudtam, hogy valami nagyon nincs rendben velem. Elég rossz családban nőttem fel, ahol minden kis dologért engem hibáztattak, szexuális erőszak áldozata is voltam, és tudom, hogy vannak teljesen normális emberek, akiknek rosszabb volt, de teljesen felesleges szerintem ezen gondolkodni, mert attól nem fog hirtelen megváltozni a mostani mentális egészségem mert valami random embernek több traumája volt. Ha csak erre gondolok, még szarabbul leszek. Egy fél éve nagyon felerősödött bennem a szorongás, főleg iskolai dolgok miatt, meg önbizalomhiány is közrejátszott, és annyira nem tudtam aludni, hogy elkezdtem nyugtatót szedni, és mielőtt valaki leírná, hogy ‘eZt nEm SzaBaD!!!44!!4!’, tisztában voltam vele de már akkor elértem azt a határt, amikor inkább halottnak kívántam magamat, minthogy még egy napot, vagy hetet túléljek. Ezek után jöttek az ópioidok, főleg kodein, és innentől már teljesen elvesztettem önmagamat. Hazamentem és délután lefeküdtem aludni, ilyen fura álmaim voltak, és néha random belémjött valami fura adrenalin sokk, ahol elhittem, hogy én fogom megváltani a világot, kb. ezt nagyon dióhéjban úgy tudnám leírni mint a skizofrénia tünetei. Csak az a baj, hogy nem hiszem, hogy ezt a drog csinálta, mert a többi haveromnak, meg más emberek tapasztalatai alapján nem okozhatna ilyen tüneteket amit szedtem. Később annyira rosszul voltam, mind testileg és lelkileg, hogy eldöntöttem, hogy leállok mindennel, ami nagyjából sikerült is nagy erőfeszítésekkel. Viszont később is rámjöttek ilyen “rohamok”, vagy nem tudom hogy hívjam már őket, ahol többé-kevésbé hallucináltam, úgy éreztem mintha az egész világ nem lenne valódi, és halálfélelmem volt. Igazából a másik pedig az, hogy a külsőmet mindig utáltam, és mióta az egész elkezdődött, csak fokozódott ez az érzés bennem. Konkrétan akárhányszor belenézek a tükörbe, egy másik embert látok, és tudom, hogy ez nem logikus, de mégis emiatt volt már düh- és pánikrohamom is egy elég sokszor. Ilyenkor gyakran bántom magamat, ha nem vágdosom a csuklóimat, akkor tépem a hajamat, vagy megmarom a bőrömet, de ezt nem tudom kontrollálni. Lehet, hogy elég szétszórt, amit most leírtam, de remélem,valaki tud segíteni azért ;( 18/L

2023. júl. 6. 04:12
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen érdemes segítséget kérni szakembertől is. Hidd el, hogy egészen más módon fog segíteni, mint amit eddigi ismereteid alapján gondolnál, vagy mint a barátaidtól kapott tanácsok. Sokszor az első lépés a legnehezebb a segítség kérésében, de megéri!
2023. júl. 6. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Mindenképp kell orvos!

Mivel eleve szorongás típus vagy, nem volt rá jó ötlet a gyógyszer!

A megakarok halni, idegen a világ erzes, az a derealizáció tünetei.

Ezek mind a nyugtató miatt alakultak ki. Az agyadban felborították még jobban a neurotranszmitterek egyensúlyát. Segítséggel ki lehet jonni, viszont egy hosszabb folyamat.

(Ez mind az èn véleményem, nem vagyok orvos, de szinte ugyanezen mentem/megyek át)

2023. júl. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!