Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért érezhetem magam ennyire...

Miért érezhetem magam ennyire üresnek?

Figyelt kérdés

Tudom ez nem egy orvosi fórum és nem feltétlen pszichológusok olvassák a kérdéseimet, azért egy próbát tennék hátha valakinek lenne ötlete vagy tudna segíteni.


28 éves férfi vagyok, mindenem megvan (biztos egzisztencia), van egy biztos állásom, ahol elismernek. Mindig célokat tűzök magam elé, amelyeket viszonylag rövid időn belül elérek. Mondhatni minden összejön, amit szeretnék.

Kapcsolatom jelenleg nincs, körülbelül 2 hónapja ért véget, de teljesen túl tettem magam rajta, egyelőre nem is hiányzik az ismerkedés.


A baráti köröm viszonylag nagy, könnyen teremtek kapcsolatot más emberekkel, nagy általánosságban szeretnek, legtöbbször a középpontban vagyok.


Ettől függetlenül tényleg azt érzem, hogy csak úgy vagyok és létezem. Nem motivál semmi. Tudom, hogy bármit bíznak rám meg fogom oldani, bármit amit magamnak célként fogalmazok meg akár szenvedés útján is, de elérem.

Ezeket nem élem meg teherként, ugyanakkor mindent amit elérek rám tesz egy olyan érzést, hogy “okè, ez meg volt, és?”


Volt/van ezzel valaki így?


Köszönöm a korrekt válaszokat! :)



2023. júl. 9. 20:18
 1/5 anonim ***** válasza:
50%
Hu ez nagyon érdekes,pedig irod ,hogy megvan mindened! Lehet hiányzik a szeretet?
2023. júl. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi #1-es a kérdést.

Barátoktól megkapom, a családtól is viszonylag.

Értékelem a kis dolgokat az életben, mindenki pozitívnak lát.

2023. júl. 9. 20:30
 3/5 anonim ***** válasza:
63%

Ugyanaz az érzés. Ismerős, és nagyon rossz, néha félelmetes. Azt hittem,csak velem van baj. Talán már kevés a kihívás. Mintha mindig ugyanazokat a köröket futnám, mindig mindent relatíve könnyen megoldok, és ez már unalmas.


Viszont nincs kedvem pl. hegyet mászni, megtanulni új dolgokat, most jelenleg semmihez sincs kedvem. Majd lesz. Tudom, hogy lesz, csak ez a köztes állapot rossz most.


Állítólag 5 évente munkahelyet kellene váltani - ebben lehet valami. 36 éve ugyanazt csinálni ....nekem nem jó, kiégtem, érzem én, de megörgedtem, és hol itt fáj, hol ott, nem hiszem, hogy bárhol szívesen látnának, mint új munkaerőt.

Legutóbb a covid rázott fel ebből a hangulatból, de most ismét belekeveredtem. Akkor több munkahelyem volt kórházon belül, mindig mást és mást csináltam. Nem szerettem, nem élveztem, de nem is voltam ilyen vacakul, mint most te is. No, majd történik valami....

Követem a kérdésedet, talán rajtam is segít.

2023. júl. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

#3


Nem vagyunk egyedül semmiben. :) Én például már direkt kipróbálok új sportokat és olyan tevékenységeket keresek, ami adrenalint ad.

Mikor ilyeneket csinálok kis időre feltöltődök, de nem lehet ezt csinálni állandóan. Rengeteg idő, energia és pénz.

2023. júl. 10. 08:04
 5/5 anonim ***** válasza:
Hogy vagy most, kérdező?
2023. szept. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!