Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Önző vagyok ha öngyilkos...

Önző vagyok ha öngyilkos akarok lenni? Más esélyt nem látok.

Figyelt kérdés
2023. júl. 13. 00:46
 1/10 anonim ***** válasza:
54%
Nem láttam még olyan embert, akire tiszta szívből rá mertem volna mondani, hogy altruista. Bár lehet csak érzelmi fogyatékos vagyok.
2023. júl. 13. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Van meg egy. Vegigcsinalni. Akkor is, ha nehez. Hisz veget er, allitolag rovid. Sokkal nagyobb hatalom az, mikor meg mindig meghagyod az eselyt, hogy megtehesd. Ha megteszed, az visszavonhatatlan.
2023. júl. 13. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Az életed egyedül a tiéd, senkinek nem tartozol az életben maradással, ahogy senkinek nicsen joga megölni sem. Hogy bölcs döntés lenne-e, az más lapra tartozik.
2023. júl. 13. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Azt csinálsz, amit akarsz. Szerintem ne tedd meg.
2023. júl. 13. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha felmerült benned, hogy ez önzőség, valószínűleg vannak, akik szeretnek, és akik hiányolnának. Mi az, amire jelenleg nem látsz más esélyt? Mert a meghalás elég végleges dolog, amíg élsz, mindig történhet valami, ami megváltoztatja a helyzetedet, a körülményeidet, az állapotodat, ha meghalsz, mindennek vége, nem történhet már semmi.

Amúgy nem lehet, hogy azért nem látod azt a bármilyen esélyt a bármire, mert éppen depressziós vagy? Olyankor teljesen megváltozik a gondolkodás, beszűkül, és tényleg minden reménytelennek tűnik, de valójában valtozhatnak a dolgok jó irányba, csak ezt nem vagy képes látni.

2023. júl. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha csak azért akarsz lelépni ebből a világból, mert jelenleg nem látsz esélyt arra, amire vagy, vagy bármi mas nehézséged megoldódására, először kérj segítséget. Nem kell és nem is tud az ember mindent egyedül megoldani, de segítség mindig van, csak élj vele, és ha életben maradsz, később talán örülsz majd, hogy most nem adtad fel.
2023. júl. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
* "amire vágysz"
2023. júl. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
33%

"de segítség mindig van, csak élj vele"


Ez szerintem túl idealista megnyilvánulás.


Ami biztos van:

- álsegítség sok pénzért

- kéretlen útravalók

- naív segítők

- sebtapasz atomtámadásra

- segítség ami megold egy problémát és generál 50 másikat

- valami ami egy ideig eltereli a figyelmet a problémáról


"de segítség mindig van, csak élj vele"


Ezt hogyan tudnád értelmezni azokra a fronton harcoló katonákra, akiket küldenek be a húsdarálóba, ha meg nem mennek, akkor lövik őket hátulról a tisztjeik?

Talán ott is vannak metafizikai entitások, akik enyhítik a sokkos kínhalált.

2023. júl. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudjuk, miről van szó a kérdező esetében. Vannak, igen, olyan helyzetek és sorsok, amik reménytelenek, de ne végletekben gondolkodjunk. Az, amit felsorolsz, ugyanolyan véglet, mint amit kritizálsz, hogy "mindig van segítség". Igazából egyik sem jó hozzáállás. Nem tudunk semm8t a kérdezőről, lehet, hogy éppen egy nehéz életszakaszban van, vagy tényleg depressziós, vagy esetleg gyógyíthatatlan betegsége van, vagy épp alhagyta a szerelme, semmit sem tudunk. Így felsorolni, hogy semmiféle segítséget nem kaphat és semmi sem lesz jobb, nem a legjobb stratégia, kivéve, ha meg szeretnéd erősíteni abban az elhatározásában, hogy semmi jobbra nincs már esélye és esetleg megölhetné magát.
2023. júl. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
10%

És ha az vagy?

Én azért nem csinálom mert nincs hozza gyogyszerem

2023. júl. 14. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!