Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek az ellen,hogy ne...

Mit tegyek az ellen,hogy ne érdekeljen mások véleménye ?

Figyelt kérdés
Mindenkivel kedves vagyok. Szeretnék olyan lenni mint a legtöbb ember. Nagyképű és határozott magabiztos. Önbizalomhiányos vagyok és szorongok emberek közt. Nem tudok kiálni magamért.ráhagyok mindenkire mindent. Nem merek visszaszólni. Meg gyűlölöm ha beleszolnak az életembe. Mitől lehet ez ?
2023. júl. 12. 04:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az nem baj, ha kedves vagy, csak balek ne legyél. Nagyképű meg pláne ne akarj lenni, annak semmi előnye nincs.

Foglalkozz olyan dolgokkal, amikhez értesz, vagy ezt megfordítva: amikkel foglalkoznod kell, ahhoz érts, képezd magad az adott területen, legyél naprakész, legyen az munka, hobbi, család, bármi, ez ad önbizalmat.

Ne hagyj rá mindent mindenkire, mert ez a balekság és a többi embernek természetes lesz, hogy kihasználhatnak. Gyakorold, hogy nemet mondasz, eleinte csak kis dolgokban, mit veszíthetsz? De tényleg csak akkor, ha az terhes a számodra, mert ha egy idő után belelendülsz és mindenre nemet mondasz, az a másik véglet.

Talán attól van ez, mert a szüleid arra neveltek, hogy fogadj szót. Nincs ezzel baj, az ember képes helyén kezelni a dolgokat; nem kell mindenkinek megfelelni. Csak tisztességesnek kell lenni magunkkal szemben is.

2023. júl. 12. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A megfelelési kényszertől lehet ez, szakember tudhat segíteni.
2023. júl. 12. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

én is ilyen vagyok sajnos

le írom hogy nekem mi segített

az egyik dolog az hogy rájöttem hogy a mai világba luxus dolog szorongani sajnos munkám miatt emberek közt kell lennem,a másik meg az hogy elengedtem az igazságérzetemet tehát leszarom hogy ki mit mond meg hogy kinek van igaza vagy ki mit gondol,egyedül akkor szállok vitába bárkivel is ha az életem múlik rajta pl: biróságon,vagy munka ügybe stb,de a piti dolgokat elengedtem és szarok rájúk csak azon gondolkodok amin szügség máson nem!!


nekem ezek segítettek

2023. júl. 16. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Meg pl ha beszól valaki akkor teljesen magam alatt vagyok napokig és örökre megjegyzem. Otthon is azon agyalok,hogy vajon mit gondolhatnak rólam. Nem tudok leszarni dolgokat mint mások. Túlreagálok és túlgondolok mindent.
2023. aug. 5. 06:57
 5/5 anonim ***** válasza:
Határozd el magad, hogy mostantól nem fog érdekelni mások véleménye, aztán ha mégis azon kapod magad, hogy még mindig vagy újra valaki véleménye miatt rágódsz épp valamin, akkor juttasd a saját eszedbe, hogy már nem is érdekel, hiszen elhatároztad, hogy nem jó ez így neked. Hm? Idővel már magától is fog menni!
2023. aug. 7. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!