Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lamoleptől nem tudok aludni?

Lamoleptől nem tudok aludni?

Figyelt kérdés
25 mg-t szedek 4 napja este, azóta nagyon rosszul alszom. Felébredek este többször is és nagyon élethű álmaim vannak, hogy el kell gondolkodnom rajta, hogy biztos csak álmodtam vagy megtörtént a valóságban. Valakinek hasonló tapasztalat? Mikor múlik el? 😞

2023. júl. 9. 06:10
 1/4 A kérdező kommentje:

1 hét múlva 50 mg-t kéne szedjek lehet akkor még rosszabb lesz. 😞

2 db 0,25-ös Frontin se segített pedig az eddig mindig segített elaludni. 😞

2023. júl. 9. 06:14
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Engem 400 mg-al inditottak. Brutal mellekhatasok. Borviszketes bar lehet azert mert nyar volt.


De inkabb ilyen confusio meg ilyen uresseg erzes.


Dokmanynak mondtam hogy na ezt nem, majd abbahagytuk.


masfel evre ra en kertem 100 mg-ot. Semmi mellekhatas, semmi baj.


se a dokim, se a paciensek (mert kozos terapiara jarok) nem hisznek a fokozatosan emelkedo dozisokra, mert ugyanolyan fos a mellekhatas mintha a kivant dozist akarnad elerni.


talan egy picit rosszabb marginalisan, de kibirhatobb mint hogy honapokig 25 mg 50 mg 75 mg 100 mg 125 mg 150 mg 175 mg 200 mg 225 mg 250 mg peldaul.


Ez a lamotrigine (amit szedsz).


Lehet nem ennyit szedsz, de mas igen. van aki 400 mg-ot. Annak kb. 3/4 ev az emeles. Csodas. Tegyuk fel felnott, munka, gyerekek, hazassag meg ilyenek. Hogy funkcional rendesen? Ferj meddig birja? Meg ilyenek.


Mellesleg a lamotrigine kicsit csokkenti a GABAkin gyogyszerek hatasat (pl Frontin ami alapbol egy fos egyebkent de mindegy ebbe nem megyek bele, jobb lenne Xanax helyette, es nem azert mert amerikai hanem gyartasi kulonbsegek miatt)


De cserebe a glutamat es aspartatra hatassal van szoval ilyen kettos fura hatas. Jo is rossz is. Konyhanyelven glutamattol vagy ideges, feszult, a GABAkin gyogyszerektol (pl Xanax) meg a glutamatot blokkoljak, lenyugtatnak.


Ez olyan konyhanyelv mintha uborkat hamoznal, ennel 10 000x komplikaltabb (natrium gatolt csatornak, calcium gatolt csatornak, feszultseg erzekeny kalcium csatornak alegysegei, ilyenek...)


Amugy ne Lamolepet kerjel a Doktakonytol, okkal irja fel a magyar termeket, hanem holland Lamictalt, abban 42 db van nem pedig 30, es ugyanaz a hatoanyag, minden ugyanaz. Tamogatas is.


En is azt kerek, persze Dokony huzta a szajat es mondta hogy "ilyenrol nem is hallott" aztan ott van a gep elott beirja lamotrigine es kidobja az osszes termeket.


Mindegy...


Lamictal, ezt kerjel. Ugyannyit fizetsz, mert szinten tamogatas. 42 db a lamolep 30 db helyett. Ez kesobb 1 havi adagot megsporol. Penzben is, idoben is, stb...



Tanacsom az alvasra: Vedd be reggel. Kajaval/kaja nelkul tokmindegy, ott van a betegtajekoztaton meg OGYEI-n. Kaja utan jobb mert ha hanyingered van tole akkor nem lesz. Semmit nem befolyasol a kaja ebben.


Szedheted a frontinnal egyutt. Teljesen mashogy bontja le a maj, a Lamictal-t microsomalis glükuronidáción (egy májbeli enzim) megy át ami alig érinti a Frontint, mert azt a P450 enzimcsalád is beletartozik nagyon kicsi mértékben.


Bármikor beveheted a kettőt. Egyszerre, külön, este, reggel, bármikor. Ez csak egy tanács, hogy kaja után vedd be vagy kaja közben a Lamictalt. A kaja nem hat a lamotrigine-re.

2023. júl. 9. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Senior Séf ***** válasza:
89%
2-es remekül példázza, amikor a páciens többet tud a saját bajáról, mint az akadémikus orvoslás könyvei.
2023. júl. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Csak onnan tudom, hog nagyszuleim egeszsegugyben dolgoztak, de nem reg mentek nyugdijba. Es el lehet hinni, van ott korrupcio, meg uzleteles meg kormannyal egyeztetes es nem az egeszsegugy megtartasa iranyaba sokszor.


En meg igazabol csak egy atlag ember vagyok mentalis problemakkal, es szerettem volna tudn hogy amikor osztalyon voltam mit a fszom adtak nekem hogy ilyen szarul ereztem magam.


Aztan kaptam ezt azt, SSRI, SNRI, SNDRI, RIMA, MAOA-MAOB, methylphenidate meg LA verzio, antiepileptikumok 3 fele.


Aztan innen indult ez a megszallottsag hogy konyvekbol, ncore rol letoltott hivatalos konyvekbol utananeztem a dolgoknak, meg tanulmanyokbol (hiteles, nhs.uk, nih.gov, thelancet.com, clinicaltrials.gov).


Es eredetile statisztikat tanultam tehat tudom mit jelent a p-value, Gauss gorbe ertelmezese, kurtosis es skewness, outliers, korrelacio.


Aztan pszichologiai tesztek amiket fokent hasznalnak az a HAM-D aminek van szorongasos verzioja is.


szoval igy kb. relevans dolgokbol tudok sokat, de omnipotensnek orvoslasban farmakologiaban/kinetikaban nem.


Ja meg a legjobb mar csak egy ilyen nemtom mi.. haziorvos felirt xanaxot mar nemtom hanyadszorra, mondom neki hogy dehat az egy benzodiazepine attol fuggo leszek valamilyen szinten, o meg mondja "nem a Xanax nem benzodiapin a seduxen az meg a rivotril" - benzidiapin nem eliras, igy ejtette ki.


Es igy irjak fel a haziorvos is a gondolom tokeletes tudassal a "picsotrilt" a "nydukszent" meg a "krontint" vagy a "kakasszot".


Persze amikor kijavitom a dokit barmelyiket akkor jon a buszkeseg meg felhuzza az orrat 360 fokba es ugy gepel egy ujjal.


Utalom az Orban kormanyt, de az orvosok hozzaallasa a paciensekhez es a kompetenciajuk eszmeletlen legtobbszor.

2023. júl. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!