Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lassan egy hónapja járok...

Lassan egy hónapja járok pszichológushoz, heti egy rendszerességgel járok, miért érezhetem úgy, hogy csak rosszabb lett az állapotom és mégjobban túlgondolok?

Figyelt kérdés

Egyáltalán hogy lehet az hogy a pszichológus a konzultációk 90%ban csak hallgat?

Én beszélek, beszélek, de alig tesz fel kérdéseket

Én tökre önismereti kérdésekre számítottam

Lehet, hogy még pár konzultacio során csak a "kibeszéltetésre" játszik a pszichológus?



2022. máj. 22. 01:07
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
82%
Ez az elején így fog menni, az orvos megismer feltérképez. Hallgatja a gondolataid az érzéseid ezekből alkot egy képet és utána jön a célzott terápia. Sajnos rengetegen járnak pszichológushoz és rengeteg idő kell egy ember kiismeréséhez.
2022. máj. 22. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
51%
Kérdezz rá az okra.
2022. máj. 22. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
56%

Nem kell rákérdezni semmire.

Az első válaszoló adta a helyes választ a kérdésedre, pedig lepontozták (bizonyára olyanok, akik úgy vannak, mint Te).

Azért beszéltet Te pedig BESZÉLJ TÖRELMESEN tovább is, mert be akar látni a "lelkedbe". Ezért tanult éveket. Aztán később majd javasol valamit és aszerint cselekedj. Ne sajnáld a pénzt, mert megéri. (Nem vagyok pszichológus, nem haza beszélek, de tudom, hogy így van.)

2022. máj. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
53%
2-es több terápiám volt és most is van, de nem tapasztaltam ilyet.
2022. máj. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Dehát ez egy erősen bizalmi viszonyban történő játék, te miért ne ismerhetnéd meg a játék menetét. Tökre tipikus az általános eü. kezelésekben is, hogy a paciensnek fingja sincs, mi történik vele. Egy pszichológus lapján találtam ezt:

"A kliensnek joga van: megismerni a szakember képzettségét és szerepét a terápia folyamatában; tudni az esetlegesen várható kellemetlenségekről és kockázatokról; tájékozódni az alternatívákról és várható eredményekről; a róla szóló dokumentációt áttekinteni; bizonyos keretek között a titoktartáshoz; az ülések elektronikus rögzítésének megtiltásához."

2022. máj. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
65%

Nekem a mostani terapom/orvosom részletesen elmagyarázta, hogy mi a sématerápia, hogyan zajlik. Kitöltöttem otthon 2 tesztet, ezeket megbeszéltük. Utána kezdődött a terápia. Nem úgy zajlott, hogy sokáig csak beszéltetett és alig reagált. Más terápián sem ez volt.


Egy bnőm járt úgy, h neki VÉGIG az volt, h ő beszélt, a terap csaK bólintott néha vagy,1-2 mondatot mondott. A nagyon sokadik alkalom után kért másik terapot.

2022. máj. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Pszichológus vagyok és nagyon fontosnak tartom ami az 5-ös válaszban ki van emelve, illetve azt ahogy 6-os mostani terapeutája dolgozik. Egy olyan erős bizalmi viszonyra épülő kapcsolatban mint egy pszichológiai konzultáció/terápia szerintem alapvető minimum hogy a szakember tájékoztassa a klienst az alapvető dolgokról, a konzultációk menetéről, hogy ne legyen bizonytalanság, hiszen az mint látható kételyeket kelt, megmérgezi a konzultációkat. Illetve a pszichológus nem csak kérdez, hanem ad visszajelzéseket, értelmez, összefoglal, rámutat ismétlőd mintákra stb illetve házi feladatot is szoktunk adni.


Nem a kolléga szakmaiságát kétlem mert ennyi alapján nem lehet megmondani de mindenesetre számomra kicsit fura. Kérdező, nyugodtan kérdezz rá hogy szerinte merre érdemes haladnotok, és nyugodtan kérj tőle visszajelzéseket és vidd be az igényeidet, utána meglátod hogy reagál.

2022. máj. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Rendben

Köszönöm a válaszokat

Én őszintén szólva házifeladatoknak örülnék a legjobban, ha tud adni valamirevaló házifeladatokat akkor már azt is megnyugtatna, mert tudnám a "házifeladatfeladáshoz" is ért. A szaktudásában nem kételkedek, klinikai szakpszichologusrol van szó és hiteles pszichológiai központ foglalkoztatja, ráadásul nem is keveset fizetek neki 😅

Talán én is lehetnék egy fokkal együttműködöbb, valamit kertelve, nem elég részletesen mondok el neki. A lényeget tudja és nem söpröm a szőnyeg alá, de talán jobban rákéne mindent "zúdítanom" ami bennem van

Teszt kitöltését is hiányoltam

Viszont az tetszett, hogy konzultációk végén összefoglalta, hogy mi az amit lát bennem, amivel én egyet is értettem

De nem tudom mire akar kilyukadni, majd rá is kérdezek

2022. máj. 24. 16:35
 9/22 A kérdező kommentje:
Viszont azt is meg kell említenem, hogy a teljes feltérképezés és az hogy mindent kiadtam magamból(családi traumák, párkapcsati problémák, szorongásaim, negatív gondolataim), csak a legutóbbi konzultáción történt meg, jövő héten már csak a maradékot kell kiadnom magamból, egyelőre még nem akarok másik terapeutát keresni mert számomra szimpatikus éshát mégiscsak klinikai szakpszichológus végzettsége van, nemhinném, hogy valamit rosszul csinálna a konzultációk során
2022. máj. 24. 16:43
 10/22 anonim ***** válasza:

Szerinted mikor fog aktívabban részt venni a folyamatban? Mikor válik párbeszéddé?

Milyen problémákkal vagy tünetekkel mentél oda?

2022. máj. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!